Спеціальні потреби

Першi сто днiв: звiт мiнiстра транспорту


Київ - 12 травня. Слідом за міністром внутрішніх справ та головою СБУ про перші сто днів на посаді сьогодні звітував міністр транспорту і зв`язку України. Євген Червоненко каже, що з “брудною білизною” попередників покінчено, і що його команда зосередилась на конструктивній роботі.

Перші сто днів нова команда Міністерства транспорту і зв`язку займалася інвентаризацією спадщини, яка залишилася від попередників, наведенням порядку в галузі та закладенням підвалин для випереджаючого розвитку транспортної інфраструктури України. Про це заявив міністр транспорту на звітній пресовій конференції. За словами Євгена Червоненка, проведені перевірки вказують на величезні розкрадання, вчинені колишнім керівництвом. Як сказав вiн, «Майбахи, яхти та аерофотозйомки на мільйони доларів це лише верхівка айсберга».

Червоненко не назвав конкретних цифр, пославшись на те, що це компетенція відповідних органів, однак сказав, що мова йде про сотні мільйонів і мільярди. Під час президентських виборів, твердить міністр, галузь працювала на провладного кандидата:

«Укрзалізниця, Укрморпорт, Автодор були головними спонсорами виборів кандидата Януковича в країні, хоча здається нам, що гроші до нього доходили не всі. Це корозія моралі удвічі, в квадраті».

За словами Червоненка, за перші сто днів з пранням “брудної білизни” покінчено, і його команда зосередилась на конструктиві. Вже перші зламані тіньові схеми дали ефект у вигляді зростання надходжень до Держбюджету. Міністр навів приклади: лише за 5 днів після усунення посередників в ялтинському порту порт заробив у 15 разів більше грошей, ніж за ті ж 5 днів минулого року. За 2 місяці Укрзалізниця дала прибуток на 20 мільйонів доларів більше, ніж за відповідні 2 місяці торік.

Крім детінізації економіки транспорту та збільшення надходжень до бюджету, нова команда визначила своїм пріоритетом нарощення транзитного потенціалу України та сприяння євроінтеграції:

«Дороги це і є шлях в Європейський Союз. Якщо в нас будуть шляхи, враховуючи наше транзитне, дане Богом розташування, то чи хоче того Євросоюз чи ні, станемо його складовою частиною, бо буде де їхати».

Євген Червоненко повідомив, що автобан Київ-Одеса, з помпою відкритий, але так і не добудований колишньою владою, закінчать у цьому році. Він також анонсував запуск, з 1 серпня, швидкісного потягу Київ-Москва, який доправить до російської столиці, замість 13, за 9 годин, і таке нововведення, як валютні перекази, що їх надаватиме Укрпошта. Міністр заявив, що Укртелеком у найближчі роки приватизований не буде – за його словами, «прихватизацію» треба зупинити, і пообіцяв, що оператори мобільного зв`язку Київстар і ЮМС більше не будуть монополістами.

А коментуючи, на прохання журналістів, свій конфлікт з прем`єром Тимошенко навколо планів уряду відділити від Міністерства транспорту Міністерство зв`язку та інформатизації, сказав, що як вирішить президент, так і буде, і що конфлікту ніякого нема:

«Що стосується ревізії інтелекту і цього конфлікту, я, користуючись нагодою, хочу вибачитись перед прем`єр-міністром. Я великого розміру чоловік, і тому мушу бути джентльменом».

Загалом же роботою своєї команди міністр задоволений і каже, що перші 100 днів - це лише початок і що основні приємні сюрпризи попереду.

XS
SM
MD
LG