Спеціальні потреби

Актуально

Обговорено проблему iнформацiйної прiрви мiж Україною та ЄС

Між Україною та Євросоюзом існує інформаційна прірва. Саме так вважають учасники круглого столу “Україна – ЄС. Як подолати інформаційний бар`єр?”, який провела Комунікаційна група ПРТ. Долати бар`єри почнуть з ретрансляції каналу “Євроньюз” на українському телебаченні.

Між Україною і Європейським Союзом існує інформаційна прірва. Щоб у цьому переконатися, досить сісти на літак міжнародних авіаліній України і взяти до рук спочатку українську газету, а відтак газету європейську. Хоча гасло “Вперед, у Європу!” претендує сьогодні на статус національної ідеї, українці далекі від розуміння того, чим живе Євросоюз, а в громадян ЄС немає інформації з України. Як каже заступник держсекретаря України Маркіян Лубківський, про Україну в Європі або нічого не знали, або знали тільки погане:

«Протягом фактично всіх чотирнадцяти років нашої незалежності ми знаходилися у своєрідному інформаційному вакуумі, коли в Європу або взагалі не поступала інформація про Україну, або вона поступала доволі дозованою, або ж перекрученою. Нам в цьому дуже допомагали деякі наші сусіди. Ця інформація, як правило, мала негативний характер».

Кiлька прикладiв негативного пiару навiв директор міжнародної організації Інтерньюз-Україна Костянтин Квурт:

«Третій в світі ядерний потенціал [в минулому], Чорнобиль, українські проститутки, корупція, секс-рабство, український бандит, українська мафія, нечесні вибори. Мешканка Запоріжжя взяла собі ім`я Усама бен Ладен, скандал з видачею німецьких віз у Києві. Це ті асоціації, які виникають у західного читача при згадуванні слова Україна».

Ці стереотипи кардинально змінила Помаранчева революція, пробудивши інтерес до України. Як засвідчили опитування, проведені в шести найбільших європейських країнах, до ідеї вступу України в Євросоюз схвально ставиться 55% опитаних. Причому Україну в складі ЄС європейці воліють бачити навіть більше, ніж давнього претендента Туреччину – “за” її членство лише 45 відсотків.

Помаранчева революція створила моду на Україну – однак мода річ ефемерна, і вже після Євробачення аналітики прогнозують великий спад – якщо не буде свідомих інформаційних зусиль, спрямованих на те, щоб відкрити європейцям Україну.

Так само й українцям доведеться відкривати для себе Європу. Значна кiлькiсть їх підтримує вступ до ЄС. За даними опитувань Фонду Демініціатив та КМІСу, якби зараз відбувся референдум щодо членства в ЄС, 44% українських громадян проголосували б “за”. Проте що таке Євросоюз і чим він відрізняється від Європарламенту – відповість не кожен. Говорить директор Фонду “Демократичні ініціативи” Ілько Кучерів:

«Проблема в тому, що українці не знають, що це таке. Тобто дві третини скажуть вам, що або не знають, або знають недостатньо про ЄС, і та сама ситуація з НАТО. Влада задекларувала, що буде референдум. Якщо ми стартуємо з 15 відсотками, то потрібна продумана інформаційна кампанія».

Учасники “круглого столу” констатують: в інформаційному просторі “Україна-ЄС” усе сильно запущено. І пропонують, як почати засипати інформаційну прірву. В обласних центрах України планують телемости з обласними центрами європейських країн. На Першому національному невдовзі обіцяють ретрансляцію новин каналу “Євроньюз” українською мовою. А українському громадянинові – на прикладі польського чи угорського вчителя, селянина розкажуть про те, яку пенсію, субсидію, допомогу отримає особисто він після вступу України до Євросоюзу.

Доти ж, кажуть учасники круглого столу, поки інформаційний дисбаланс не буде подоланий, говорити про вступ до ЄС передчасно. Тоді єдиною найважливішою подією євроінтеграції України після Помаранчевої революції може виявитись пісенний конкурс “Євробачення”.

Всі новини дня

Зеленський закидає міжнародним організаціям «відсутність», але Червоний хрест каже, що працює

Добровольці Товариства Червоного Хреста України допомагають потерпілим від затоплення внаслідок руйнування Каховської греблі, але українська організація каже, що не має доступу до окупованих Росією українських районів. Херсон 6 червня 2023 р.

Президент Володимир Зеленський гостро скритикував недостатню участь міжнародних організацій у допомозі цивільному населенню на півдні України, де принаймні 600 квадратних кілометрів території залиті водою внаслідок руйнування Каховської гідроелектростанції.

Український Червоний Хрест не має доступу до територій непідконтрольних Україні.

Українські представники кажуть, що особливо важке становище склалося на окупованому російськими військами лівому березі Дніпра на Херсонщині, де українські рятувальники потрапляють під вогонь окупантів.

8 червня Володимир Зеленський був у Херсоні, а напередодні він заявив: «Навіть неможливо встановити достеменно, скільки людей на тимчасово окупованій території Херсонщини можуть загинути без порятунку, без питної води, без їжі, без медичної допомоги».

«…Потрібні масштабніші зусилля. Потрібно, щоб міжнародні організації, як-от Міжнародний комітет Червоного Хреста, негайно долучилися до рятувальної операції й допомогли людям саме на окупованій частині Херсонщини. Кожна загибла людина там – це вирок наявній міжнародній архітектурі, міжнародним організаціям, які розучилися рятувати життя. Якщо зараз міжнародної організації немає в зоні цієї катастрофи, значить, її взагалі немає, значить, вона недієздатна», - заявив Зеленський.

Товариство Червоного Хреста України наполягає, що його активісти беруть участь в допомозі потерпілим на залитих територіях, але підкреслює, що не може діяти в окупованих росіянами районах.

«Український Червоний Хрест не має доступу до територій непідконтрольних Україні, оскільки ми українська гуманітарна організація, яка може проводити свою діяльність згідно з українським законодавством і виключно на території підконтрольній Україні», - стверджує організація, осередок якої міститься у Києві.

Товариство Червоного Хреста України називає своїми партнерами міжнародні організації: Міжнародний Комітет Червоного Хреста, Міжнародну Федерацію Товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця та інші національні товариства.

Організації Червоного хреста діють на основі міжнародних Женевських конвенцій підписаних після Другої Світової війни і передбачають надання доступу представникам Червоного хреста для допомоги цивільним у зонах війни і зокрема доступ до військовополонених.

Американський ветеран заснував організацію для допомоги українським захисникам. Відео

Американський ветеран, який воював в Україні і втратив там товариша, заснував організацію для допомоги українським захисникам. Карл Ларсон досі зберігає одяг із кров’ю побратима з Іноземного легіону.

Військові експерти: українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу. Відео

Про переваги української армії у контрнаступі ми поговорили із двома американськими військовими експертами. Обидва впевнені - українська армія якісно краща за російську і більш підготовлена до контрнаступу.

В американських містах проходять протести у відповідь на підрив дамби Каховської ГЕС. Відео

У вівторок у Вашингтоні на акцію протесту зібралися біля Білого Дому. Учасники вийшли, щоб привернути увагу до того, що на їхню думку, саме росіяни зруйнували Каховську ГЕС. Протести у відповідь на підрив Каховської ГЕС також відбулись і в найбільшому місті штату Каліфорнія, Лос-Анджелесі.

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів - промислова екологиня. Відео

Чаша Каховського водосховища може спорожніти за кілька днів. Про це у коментарі Голосу Америки розповіла промислова екологиня Анна Амбросова.

Більше

XS
SM
MD
LG