Спеціальні потреби

Актуально

Вiдзначення 60-ї рiчницi Дня перемоги у Москвi

Вашингтон - 9 травня. Лідери п'ятдесяти семи країн світу взяли участь у святкуваннях у Москві, пов`язаних iз шістдесятою річницею закінчення Другої світової війни. За парадом на честь Перемоги, разом з господарем свята президентом Володимиром Путiним, серед інших спостерігали президенти США Джордж Буш, Франції Жак Шірак, канцлер Німеччини Ґергард Шредер та президент України Віктор Ющенко.

Російський президент Володимир Путін та його дружина Людмила привітали світових лідерів, які зібралися на Краснiй площі в Москві з нагоди святкування шістдесятих роковин перемоги над нацистськими військами. Серед почесних гостей на церемонії був присутній і президент США Джордж Буш. У повітрі вітали російські винищувачі, а гості спостерігали за тим, як президент Путін вшанував пам'ять двадцяти семи мільйонів радянських солдатів, які віддали своє життя, захищаючи тодiшню батькiвщину. Церемонія почалася урочистою ходою солдатів, які несли червоний радянський прапор. Ветерани війни з усього світу зібралися біля Мавзолею Леніну, де проходив парад. Президент Путін наголосив, яку велику ціну заплатив Радянський Союз заради перемоги, а також подякував союзникам за їх участь у поваленні фашистської Німеччини:

«Я б хотів скористатися нагодою та ще раз наголосити, який я щасливий, що ми святкуємо ці дні разом, зібравшись на цьому міжнародному форумі. Це подія надзвичайно важлива і я дуже вдячний всім гостям, які погодились розділити з нами ці щасливі хвилини святкувань у російській столиці, Москві. Дорогі колеги та друзі, навіть в ці святкові дні ми не можемо забути про ту колосальну кількість жертв та ті страждання, які пережив наш народ та інші нації. Поки ми пам'ятаємо про жертви того покоління, поки ми стоїмо пліч-о-пліч, ми непереможні і разом ми можемо захистити світ від нових загроз».

Урочистості в Москві, однак, викликали і деякі протиріччя, оскільки ряд європейських лідерів кінець Другої Світової війни назвали початком радянського домінування.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG