Спеціальні потреби

Актуально

Зварич спростовує данi про свою освiту

Київ - 10 травня. Міністр юстиції Роман Зварич заявив журналістам, що не має диплома магістра, проте рівень знань, який він отримав у США, дозволяє йому обіймати теперiшню посаду. Документи про свою освіту Зварич обіцяє передати до Кабінету Міністрів та Секретаріату Президента.

Скандал, пов`язаний з освітою міністра юстиції, облетів сторінки майже усіх видань і змусив Зварича вдатись до кардинальних кроків. На зустрічі з журналістами він заявив, що за власний кошт вирушив до США, щоб отримати усі необхідні документи, які підтвердили б його науковий ступінь. Отримані документи він планує передати до Кабінету Міністрів та Секретаріату Президента для встановлення їх достовірності. Представників мас-медіа, міністр юстиції запевнив, що рівень і якість отриманої ним освіти відповідають тій посаді, яку він зараз обіймає. Що стосується причин виникнення скандалу, то Зварич вважає що проти нього ведеться спланована широкомасштабна кампанія з намаганням дискредитувати його ім'я. Про це він заявив в оприлюдненій ним заяві. Міністр юстиції вважає, що тиск, який чиниться на нього сьогодні, є спробою показати новій команді, що так буде з кожним непокірним.

Для того, щоб розвіяти усі сумніви преси Роман Зварич оприлюднив деталі своєї біографії, зокрема, те, що він одержав ступінь бакалавра й далі вчився в Колумбійському університеті у США. Керівник міністерства юстиції відзначив, що у нього немає диплома магістра, однак він одержав освіту, яка відповідає ступеню магістра. Зварич додав, що він не говорив про те, що має науковий ступінь професора й закінчену юридичну освіту, однак одержав достатню наукову кваліфікацію, щоб працювати в Нью-Йоркському університеті викладачем. Він повідомив, що не закінчив свою дисертацію і дуже шкодує про це. Зi собою Зварич також привіз листа від професора Нью-Йоркського університету Рона Рейні, який підтвердив, що за посадою викладача, яку Зварич обіймав в університеті, зберігався титул професора.

У розмові з журналістами міністр юстиції відзначив, що система освіти в США кардинально відрізняється від освітньої системи колишнього Радянського Союзу. І саме на цьому, каже вiн, спекулюють організатори дискредитаційної кампанії, спрямованої проти нього. Однiєю з основних причин розгорнутої кампанії Роман Зварич вважає принципову позицію, яку займає Міністерство юстиції. Він підкреслив, що поки він обіймає посаду міністра, всі питання, починаючи від реприватизаційних і закінчуючи паспортними, будуть вирішуватись не телефонним правом, не революційною доцільністю чи мотивами політичної та особистої помсти, а у чіткій відповідності до закону.

Зварич також додав, що тепер його особисте життя буде закрите для журналістів, оскільки його відвертість і відкритість для преси лише допомогла розгорнути проти нього кампанію з дискредитації. Нагадаємо, вперше інформація про відсутність у міністра юстиції документів про відповідну освіту з`явилась в Iнтернет-виданнях кілька тижнів тому. Пізніше Роман Зварич стверджував, що загубив документи під час зміни громадянства і обіцяв відновити їх після своєї поїздки до США. Скандал з освітою не перший за часів роботи Зварича у новому уряді. Раніше у нього виникало непорозуміння з іншими членами Кабміну, після чого Зварич збирався піти у відставку, аж поки у ситуацію не втрутився президент.

Всі новини дня

В Конгресі США розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Відео

У Конгресі США сьогодні розглядають додаткове фінансування для України на суму в понад 12 млрд доларів. Окрім прямої військової та економічної підтримки, законопроект передбачає виділення коштів на "підготовку та відповідь на потенційні ядерні та радіологічні інциденти".

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео

ЄС оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:34 0:00

Євросоюз оголосив про новий пакет заходів проти Росії. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн та головний дипломат ЄС Жозеп Боррель пояснили: санкції стосуватимуться експортно-імпортних обмежень – і є відповіддю на нову ескалацію війни в Україні.

“Надсилають повістки всім підряд”: росіяни масово виїжджають з Росії в Грузію, щоб ухилитися від мобілізації. Відео

Чоловіки виїжджають з Росії, щоб ухилитись від мобілізації. Тисячі людей стоять в черзі на в'їзді в Грузію. Значна частина грузинів побоюється, що із тими, хто проти російського вторгнення в Україну, прибудуть і ті, хто підтримує політику Кремля, але не хоче воювати особисто.

CША оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в понад 1 мільярд доларів. Відео

США оголосили пакет військової допомоги Україні на суму в 1 млрд дол. В нього входять 18 систем HIMARS, боєприпаси до них та інше озброєння. Також США готують санкції у відповідь на проведення РФ того, що вона називає референдумами на тимчасово окупованих територіях України.

Пентагон оголосив про додаткові $1,1 млрд військової допомоги Україні, серед яких 18 HIMARS

Високомобільна артилерійська ракетна система HIMARS під час навчань у Латвії, 26 вересня 2022. REUTERS/Ints Kalnins

Міністерство оборони США оголосило про додаткову безпекову допомогу Україні в розмірі близько 1,1 мільярда доларів США в рамках Ініціативи сприяння безпеці в Україні (Ukraine Security Assistance Initiative - USAI). "Цей пакет USAI [...] являє собою багаторічну інвестицію в критично важливий потенціал для нарощування потужності Збройних Сил України, які продовжують захищати суверенітет і територію України перед обличчям російської агресії", - йдеться у повідомленні Пентагону.

Американське оборонне відомство пояснює, що на відміну від розпорядження президента Байдена (Presidential Drawdown Authority - PDA), що дозволяло швидко постачати Україні обладнання із запасів Пентагону, USAI дає можливість уряду США закуповувати техніку у виробників.

Відповідно до USAI, США відправлять до України зокрема 18 додаткових ракетно-артилерійських систем високої мобільності (HIMARS) і боєприпасів до них; 150 броньованих багатоцільових машин високої мобільності (HMMWV); 150 тактичних машин для буксирування зброї; 40 вантажівок і 80 причепів для перевезення важкої техніки; два радари для безпілотних літальних систем, тактичні захищені системи зв'язку, системи спостереження, оптика, обладнання для знешкодження вибухонебезпечних предметів, бронежилети та інше польове спорядження.

Загалом від початку неспровокованого та жорстокого вторгнення Росії 24 лютого США виділили для України понад 16,2 мільярда доларів безпекової допомоги, повідомляє Міноборони США. Там зазначено: "Разом із нашими союзниками та партнерами наші об’єднані зусилля допоможуть Україні й надалі досягати успіху сьогодні, одночасно зміцнюючи потужність українських сил для забезпечення подальшої свободи та незалежності українського народу".

Медіа повідомляють, що уже наступного тижня російські законодавці можуть "прийняти до складу" Росії окуповані території України після фіктивних "референдумів" не визнаних США, ЄС, країнами "Групи семи" та Україною. У відповідь на псевдореферендуми, часткову мобілізацію та ядерні погрози ЄС оголосив про новий пакет санкцій проти Кремля, відповідні обмеження готує й Вашингтон.

Більше

XS
SM
MD
LG