Спеціальні потреби

Актуально

На Близькому Сходi Лору Буш вітають не так тепло

Перша леді США Лора Буш в рамках подорожі на Близький Схід відвідала Ізраїль і Західній Берег. Головнa метa її подорожі - продемонструвати добру волю США. Однак її перебування супроводжувалось бурхливими демонстраціями.

Під час відвідин в Єрусалимі одного із найсвятіших для мусульман місць Лору Буш зустріли розлючені палестинські мусульмани:

«Як ви посміли сюди приїхати?» - кричали деякі демонстранти. «Чого ви переслідуєте мусульман? Вам тут не місце!» -- вигукували вони.

Щоб відмежувати демонстрантів від першої леді США, ізраїльська поліція створила людський ланцюг.

Іронія цього полягала в тому, що Лора Буш відвідала мечеть, щоб засвідчити толерантність Америки. Одначе з часу опублікування журналом Ньюзвік статті про осквернення американськими слідчими на базі Гуантанамо священного для мусульман Корану на Близькому Сході не вщухають анти-американські настрої, незважаючи на те, що пізніше журнал спростував це своє повідомлення.

Втiм не тільки мусульмани висловлювали пані Буш своє невдоволення. Приблизно 40 ізраїльських демонстрантів зустріли її перед найсвятішим для євреїв місцем - Західною стіною в Єрусалимі:

«Звільніть негайно Полларда», вигукували вони. Вони мали на увазі Джонатана Полларда, американського єврея, засудженого двадцять років тому на довічне ув’язнення за шпигунство на користь Ізраїлю. Сполучені Штати не раз відкидали заклики Ізраїлю звільнити його.

Для пані Буш відвідини Ізраїлю та Західного Берега були можливістю безпосередньо переконатись в тому, наскільки емоційно-вибуховими є настрої на Близькому Сході. «Пробувши тут лише один день, ми побачили, які пристрасті тут вирують», - зауважила вона.

Спокійніший день американська перша ледi провела в контрольованому палестинцями Єрихоні на Західньому березі:

«Я зустрілася з гупою ізраїльських жінок. Відтак була на чайному прийомі у палестинських жінок. Всі вони, багато з них матері, заявили про своє бажання жити в мирi».

На закінчення свого візиту в регіоні пані Буш відвідала меморіял голокосту Яд Вашем.

Всі новини дня

Делегація Палати представників Конгресу США - з візитом в Україні. Подробиці від конгресмена Фіцпатрика. Відео

Делегація Палати представників Конгресу США перебуває із візитом в Україні. Головною метою цього візиту є оборонна підтримка. Катерина Лісунова спілкувався із одним із членів делегації, конгресменом-республіканцем Браяном Фіцпатриком.

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео

Курс гривні - що відбувається та чого чекати далі? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:43 0:00

В воєнних умовах жорстке регулювання курсу дозволило уникнути масштабної кризи в Україні, говорять оглядачі, але і змусило українців згадати що таке чорний ринок валюти. Чого очікувати для гривні і що криється за зростанням курсу рубля - пояснюють аналітики.

Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси. Відео

Протистояння в Чорному морі на тлі загрози продовольчої кризи в світі набирає обертів. Країни Заходу розмірковують над тим, як створити безпечний коридор, щоб розблокувати порт Одеси і вивезти українське зерно.

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео

Підсумки форуму в Давосі для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:15 0:00

Вплив неспровокованої та невиправданої війни Росії проти України на світову економіку, спричинення нею глобальної продовольчої кризи та шляхи припинення російської агресії були головними темами на цьогорічному економічному форумі в Давосі, який у четвер завершив свою роботу.

«Я їду додому». Чому українці повертаються додому – історія блогерки з Запоріжжя. Відео

Чому українці повертаються додому навіть попри продовження повітряних тривог й загрози обстрілів чи захоплення територій - блогерка Катерина Маркова, яка нещодавно повернулась із Тернопільщини до рідного Запоріжжя, розповіла Марії Прус.

Більше

XS
SM
MD
LG