Спеціальні потреби

Актуально

Конгрес США схвалив додаткову допомогу Українi

Вашингтон – 12 травня. 60 мільйонів доларів. Саме таку суму погодились виділити американські законодавці на прохання Білого дому як додаткову допомогу Україні на 2005 рік. На які потреби підуть ці кошти, нам розповів радник Комісії з питань безпеки та співробітництва в Європі при Конгресі США – американський українець Орест Дейчаківський.

Розшифровка розмови Мирослави Гонгадзе з Орестом Дейчакiвським:

МГ: Як відбувається надання цієї допомоги? Я знаю, що вже тринадцятий рік Україна отримує ці фінанси, згідно з Актом підтримки демократії. Декілька років тому було багато розмов про те, що ця допомога зменшується, і в принципі ця тенденція продовжувалась. Зараз Україна ніби отримала додаткові фінанси. Чи можете пояснити цей процес.

ОД: Україна отримала додаткові фінанси цього року після помаранчевої революції. [Мета] цього була допомагати Україні консолідувати демократію і ринкову економіку. Ця допомога, яку затвердив Сенат, це відносно мала частина величезного законопроекту. 60 мільйонів пішло Українi.

МГ: Якщо додати до вже існуючої фінансової допомоги ці 60 мільйонів, то практично Україна 2005 року отримає 140 мільйонів доларів від Сполучених Штатів. Куди підуть ці кошти?

ОД: Якщо взяти з інших рахунків то буде більше, я б сказав, що між 170 і 180 мільйонів. Але з цього рахунку, що є головним, буде приблизно 140. [Куди] це буде йти? Головне, я б сказав, з тих 60-и мільйонів менш-більш третина - а це все ще може змінитися – буде йти на заходи проти корупції. І це також буде включати реформи щодо судівництва і правоохоронних органів і т.д., але головне, боротьба проти корупції. Також фонди будуть сприяти економічним реформам, фінансовим, незалежним медіа, громадським організаціям. Також будуть виділені фонди, щоб допомогти подолати чорнобильські проблеми, а також на боротьбу проти СНІДу і туберкульозу. Фонди будуть використані для програм американської допомоги, які вже існують, але також і для нових програм.

Всі новини дня

Для допомоги Україні не обов'язково бути українцем – це доводить мер міста у Нью-Джерсі. Відео

Щоб допомагати Україні, не обов'язково бути українцем – Майк Гоннелі, мер міста Сікокус у Нью-Джерсі, доводить це. Американець італійського походження, який до початку війни небагато знав про Україну, тепер допомагає українським родинам, які були змушені тікати від війни.

Евакуація з Маріуполя – як волонтеру Денису Мініну вдається рятувати людей з окупації. Відео

У зруйнованій 6 жовтня багатоповерхівці в Запоріжжі був волонтерський склад Дениса Мініна. До 24 лютого він працював ведучим одного з українських телеканалів, а тепер став волонтером, який допомагає евакуювати людей з окупованого рідного Маріуполя.

Які надії на Європейську політичну спільноту? Відео

Які надії на Європейську політичну спільноту? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:11 0:00

«Протистояти злу важко, але ми знаємо, що правда перемагає» – з таким посланням прем'єр-міністр Чехії Петр Фіала відкрив перший саміт Європейської політичної спільноти у Празі – нового форуму практично усіх держав Європи, крім Росії. Яке ж місце у форумі відведено Україні?

Рафаель Ґроссі: позиція МАГАТЕ полягає в тому, що ЗАЕС - це український об’єкт

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі на прес-конференції в аеропорту Відня після повернення з України, де він зі своєю командою відвідав Запорізьку атомну станцію. Австрія, 2 вересня 2022 року.

Голова міжнародної агенції з ядерної енергетики назвав Запорізьку АЕС українською, заперечуючи твердження президента Володимира Путіна про те, що станція тепер належить Росії.

"Позиція МАГАТЕ полягає в тому, що цей об’єкт є українським. Але я не вдаюся в коментарі щодо розвитку воєнних подій", – сказав голова МАГАТЕ Рафаель Ґроссі на прес-конференції в Києві після переговорів з президентом України Володимиром Зеленським.

За його словами, "це питання стосується міжнародного права". "Тут конфлікт, тут війна. Ми хочемо, щоб ця війна припинилася. Війна повинна припинитися негайно", – сказав голова МАГАТЕ.

У середу Путін підписав указ, згідно з яким Запорізька АЕС мала стати "федеральною власністю" РФ. Російські війська захопили станцію у березні, але на ній продовжував працювати український персонал, який, за словами Ґроссі, "працює в майже нестерпних умовах".

"Стрес, невизначеність, вони не знають, що може статися", – наголосив він.

Голова української державної атомної енергетичної компанії "Енергоатом" Петро Котін того ж дня заявив, що бере станцію під контроль і керуватиме нею з Києва після того, як російські військові затримали, а потім відпустили директора станції Ігоря Мурашова.

Міжнародне агентство з ядерної енергії закликало створити навколо станції демілітаризовану зону для того, щоб бойові дії не створювали ядерної небезпеки.

"Ми не змінюємо нашу лінію, ми продовжуємо говорити про те, що має бути зроблено, щоб, по суті, уникнути ядерної аварії на АЕС. Що все ще є дуже, дуже реальною можливістю", – сказав Ґроссі у Києві.

Як заявив голова МАГАТЕ, на даний момент організація не має "жодних ознак" того, що Росія намагається підключити станцію до російської мережі.

За його словами, перемикання з однієї мережі в іншу є складним технологічним процесом, на який потрібно багато часу і який би був помітний.

"Це потребує, може потребувати серйозної інфраструктурної роботи. Отже, ми б про це знали, ми б побачили, що якби щось відбувалося", – сказав Гроссі. - "У нас двоє співробітників (на станції), і ми збираємося збільшити групу до чотирьох".

Після поїздки до Києва генеральний директор МАГАТЕ планує вирушити до Москви, щоб досягти угоди щодо "зони ядерної безпеки та безпеки" навколо Запорізької АЕС.

Макрон: Європейська політична спільнота потрібна для обговорення спільної стратегії Європи. Відео

«Мета полягає в тому, щоб поділяти однакове розуміння становища, яке впливає на Європу і виробляти спільну стратегію.Це в наших інтересах - зустрітися тут і накреслювати разом наше майбутнє. Ось для цього і є Європейська політична спільнота», - заявив президент Франції Еммануель Макрон.

Більше

XS
SM
MD
LG