Спеціальні потреби

Актуально

Можливості розвитку туризму в Українi

Туризм є не лише джерелом пізнавання світу, але й великим прибутковим бізнесом. На нещодавній конференції американсько-українських бізнесменів у Нью-Йорку обговорювалися нові можливості для розвитку туризму в Україні після помаранчевої революції.

«Я надіюся. Я хотіла б, що б це був початок американського туризму в Україні. А ми мусимо працювати в Америці, щоб американці їхали в Україну як туристи - так, як вони їдуть до Італії чи до Німеччини».

Це говорить Марійка Стадницька-Гельбіґ – власниця туристичного бюро Scope Travel у штаті Нью-Джерзі. Понад тридцять років вона організовує подорожі до України і вважає, що політичні зміни та увага світу після помаранчевої революції створили нові умови для туризму. Як говорить пані Гельбіґ, в Україну завжди їде діаспора і нові іммігранти, аби відвідати батьківщину. Тому туристичним бюро варто зосередити увагу на заохоченні пересічних американців до поїздок в Україну.

«Тут потрібно рекламу. Американці не знають про Україну. Не знають, де осягнути інформацію про Україну. Немає співпраці між амбасадою і туристичними агентствами в Україні. Нема співпраці між туристичними агенціями в Україні і нами».

Є й інші проблеми – погані дороги, брак добрих готелів, потреба у візі. Це ускладнює для американців подорож в Україну, - каже пані Гельбіґ.

Євген Самарцев – заступник голови Державної туристичної адміністрації України погоджується, що ці проблеми треба вирішувати, а заодно і покращити доступ до інформації. За його словами, уряд наразі опрацьовує календар подій для туристів, який буде опублікований на спеціальній веб-сторінці.

«У найближчий час ми плануємо підготувати інформаційний сайт англійською мовою про нові туристичні продукти України—нові можливості. Крім того, я сподіваюся, що найближчим часом ми зможемо відкрити інформаційно-культурний центр у США, де буде максимально надана нова інформація. Одна з ідей, яку ми винесли з сьогоднішнього семінару, –ми організуємо спеціальний фан тріп для американських агентств і тур-операторів, які зацікавлені в цьому ринку, щоб вони подивилися, який є продукт в Україні».

Ще одним важливим кроком у вирішенні проблеми з нестачею готелів може стати прискорення розвитку малого бізнесу у ділянці туризму, зокрема родинного.

«Це один з головних напрямків нашої діяльності—підтримка ініціатив малого бізнесу, і в карпатському регіоні взагалі, на мою думку, 80 відсотків готельної оферти має давати саме приватні готелі. Реально кажучи що за останні 2 роки досить серйозний прогрес хоча саме розуміємо що майже кожен житель карпатського регіону може переорієнтувати свою діяльність на туризм—мається на увазі гірські зони. В Криму так само за останні 3 роки побудовано приблизно 500 малих приватних готелів».

Не менш болючою є і проблема маркетингу, про що багато говорили учасники конференції в Нью-Йорку. Петрик Рейдер очолює у Києві фінансовану Агентством США з міжнародного розвитку програму BIZPRO, завданням якої є сприяти розвитку бізнесу в Україні. Проведені програмою дослідження показують, що туризм має потенціал стати однією з найбільш прибуткових галузей економічного зростання. Але для цього, як наголосив пан Рейдер, українські бізнесмени повинні добре вивчити свій ринок.

«Багато українських бізнесменів не знають свого ринку – його можливостей і потреб навіть в самих областях. Так що є не зажди повне розуміння ринку, на якому ви намагаєтесь продавати, рекламувати і затриматися».

Пан Рейдер пояснив це на прикладі Криму з його чудовими можливостями для розвитку туризму.

«У Криму, наприклад, якщо ви, як кримське підприємство, дивитеся на потенційний ринок у Сполучених Штатах, не варто звертатися до ринку туристів, які хочуть відвідати Рим (в Італії) і оглядати фрески чи щось інше. Крим має переваги і недоліки, і необхідно зосередитися якраз на перевагах. Наприклад, можна розвивати туризм, пов’язаний з певними подіями, або влаштовувати пригодницькі подорожі, екскурсії, походи, розваги на свіжому повітрі, де відсутність інфраструктури і належного обслуговування не заважатимуть туристам. Ви не захочете, щоб люди, які прибували до вашої країни в сподіванні одного, отримали щось зовсім інше.»

Євген Самарцев з Державної туристичної адміністрації очікує цього року на п’ятдесят тисяч туристів більше. Він твердить, що безпроблемно облаштує їх в Україні. Однак прийняти мільйони туристів, яких він хотів би бачити у найближчому майбутньому, буде важко. Деякі бізнесмени, як Андрій Василяшко з групи КАС, радий допомогти.

«Одним з напрямків нашої діяльності є залучення інвестицій у поширення нових технологій щодо швидкого будівництва, яке дозволяє будувати житло дуже швидкими темпами, і я вважаю, що туристична галузь потребує розвитку інфраструктури, тому що зелений туризм – це чудово, але більшість туристів хочуть жити у відповідних умовах знаходитися—і для цього нам треба поширювати цю технологію».

Андрій Василяшко роками працює з західними партнерами. І тепер після перемоги помаранчевої революції він вважає, що українці мають чудову нагоду продемонструвати свої бізнес-можливості. Він закликав українських бізнесменів взяти ініцiативу у свої руки і працювати задля приваблення західних інвестицій.

«Ідіть на Захід. Ґоу Вест. Робіть пропозиції. Вимагайте від партнерів умови, і все у вас вийде. Треба бути активним на форумах, бути туристом, робити друзів серед тих, хто приїжджає до України. Так робиться бізнес по всьому світі».

Всі новини дня

США і Туреччина напередодні самітів НАТО та G7 обговорили експорт українського зерна та єдність в Альянсі 

Міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу та Держсекретар США Ентоні Блінкен 

Державний секретар США Ентоні Блінкен та міністр закордонних справ Туреччини Мевлют Чавушоглу обговорили підтримку України перед російською агресією, можливості експорту українського зерна та єдність в НАТО. Телефонна розмова відбулась у суботу, напередодні самітів НАТО та "Групи семи".

Саміт Північноатлантичного Альянсу має відбутись у Мадриді 29-30 червня цього року. "Група семи" зустрічається цими днями у Німеччини.

"Держсекретар Блінкен та міністр закордонних справ Чавушоглу обговорили важливість єдності НАТО напередодні саміту Альянсу 29-30 червня у Мадриді, - мовиться у заяві Державного департаменту США. - Вони також обговорили постійну підтримку України перед російською агресією, що триває".

За документом, Блінкен "висловив вдячність міністру закордонних справ (Туреччини - ред.) за дипломатичні зусилля, спрямовані на те, щоб українська сільськогосподарська продукція змогла вступити на світові ринки".

Напередодні міністр Чавушоглу заявляв, що Анкара розслідує повідомлення про те, що Росія викрала українське зерно та відправила до інших країн, зокрема і в Туреччину. Він зазначив, що викрадені партії зерна під час розслідування поки не виявлені.

Глава МЗС Туреччини запевняв, що Анкара докладає зусиль, аби організувати міжнародну зустріч у Стамбулі для обговорення експорту українського зерна.

Вторгнення Росії в Україну 24 лютого призвело до перебоїв у каналах постачання зерна. За даними Організації Об’єднаних Націй, більше 36 країн отримують половину або більше зернових поставок із Чорноморського регіону.

Російські військові, окрім знищення та крадіжки частини українського зерна, блокують ключовий південний порт України - Одесу, що гальмує експорт понад 20 мільйонів тонн українського зерна. Кремль також притримав продаж частини власного зерна та добрив на світових ринках, стверджуючи, що санкції Заходу перешкоджають їхньому експорту.

Як очікується, на саміті "Групи семи", який 26 червня відкрився у Німеччині, оголосять про продовольчу допомогу найбільш вразливим країнам світу.


Лідери G7 зібралися на зустріч затьмарену російською війною проти України

Президент США Джо Байден з керівниками Баварії, південного регіону Німмеччини, де відбувається триденний саміт G7. 25 червня 2022 р.

Російська війна проти України та наслідки агресивних дій Москви для світу стали головними темами переговорів на саміті Групи 7 (G7) - зустрічі керівників найвпливовіших демократій, що відбувається у німецькій Баварії.

В той час як керівники Великої Британії, Італії, Канади, Німеччини, США, Франції та Японії зібралися у неділю 26 червня на триденну зустріч, з України надійшли повідомлення про нові вибухи російських ракет у Києві та в інших українських містах на тлі руйнівного наступу Росії на Донбасі.

Президент США Джо Байден назвав російські ракетні обстріли Києва "огидним варварством".

Саміт повинен подати сигнал, що не лише НАТО і G7 зараз більш згуртовані ніж будь-коли, але й що демократії світу спільно стоять проти імперіалізму Путіна.
Олаф Шольц

Від західних лідерів очікують кроків у межах обіцяної довготермінової економічної і військової підтримки України та дієвіших санкцій проти Росії.

Викликом, особливо для Європи, є пошуки заміни для російської нафти й газу на тлі різкого зростання світових цін на енергію.

Український президент Володимир Зеленський визнав, що війна зараз вийшла на “морально та емоційно складний етап”, коли українці впевнені у перемозі, але також розуміють подальшу загрозу втрат.

Нові чисельні ракетні удари деякі коментатори називають розлюченою відповіддю Москви на початок застосування українцями ракетних установок і далекобійних гармат отриманих нещодавно від США та інших західних держав.

Сигналом для саміту Групи 7, а також для саміту НАТО через кілька днів у Мадриді, називають також заяву Росії про плани розмістити в Білорусі ракети здатні нести ядерні боєзаряди.

“Це підтвердження, що санкційних пакетів проти Росії недостатньо, збройної допомоги для України треба більше і що системи протиповітряної оборони – сучасні системи, які є в наших партнерів, – мають бути не на полігонах або на зберіганні, а в Україні, де вони зараз і потрібні. Потрібні більше, ніж у будь-якому іншому місці у світі”, - сказав у суботу Зеленський, зазначивши головні положення його планованих виступів перед учасниками самітів G7 і НАТО.

Західні лідери також намагатимуться узгодити нові зусилля для подолання міжнародної енергетичної кризи, браку харчів та глобальних кліматичних змін ускладнених російською війною.

Британський прем'єр-міністр Борис Джонсон одним з головних завдань для західних лідерів зараз назвав збереження згуртованості у протидії Росії та у допомозі Україні.

“Я вважаю, що є тиск і є побоювання. І про це треба бути відвертими. Але саме згуртованість стала тим найдивовижнішим, коли йдеться про відповідь Заходу на вторгнення Путіна в Україну. Адже НАТО - єдине, Група семи - їдина. А щоб зберегти ту згуртованість, щоб вона працювала, необхідна дуже, дуже відкрита дискусія про наслідки того, що відбувається, про тиск, який відчувають окремі друзі і партнери, тиск, який відчуває населення, коли йдеться про ціну енергії, харчів тощо. Отже, лише справді працюючи, спільно шукаючи вирішення, ми зможемо зберегти ту єдність і рухатися вперед”.

Партнери Заходу

Німецький канцлер Олаф Шольц запросив на саміт також керівника Сенегалу, що головує зараз в Африканському Союзі, Аргентину - голову Спільноти країн Латинської Америки й Карибських держав, а також Індонезію, Південно-Африканську республіку та Індію, що прийматиме наступний саміт G20.

“Саміт повинен подати сигнал, що не лише НАТО і G7 зараз більш згуртовані ніж будь-коли, але й що демократії світу спільно стоять проти імперіалізму Путіна так само як і в боротьбі з голодом і злиднями”, - заявив Шольц напередодні, виступаючи в парламенті у Берліні.

Агентство Reuters зауважує, що багато країн південної півкулі стурбовані можливими міжнародними негативними наслідками західних санкцій проти Росії.

Reuters цитує офіційного представника Європейського Союзу про те, що країни Сімки будуть доводити партнерам, що різке зростання цін на харчі у світі - це результат дій Росії, оскільки санкції проти сільського господарства західні країни не запроваджували.

Також лідери вказуватимуть, що агресивні й руйнівні дії Москви є проблемою не тільки України, а вражають цілий світ.

У Сан-Дієго відкрили благодійну виставку - "Український голос". Відео

У Сан-Дієго відкрили благодійну виставку - "Український голос". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

У Сан-Дієго відкрили виставку-фандрайзінг "Український голос". На ній представили понад 140 робіт українських художників, кошти від продажу яких підуть на допомоги родинам, що постраждали віж війни.

Лідери "Групи семи" домовились про ембарго на російське золото -ЗМІ

Фото: золоті зливки  (Photo by Девід Грей / AFP)

Президент США Джо Байден а також інші лідери "Групи семи" домовились запровадити ембарго на російське золото, повідомляють Reuters, CNN, Bloomberg з посиланням на осіб наближених до переговорів.

G7 планує оголосити про заборону на імпорт російського золота на саміті, що починається в неділю в Німеччині. У США ембарго введе в дію рішення Міністерства фінансів США, яке установа планує видати у вівторок, пише Bloomberg.

Після того, як Лондонська асоціація зливків виключила Росію із своїх котирувань, значна частина країн перестала купувати російське золото. Однак, в травні до Швейцарії надійшло майже три тонни російського золота, що могло свідчити про послаблення неформальних обмежень, пише Bloomberg. Також, за повідомленнями російських ЗМІ, російска влада заявила цього тижня про плани створити резерви коштовних металів для швидкої мобілізації у час війни.

Майже 10% видобутку золота в світі припадає на Росію. США та союзники запровадили масштабні санкції проти Росії, через її вторгнення до України.

Експерти роблять висновки про перші уроки великої війни, і про те, що означають вони для майбутнього озброєнь. Відео

Українці, як неодноразово зазначали у Пентагоні, дуже успішно використовують нову зброю, і особливо креативно - дрони. Після чотирьох місяців повномасштабної війни, експерти роблять висновки про перші уроки великої війни, і про те, що означають вони для майбутнього озброєнь.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG