Спеціальні потреби

Новi заходи для популяризацiї творiв Тараса Шевченка


Сучасна система освіти в Україні відбиває у молоді бажання читати твори Тараса Шевченка. Так вважають організатори музичного фестивалю «Кобзар форевер». Вони переконані, що вірші українського генія можуть звучати по сучасному. Як зробити, щоб молодь цікавилася українською культурою? На цю тему ми говорили з поетом Володимиром Цибульком.

Фестиваль «Кобзар форевер», який в недiлю, у річницю перепоховання Тараса Шевченка, відбудеться у Каневі, це – чи не перша спроба подати молоді у сучасній формі творчість українського генія. Всі пісні, які на ньому виконуватимуть рок-групи, будуть на вірші Шевченка. Говорить Володимир Цибулько:

«Ідея дуже проста. Всяка культура життєздатна тоді, коли вона знаходить нове прочитання. Згідно зміни поколінь, епох і так далі. Але є базові цінності. Для британців такою базовою цінністю є Шекспір. Для українців – це Шевченко. І той проект, який ми затіяли – це проект сучасного прочитання Шевченка».

Організатори сподіваються, що фестиваль матиме й міжнародний резонанс, оскільки зараз світ відкриває для себе Україну. Організатори сподіваються, що фестиваль буде цікавий і закордонним гостям Євробачення. Ідея зробити такий фестиваль народилася давно, каже Цибулько. І надихнуло на це побачене у середній школі, каже вiн.

«Якщо зважати на педагогічні методики, то мені здається можна привити ненависть до всього українського саме через таку нерозумну подачу творчості в середній школі. У школі так це перехарчовують, і так нерозумно це тлумачать, що потім, коли людина доросліє і усвідомлює себе, то в неї не вистачає бажання добратися до цього, щоб перечитати і зламати цей шкільний стереотип. Ми хочемо зламати цей шкільний стереотип, повернути молодь до базових цінностей».

Цибулько каже, що вдалі приклади подібної популяризації надбань української культури вже траплялися:

«Згадаймо хоча б історію із Коцюбинським, із його новелою “Тіні забутих предків”. Лише після фільму Параджанова раптом повернулися до нього і прочитали його зовсім по-інакшому. Виявляється, що це справді світове явище, це унікальний світовий письменник».

За словами поета Цибулька, його ініціатива вже викликала інтерес. Подібний фестиваль хочуть провести у столиці. І вже є ідея зробити такий же молодіжний форум присвячений творчості Лесі Українки.

XS
SM
MD
LG