Спеціальні потреби

Можливості розвитку туризму в Українi


Туризм є не лише джерелом пізнавання світу, але й великим прибутковим бізнесом. На нещодавній конференції американсько-українських бізнесменів у Нью-Йорку обговорювалися нові можливості для розвитку туризму в Україні після помаранчевої революції.

«Я надіюся. Я хотіла б, що б це був початок американського туризму в Україні. А ми мусимо працювати в Америці, щоб американці їхали в Україну як туристи - так, як вони їдуть до Італії чи до Німеччини».

Це говорить Марійка Стадницька-Гельбіґ – власниця туристичного бюро Scope Travel у штаті Нью-Джерзі. Понад тридцять років вона організовує подорожі до України і вважає, що політичні зміни та увага світу після помаранчевої революції створили нові умови для туризму. Як говорить пані Гельбіґ, в Україну завжди їде діаспора і нові іммігранти, аби відвідати батьківщину. Тому туристичним бюро варто зосередити увагу на заохоченні пересічних американців до поїздок в Україну.

«Тут потрібно рекламу. Американці не знають про Україну. Не знають, де осягнути інформацію про Україну. Немає співпраці між амбасадою і туристичними агентствами в Україні. Нема співпраці між туристичними агенціями в Україні і нами».

Є й інші проблеми – погані дороги, брак добрих готелів, потреба у візі. Це ускладнює для американців подорож в Україну, - каже пані Гельбіґ.

Євген Самарцев – заступник голови Державної туристичної адміністрації України погоджується, що ці проблеми треба вирішувати, а заодно і покращити доступ до інформації. За його словами, уряд наразі опрацьовує календар подій для туристів, який буде опублікований на спеціальній веб-сторінці.

«У найближчий час ми плануємо підготувати інформаційний сайт англійською мовою про нові туристичні продукти України—нові можливості. Крім того, я сподіваюся, що найближчим часом ми зможемо відкрити інформаційно-культурний центр у США, де буде максимально надана нова інформація. Одна з ідей, яку ми винесли з сьогоднішнього семінару, –ми організуємо спеціальний фан тріп для американських агентств і тур-операторів, які зацікавлені в цьому ринку, щоб вони подивилися, який є продукт в Україні».

Ще одним важливим кроком у вирішенні проблеми з нестачею готелів може стати прискорення розвитку малого бізнесу у ділянці туризму, зокрема родинного.

«Це один з головних напрямків нашої діяльності—підтримка ініціатив малого бізнесу, і в карпатському регіоні взагалі, на мою думку, 80 відсотків готельної оферти має давати саме приватні готелі. Реально кажучи що за останні 2 роки досить серйозний прогрес хоча саме розуміємо що майже кожен житель карпатського регіону може переорієнтувати свою діяльність на туризм—мається на увазі гірські зони. В Криму так само за останні 3 роки побудовано приблизно 500 малих приватних готелів».

Не менш болючою є і проблема маркетингу, про що багато говорили учасники конференції в Нью-Йорку. Петрик Рейдер очолює у Києві фінансовану Агентством США з міжнародного розвитку програму BIZPRO, завданням якої є сприяти розвитку бізнесу в Україні. Проведені програмою дослідження показують, що туризм має потенціал стати однією з найбільш прибуткових галузей економічного зростання. Але для цього, як наголосив пан Рейдер, українські бізнесмени повинні добре вивчити свій ринок.

«Багато українських бізнесменів не знають свого ринку – його можливостей і потреб навіть в самих областях. Так що є не зажди повне розуміння ринку, на якому ви намагаєтесь продавати, рекламувати і затриматися».

Пан Рейдер пояснив це на прикладі Криму з його чудовими можливостями для розвитку туризму.

«У Криму, наприклад, якщо ви, як кримське підприємство, дивитеся на потенційний ринок у Сполучених Штатах, не варто звертатися до ринку туристів, які хочуть відвідати Рим (в Італії) і оглядати фрески чи щось інше. Крим має переваги і недоліки, і необхідно зосередитися якраз на перевагах. Наприклад, можна розвивати туризм, пов’язаний з певними подіями, або влаштовувати пригодницькі подорожі, екскурсії, походи, розваги на свіжому повітрі, де відсутність інфраструктури і належного обслуговування не заважатимуть туристам. Ви не захочете, щоб люди, які прибували до вашої країни в сподіванні одного, отримали щось зовсім інше.»

Євген Самарцев з Державної туристичної адміністрації очікує цього року на п’ятдесят тисяч туристів більше. Він твердить, що безпроблемно облаштує їх в Україні. Однак прийняти мільйони туристів, яких він хотів би бачити у найближчому майбутньому, буде важко. Деякі бізнесмени, як Андрій Василяшко з групи КАС, радий допомогти.

«Одним з напрямків нашої діяльності є залучення інвестицій у поширення нових технологій щодо швидкого будівництва, яке дозволяє будувати житло дуже швидкими темпами, і я вважаю, що туристична галузь потребує розвитку інфраструктури, тому що зелений туризм – це чудово, але більшість туристів хочуть жити у відповідних умовах знаходитися—і для цього нам треба поширювати цю технологію».

Андрій Василяшко роками працює з західними партнерами. І тепер після перемоги помаранчевої революції він вважає, що українці мають чудову нагоду продемонструвати свої бізнес-можливості. Він закликав українських бізнесменів взяти ініцiативу у свої руки і працювати задля приваблення західних інвестицій.

«Ідіть на Захід. Ґоу Вест. Робіть пропозиції. Вимагайте від партнерів умови, і все у вас вийде. Треба бути активним на форумах, бути туристом, робити друзів серед тих, хто приїжджає до України. Так робиться бізнес по всьому світі».

Відео дня

Трамп про Путіна та Крим. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00
XS
SM
MD
LG