Спеціальні потреби

Бiлий дім закликає Ньюзвiк допомогти виправити наслідки свого промаху


Білий дім звернувся до журналу Ньюзвiк з проханням допомогти поновити зіпсований статтею у цьому виданні імідж Сполучених Штатів за кордоном. Прес-секретар Білого дому від імені адміністрації Буша подякував редакції журналу за спростування статті, в якій говорилось про неповагу до Корану американських вартових на базі Гвантанамо, однак зазначив, що це лише перший крок. Нагадаємо, поява матерiалу викликала бурхливі анти-американськi протести у кількох країнах i викликала внутрішній скандал у США.

У матеріалі, надрукованому 9 травня у журналі Нюзвік – з посиланням на неназваного американського посадовця – сказано, що, мовляв, слідчі американської армії, які допитували затриманих у Гвантанамо, викинули в туалет священну книгу мусульман Коран, щоб змусити арештантів говорити. Поява статті спровокувала декілька днів протестів і насилля в Афганістані, Пакистані та інших країнах регіону, в результаті чого загинуло щонайменше 17 осіб.

Хоча журнал Нюзвік згодом і спростував цю інформацію та вибачився за неточність подачі, було вже занадто пізно. Історія переросла у США в політичний скандал і адміністрація президента Буша та конгресмени накинулись на журнал з різкою критикою, звинувачуючи його в публікації непідтверджених матеріалів.

Водночас Нюзвік повідомив, що «джерело інформації» - той самий неназваний посадовець - нині вже не наполягає на достовірності інформації, переданої кореспондентові журналу.

Прес-секретар Білого дому Скотт МакЛеллан назвав спростування статтi добрим першим кроком, але заявив, що тепер Нюзвiк повинен пояснити, яким чином сталась така помилка та опублiкувати правила, яких у вiдношеннi до Корану зобов`язанi дотримуватися американські вiйськовослужбовцi. МакЛеллан при цьому зазначив, що Бiлий дім не диктує Ньюзвiк, що друкувати, а лише заохочує журнал допомогти виправити шкоду, яку вiн своєю необачнiстю нанiс мiжнародному iмiджу Сполучених Штатiв.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG