Спеціальні потреби

Актуально

Перспективи розвитку української економіки

Чого слід очікувати від української економіки? Амбіції і реальні можливості України – як на них дивляться українські посадовці та західні інвестори. Українська тема після помаранчевої революції звучить дедалі частіше у виступах провідних політиків світу, а відомі аналітики змагаютсья у передбаченнях щодо розвитку економічної ситуації в Україні. Сьогодні фiксується підвищене зацікавлення цією однією з найбільших країн пост-радянського простору. Прийнято навіть зрівнювати її з Росією. Особливо це кидалось у вічі на нещодавньому міжнародному промисловому ярмарку у німецькому місті Ганноверi, де Росія виступала офіційним партнером «Ганновер-Мессе».

Український національний стенд привабив там багато гостей, що дало підставу говорити про те, що ця країна у найближчому майбутньому зможе претендувати на статус офіційного партнера, і що їй потрібно найближчим часом привабити західних інвесторів. Говорить керівник Бюро співпраці з країнами СНД акціонерного товариства «Дойче Мессе» Ірене Вайсгаар: [переклад з російської] «Я чула про ці розмови і вважаю, що коли сама Україна вважатиме необхідним і важливим для себе, дійсно використати платформу Ганноверського ярмарку, то я думаю, що ми також активно її підтримаємо. Втім, важливо не лише мати добру ідею, як країна-партнер, але важливо, щоб умови і те, що тут буде показано, відповідало очікуванням і вимогам, які пред’являються до країни-партнера. Я думаю, що можливо через рік-два, Україна дійсно зможе взяти на себе таку функцію», - сказала представниця «Дойче Мессе».

Українські високопосадовці користаються можливістю підкреслити, що Україна обрала курс на економічну модернізацію, зокрема, переорієнтацію експортної політики, і на приваблення нових технологій. Вона намірена вести активну зовнішньоеконоімчну політику, спрямовану на Захід. Ситуація в країні стабілізується, і особлива увага приділяється тепер розвитку інвестиційних проектів, зокрема, створенню нових технопарків. В російській пресі побутує думка, що основний промисловий потенціал України зосереджений у східних і південних областях. А північні, центральні і західні області -- депресивні, і живуть в основному на грошові перекази ґастарбайтерiв - заробітчан, які працюють, часто-густо нелегально, у Західній Європі і Росії.

Втiм з цим категорично не згідний Анатолій Па́тока - помічник першого віце-прем’єра України Анатолiя Кінаха. Він вважає це надуманою теорією і каже, що регіони взаємодоповнюються і мають тепер вагоме значення як для України, так і для розвитку відносин з іншими країнами, в тому числі з Європою і Росією.

Яку ж продукцію може постачити Україна на зовнішній, і в першу чергу європейський ринок? Анатолій Патока вказав на великий потенціал автобудівної галузі, пiдкреслюючи популярність українських автомашин на ринках Європи і Росії, а також на металургійну і хімічну промисловість, які наповнюють бюджет України.

Тепер в російському політичному і економічному середовищі намітилась нова тенденція - виїжджати в Україну в пошуках нових можливостей. Є навіть поголоски про можливість переїзду до Києва кількох популярних російських журналістів у намаганні уникнути на батьківщині цензурного тиску.

Все це викликає тривогу і роздратування у впливової еліти Росії, що особливо помітно у виступах деяких кремлівських політтехнологів і про-президентських кіл. Лідер руху «Наші» Василь Якименко вказує, наприклад, на головну ціль цієї недавно створеної організації -протиставитися, за його висловом, «політичній інфекції різних кольорів, яка ходить по території наших сусідів».

Всі новини дня

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:17 0:00

Лава присяжних у Нью-Йорку висунула кримінальні обвинувачення Дональду Трампу. Вперше в історії колишнього президента США звинувачують в кримінальному правопорушенні. Що далі?

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:02 0:00

«Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї» - в Радбезі ООН відбулось засідання щодо розміщення російської ядерної зброї в Білорусі. Що означатиме головування Росії в Радбезі ООН та чи існують юридичні шляхи недопущення цього?

«У роковини масових вбивств у Бучі Росія очолить Радбез», – представник Естонії при ООН. Відео

«Хіба це не показово, що завтра, у роковини масових вбивств у Бучі, Росія очолить Раду Безпеки ООН? Це ганебно, принизливо і небезпечно», – Рейн Таммсаар, постійний представник Естонії при ООН

Ядерні ризики для світу через дії Росії - заяви із скликаного Україною засідання Радбезу ООН

Запуск російської ракети «Іскандер-К» під час військових навчань на полігоні в Росії. Russian Defense Ministry Press Service via AP

Ризик застосування ядерної зброї сьогодні вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни, а війна в Україні є найгострішим прикладом цього ризику. Такі заяви пролунали 31 березня під час засідання Ради Безпеки ООН, скликаного за ініціативою України для обговорення розміщення Росією ядерної зброї на території Білорусі.

"Триваюче ігнорування Путіним власних обіцянок"

Заступник постійної представниці США при ООН з особливих політичних питань Роберт Вуд, оцінюючи дії Росії і Білорусі, заявив, що сьогодні ризик застосування ядерної зброї “вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни”, і додав, що "ігнорування Путіним власних обіцянок своїм друзям щодо міжнародних зобов’язань Росії [зокрема зобов’язання перед лідером Китаю ефективно зменшити ризик ядерної війни, - ред.] та його готовність пожертвувати стратегічною стабільністю заради досягнення своїх цілей в Україні є ризиком для порядку денного цієї Ради щодо підтримки міжнародного миру та безпеки”, - повідомив Вуд.

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї.
Ідзумі Накаміцу

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї, - сказала заступниця генсека ООН та верховна представниця із роззброєння Ідзумі Накаміцу. Хоча, з її слів, проблема розміщення ядерної зброї існує десятиліттями в різних регіонах світу і за різними домовленостями.

Небезпечна риторика та завуальовані погрози

З огляду на домовленість РФ з Білоруссю про розміщення на її території ядерної зброї Накаміцу заявила: “Ліквідація ядерної зброї залишається найвищим пріоритетом у сфері роззброєння ООН і метою, якій залишаються відданими держави-учасниці [...] Виконання цих зобов'язань є важливим елементом запобігання розповсюдженню та використанню ядерної зброї та її ліквідації. Це лежить в основі підтримки міжнародного миру та безпеки”.

Заради безпеки вона також повторила заклик Генерального секретаря ООН до Російської Федерації та Сполучених Штатів повернутися до повного виконання Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь.

Основними факторами небезпеки уповноважена з питань роззброєння назвала відсутність діалогу, руйнування архітектури роззброєння і контролю над озброєннями. А також поєднання вищезазначеного із “небезпечною риторикою та завуальованими погрозами”.

Накаміцу закликала до неухильного дотримання країнами своїх зобов’язань і виголосила прохання “негайно докласти серйозних зусиль для зменшення ядерного ризику та ескалації напруженості”.

"Бряцання ядерною зброєю"

Тим часом представник Росії в ООН Василь Небензя заявив у відповідь:Сьогодні ми почули чимало критичних зауважень на адресу нашої країни. Загальна логіка наших колишніх західних партнерів про те, що у всіх бідах сьогоднішнього світу винна Росія нас не дивує”.

“Так, ми підтверджуємо, що у ядерній війні не може бути переможців, що було зафіксовано у спільній заяві лідерів Росії та США. Проте ми нагадаємо про динаміку та долю та долі договорів у галузі стратегічної стабільності”, - сказав Небензя, висловивши свої претензії до американської сторони стосовно озброєння. Небензя вважає, що у рамках співробітництва країн НАТО в Європі “вже може бути розміщено близько 100-150 американських тактичних ядерних бомб”, а “точне місцезнаходження американської ядерної зброї не розкривається”.

Представник України в ООН Сергій Кислиця, виступаючи на засіданні Радбезу, пояснив, що Україна ініціювала проведення цієї зустрічі після останньої заяви РФ щодо намірів розмістити тактичну ядерну зброю на території без’ядерної держави Білорусі. “Це черговий провокаційний крок злочинного режиму Путіна, який підриває основні принципи Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, архітектуру ядерного роззброєння та нерозповсюдження, а також міжнародну систему безпеки у цілому”, - сказав Кислиця.

Він нагадав, що ядерний шантаж був одним із інструментів, які Росія використовувала з самого початку свого вторгнення. "Окрім обстрілів та захоплення українських ядерних об’єктів, це також загострило ядерні загрози на глобальному рівні”, - наголосив представник України.

Кислиця також віддав шану Китаю: “Китайська сторона у дуже ввічливій формі нагадала Москві, що ядерну війну неможливо виграти, а розповсюдженню ядерної зброї необхідно запобігти. На відміну від Росії, позиція китайської сторони щодо ядерної зброї тверда і чітка”.

Критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському бряцанню ядерною зброєю та консолідувати спільні і рішучі дії.
Сергій Кислиця

Український посол також нагадав присутнім, що Україна “завжди була відповідальним членом міжнародного співтовариства та зробила безпрецедентний внесок у сфері ядерного роззброєння, підписавши Будапештський меморандум 1994 року про відмову від третього у світі ядерного арсеналу”.

Кислиця також наголосив, що критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському "бряцанню ядерною зброєю" та консолідувати спільні і рішучі дії для забезпечення надійного стримування та запобігання подальшій "ерозії ядерного роззброєння та нерозповсюдження з боку Росії”.

«Ми віримо в перемогу України» – роковини звільнення Бучі від російських військ. Відео

Дипломати Молдови, Словенії та Словаччини відвідали Бучу у роковини звільнення міста від російських військ.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG