Спеціальні потреби

Актуально

УРП „Собор” вiдзначає своє 15-лiття

Цими днями Українська республіканська партія „Собор” відзначає 15 річницю свого існування. Її нинішній голова Анатолій Матвієнко каже, що головна мета партії - зробити все можливе для того, щоб Україна увійшла до десятки найкращих країн світу.

Українська республіканська партія „Собор” має довгу історію. Вона є фактично найпершою політичною партією сучасної України, яка була створена на основі української Гельсінської спілки. Її голова Анатолій Матвієнко каже, що головна мета партії – створення національної ідеї, за якою Україна має увійти у десятку найкращих країн світу, щоправда для цього необхідні деякі складові, вважає вiн:

«Для цього потрібна незалежна Україна, яку ми маємо. Незалежна Україна, яка є не метою, яка є умовою, доброю і необхідною основою для досягнення цієї національної ідеї. Зрештою, це має бути українська влада, якої нажаль поки що не маємо. Й це друга проблема. З приходом Ющенка ми маємо тільки налаштування на те, що ми стали на дорогу української влади. І тому партія буде робити все, щоб була українська влада з точки зору не етнічної переваги, а з точки зору духу і відповідальності».

І останньою необхідною умовою Матвієнко вважає народжену сповна націю. На його думку, помаранчева революція та Майдан, лише пробудили українську націю, а до її самоусвідомлення ще треба пройти довгий шлях. Один з лідерів УРП „Собор” Володимир Шовкошитний, каже, що партія суттєво відрізняється від всіх інших, оскільки в її програмі виписана шкала пріоритетів, згідно з якою національні інтереси держави для партійців завжди мають бути на першому місці:

«Ми складались, як партія, з різних джерел. Прийшли одні з УГС, інші з національно-демократичної опозиції, ще інша частина прийшла із Комсомолу. Я переконаний, що партія залишиться національно-демократичного толку. Залишиться консервативною за своєю ідеологією. Бо такою її зробили засновники. Так виписано в наших програмових засадах. І в нас єдина партія, в програмі якої записана шкала пріоритетів: перше - загальнонаціональний інтерес, друге –корпоративний чи партійний, третє - особистий».

Анатолій Матвієнко, який нещодавно був призначеним головою Ради міністрів Криму, сьогодні, відповідаючи на запитання журналістів стосовно свого нового призначення, заявив, що виступає за те, щоб державна політика в Україні і, зокрема, в Криму, щодо нацменшин була толерантною. Він відзначив, що не відчуває себе чужим у Криму і зробить все можливе, щоб припинити спекуляції навколо надуманих кримських проблем:

«Зараз ми готуємо такий собі з`їзд, об`єднання. Можливо форум об`єднання, який би підписав декларацію, що досить вести політику спекуляцій на проблемах Криму Ми маємо зняти всілякі сепаратні настрої. І я хочу, щоб ми нарешті заявили з Криму, що ми будуємо з Криму, і Крим – це Україна, і всі мають зрозуміти, що це є найперший ключ до спокою, злагоди і розвитку».

Матвієнко додав, що всі проблеми, що стосуються незаконної приватизації у Криму, вирішуватимуться цивілізованим шляхом.

Всі новини дня

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00

Напередодні Європейський союз ухвалив історичне рішення і надав Україні офіціний статус кандидата у члени ЄС. Питання підтримки України буде одним із ключових на самітах Групи Семи, який розпочинається у Німеччині цих вихідних, і НАТО, що пройде в Іспанії наступного тижня.

Поснюємо рішення Конституційного суду щодо абортів у США, і що воно означає на практиці?

Поснюємо рішення Конституційного суду щодо абортів у США, і що воно означає на практиці?
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:01 0:00

Верховний суд США скасував рішення у справі Роу проти Вейд, яке впродовж півстоліття закріплювало конституційне право на аборти у державі.

"Планованим геноцидом" назвав війну Росії проти України екс-держсекретар США Помпео

Архівне фото: колишній держсекретар Майк Помпео, лютий 2022 року (AP Photo/Джон Ру)

Майк Помпео, який обіймав посаду держсекретаря США за президентства Дональда Трампа в 2018-2021 році, різко засудив агресію Росії проти України і рішуче підтримав суверенітет України.

"Незаконна, загарбницька війна Путіна становить планований геноцид, який є умисним знищенням народу, за визначенням ООН 1948 року", - сказав він у своєму виступі в Гудзонівському інституті в п'ятницю. Помпео порівняв теперішні дії Путіна із діями Йосипа Сталіна.

"Поки Путін залишається при владі, Росія залишатиметься фактичною в'язницею і жодна країна, яка ставить кордон для її розширення не буде в безпеці", - додав він. США мають підтримати Україну, вказав колишній посадовець. Він обґрунтував це необхідністю "уникнути більш широкого конфлікту в Європі, який майже напевне вимагав би безпосереднього долучення американських військових", запобігти "відбудові російської імперії" та утворенню союзу Росії та Китаю.

Серед необхідної оборонної підтримки, Помпео виступив за надання Україні американських танків "Абрамс" та систем "Патріот".

Він виступив за створення міжнародної коаліції, щоб протистояти діям Росії та Китаю, союз яких, на думку Помпео, може призвести до світової економічної рецесії, і наголосив на важливості енергоресурсів для російської економіки та міжнародного впливу а також розкритикував уряд США за недостатню увагу розбудові провідної ролі Америки в енергосфері.

Адміністрація президента США Джо Байдена різко засуджує агресію Росії проти України і надає оборонну та гуманітарну підтримку Україні. Цього тижня Сполучені Штати оголосили новий пакет військової допомоги для України на суму 450 мільйонів доларів. Цього разу до нього заклали ще чотири додаткові ракетні установки HIMARS.

Крім цих ракетних систем, Сполучені Штати надають Україні 36 тисяч боєприпасів для артилерії 105 калібру, 18 тактичних транспортних засобів для пересування 155-мм артилерії, 1200 гранатометів, 2000 кулеметів, 18 прибережних та річних патрульних катерів, а також запчастини та інше спорядження.

"Це не кінець" - Байден про рішення Верховного суду США щодо абортів

Президент США Джо Байден під час виступу в Білому домі, 24 червня 2022 року. REUTERS/Елізаьет Франц

Президент США Джо Байден назвав "трагічною помилкою" та "жорстокістю" рішення Верховного суду США скасувати прецедент, що визнавав конституційний захист права на аборти. Тепер окремі штати у США будуть вирішувати, чи дозволяти аборти в своєму штаті.

"Це сумний день для нашої країни, і, з моєї точки зору, боротьба не завершилась", - заявив Байден в ремарках у Білому домі в п'ятницю. Він додав: "Це втілення екстремальної ідеології і трагічна помилка Верховного суду, я вважаю. Суд зробив те, чого не робив раніше - відкрито забрав конституційне право".

Байден закликав Конгрес США на законодавчому рівні захистити такі права.

"Це рішення не може стати останнім словом, - сказав американський президент. - Моя адміністрація використає всі відповідні правові повноваження, але Конгрес має діяти, вашими голосами ви можете діяти і сказати остаточне слово. Це не кінець".

Серед дій, які може вжити уряд, щоб полегшити для жінок доступ до абортів, Байден назвав захист жінок, які подорожують до інших штатів для проведення абортів, захист доступу до медикаментозних абортів.

Впливові політики в опозиційній Республіканській партії привітали рішення суду. Лідер Республіканців в Сенаті Мітч Макконнелл назвав рішення "сміливим і вірним".

Верховна комісарка ООН з прав людини Мішель Бачелет побачила у рішенні порушення прав жінок.

"Доступ до безпечних, законних та ефективних абортів вкорінено в міжнародне право, що захищає права людини, - заявила посадовиця, - це основа автономії жінок та дівчат і здатності робити власний вибір щодо тіла та життя, вільний від дискримінації, насильства та примусу. Це рішення позбавляє такої автономії мільйони жінок у США, особливо жінок з низьким доходом, представниць расових та етнічних меншин і шкодить основоположним правам".

Блінкен: Війна Росії ставить під загрозу харчування до 50 мільйонів людей. Відео

Блінкен: Війна Росії ставить під загрозу харчування до 50 мільйонів людей. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:34 0:00

«Три роки тому у світі було приблизно 100 мільйнів людей, харчування яких було під загрозою. Рік тому їх було вже 160 мільйонів. Тепер до того числа додаються ще 40 чи 50 мільйонів через російську агресивну війну проти України», - держсекретар США Ентоні Блінкен.

Більше

Відео - найголовніше

Чого очікувати Україні на самітах «Групи Семи». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:21 0:00
XS
SM
MD
LG