Спеціальні потреби

Держсекретар США визнає складність ситуації в Iраку


Держсекретар США Кондолiза Райс визнала, що не усе гаразд з розбудовою демократії та сформуванням дієздатних сил безпеки в Іраку, однак вона підкреслила, що Сполучені Штати залишаються відданими цим справам. Такою заявою вона відповіла на повідомлення про поширений серед американських військових командирів в Іраку песимізм щодо дальшого розвитку подiй у цiй країнi.

Хоч Райс визнає складність нинішньої ситуації, вона твердить, що в Іраку все ж робиться поступ, і що Сполучені Штати далі надаватимуть допомогу уряду Іраку для запевнення безпеки поки він сам не буде спроможний цього робити.

Райс виступила з такими заявами на спільній з міністром закордонних справ Кувейту шейхом Могаммедом Аль-Сабахом прес-конференції в Держдепартаментi у Вашингтонi. Її слова були відповіддю на повідомлення газети Нью-Йорк таймс про те, що американські командувачі в Іраку розчаровані новими іракськими військовими підрозділами і що вони з дедалі меншим оптимізмом говорять про перспективи недалекого виведення з країни американських військ. Газета пише, що американські генерали вже не говорять про виведення напркінці цього року, фактично натякаючи на те, що війська можуть залишитися в Іраку на багато років.

Держсекретар Райс, яка наприкінці минулого тижня відвідала Ірак щоб зустрітися з чільними урядовцями цієї країни, заявила, що не має сумніву щодо того, що іракські повстанці -- яких вона назвала завзятими терористами -- всіма силами намагаються підірвати вже розпочатий демократичний процес. Вона сказала, що оскільки повстання можна поборювати як політичними, так і військовими методами, Сполучені Штати зараз зосереджують увагу на заходах для якнайскорішого закріплення в Іраку демократії, в якій були б представлені усі релігійні та етнічні групи країни:

«Кувейтський міністр закордонних справ і я обговорили важливість закладення в Іраку політичного процесу, в якому були б представлені усі іракці, процесу опрацювання Конституції за участю всіх іракців, щоб це служило відповіддю тим, хто намагається зірвати цей процес. Отож іракці стоять перед дуже складним завданням», - сказала Райс.

Американський держсекретар додала, що незважаючи на нинішню складну ситауцію в Іраку, її далеко не можна порівняти із, як вона сказала, кошмарем, який панував за часів Саддама Гусейна і що це може підтвердити її кувейтський колега, в чию країну свого часу вторгнулися війська усуненого іракського лідера.

XS
SM
MD
LG