Спеціальні потреби

Конгрес США схвалив додаткову допомогу Українi


Вашингтон – 12 травня. 60 мільйонів доларів. Саме таку суму погодились виділити американські законодавці на прохання Білого дому як додаткову допомогу Україні на 2005 рік. На які потреби підуть ці кошти, нам розповів радник Комісії з питань безпеки та співробітництва в Європі при Конгресі США – американський українець Орест Дейчаківський.

Розшифровка розмови Мирослави Гонгадзе з Орестом Дейчакiвським:

МГ: Як відбувається надання цієї допомоги? Я знаю, що вже тринадцятий рік Україна отримує ці фінанси, згідно з Актом підтримки демократії. Декілька років тому було багато розмов про те, що ця допомога зменшується, і в принципі ця тенденція продовжувалась. Зараз Україна ніби отримала додаткові фінанси. Чи можете пояснити цей процес.

ОД: Україна отримала додаткові фінанси цього року після помаранчевої революції. [Мета] цього була допомагати Україні консолідувати демократію і ринкову економіку. Ця допомога, яку затвердив Сенат, це відносно мала частина величезного законопроекту. 60 мільйонів пішло Українi.

МГ: Якщо додати до вже існуючої фінансової допомоги ці 60 мільйонів, то практично Україна 2005 року отримає 140 мільйонів доларів від Сполучених Штатів. Куди підуть ці кошти?

ОД: Якщо взяти з інших рахунків то буде більше, я б сказав, що між 170 і 180 мільйонів. Але з цього рахунку, що є головним, буде приблизно 140. [Куди] це буде йти? Головне, я б сказав, з тих 60-и мільйонів менш-більш третина - а це все ще може змінитися – буде йти на заходи проти корупції. І це також буде включати реформи щодо судівництва і правоохоронних органів і т.д., але головне, боротьба проти корупції. Також фонди будуть сприяти економічним реформам, фінансовим, незалежним медіа, громадським організаціям. Також будуть виділені фонди, щоб допомогти подолати чорнобильські проблеми, а також на боротьбу проти СНІДу і туберкульозу. Фонди будуть використані для програм американської допомоги, які вже існують, але також і для нових програм.

XS
SM
MD
LG