Спеціальні потреби

Актуально

Нова українська опозицiя протестує

Українська опозиція сьогодні в Києві проводила акції протесту проти дій нової влади. Опозиціонери з числа Партії регіонів та СДПУ(о) влаштовували мітинги під Верховною Радою, Секретаріатом президента та Палацом спорту, де відбувається конкурс Євробачення.

„Репресіям – ні, демократії - так” – під такими гаслами нова українська опозиція проводить першу акцію протесту. Своїх прихильників привели СДПУ(о) та партія Регіонів, її лідер – Віктор Янукович -- крокував в опозиційній колоні разом із депутатми з цих фракцій. Кількатисячний мітинг зустрів його вигуками та обіймами. Янукович, який тепер рідко з`являється на публіці, заявив своїм прихильникам, що вражений розмахом політичних репресій в Україні. А есдек Нестор Шуфрич сказав, що каральні акції відбуваются по всій країні:

«Ми ставимо під сумнів бажання нової влади будувати демократичну та вільну державу, в якій панує верховенство права. Причина до цього є ті ганебні події, які з небаченим розмахом відубваються по всій країні – людей масово звільняють з роботи, забирають майно, притягують до кримінальної відповідальності».

Від Верховної Ради демонстранти рушили до Генеральної прокуратури та Міністретства внутрішніх справ. Опозиціонери вручили керiвникам цих вiдомств - Святославу Піскуну та Юрію Луценку - звернення з вимогами припинити тиск і арешти, а також відупстити Колесникова та Різака з під варти. Звернення передавли народні депутати з опозиційних фракцій.

Далі мітингувальники рушили до Секретаріату Президента, а потім до палацу спорту, де сьогодні має відбутися півфінал Євробачення-2005.

Саме ця подія була однією з головних мотивів до проведення акції протесту саме зараз, коли у Києві з`їхалося багато європейців та єврочиновників.

Опозиціонери до цього підготувалися – вони надрукували чимало листівок англійською, в яких просять вплинути на владу, аби та не порушувала права людини.

Пікетувлаьники мають намір бути біля палацу спорту у той час, коли там відбуватиметься конкурс.

Ну а депутати із числа опозиції показуватимуть європейцям, що політична криза в Україні не минула – вони сьогодні заблокували роботу парламенту і обіцяють це зробити далі, якщо керівники силових відомвств не згодяться змiнити запобіжний захід до своїх соратників.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG