Спеціальні потреби

ВУЗи США роблять крок на зустрiч схiдним європейцям


Київ – 11 травня. Декілька американських університетів виявили ініціативу зберегти можливості для талановитої молоді зі Східної Європи, зокрема й України, отримати освіту в престижних навчальних закладах Сполучених Штатів. Вони створили консорціум, який допомагатиме студентам поїхати на навчання в США.

В кінці 90-их за гроші американського уряду щороку на навчання в університети Сполучених Штатів їхали понад сто студентів з України. Триста-чотириста школярів жили в американських родинах за програмами обміну. Загалом на навчанні у США побували понад 3 тисячі українських громадян. Але останні роки урядове фінансування освітніх програм скорочується. Все менше студентів з України та інших колишніх радянських республік отримують стипендії для навчання в Америці.

Декілька університетів із США виявили ініціативу зберегти можливості для талановитої молоді з України отримати дипломи магістра та доктора філософії престижних навчальних закладів. Вони уповноважили організацію Американські Ради шукати потенційних кандидатів на вступ.

Єдина вимога до претендентів – знання англійської мови. Скористатися можливістю може кожен бажаючий. Для цього треба заповнити відповідні форми через Інтернет. Ця інформація вiдтак стає доступною для американських університетів – учасників програми. Вони й вирішують, кого запросити на навчання. Керівник Американських Рад у Києві Христина Пенджола впевнена, що цей проект має перспективу:

«Це дає українцям знати, які американські університети цікавляться студентами з України, які університети мають можливість надати студентам фінансову підтримку. Воно спрощує процес – українець не має тепер два роки шукати – він за день виповнює документи, і вони відразу йдуть в університет».

Пенджола каже, що кількість американських університетів-учасників проекту продовжує зростати. Вони готові частково чи повністю покривати витрати на навчання:

«Їм цікаво мати чим більше осіб з різних країн світу. Перша причина – воно підвищує трохи рейтинг університету. По-друге, воно надає американським студентам можливість ознайомитися із різними культурами, різними народами, різними людьми».

Нині, каже Пенджола, напряму стипендії від американстьких університетів щороку отримують близько 20 студентів. Вона сподівається, що за рік, завдяки новому проекту, ця цифра принаймні подвоїться.

XS
SM
MD
LG