Спеціальні потреби

УРП „Собор” вiдзначає своє 15-лiття


Цими днями Українська республіканська партія „Собор” відзначає 15 річницю свого існування. Її нинішній голова Анатолій Матвієнко каже, що головна мета партії - зробити все можливе для того, щоб Україна увійшла до десятки найкращих країн світу.

Українська республіканська партія „Собор” має довгу історію. Вона є фактично найпершою політичною партією сучасної України, яка була створена на основі української Гельсінської спілки. Її голова Анатолій Матвієнко каже, що головна мета партії – створення національної ідеї, за якою Україна має увійти у десятку найкращих країн світу, щоправда для цього необхідні деякі складові, вважає вiн:

«Для цього потрібна незалежна Україна, яку ми маємо. Незалежна Україна, яка є не метою, яка є умовою, доброю і необхідною основою для досягнення цієї національної ідеї. Зрештою, це має бути українська влада, якої нажаль поки що не маємо. Й це друга проблема. З приходом Ющенка ми маємо тільки налаштування на те, що ми стали на дорогу української влади. І тому партія буде робити все, щоб була українська влада з точки зору не етнічної переваги, а з точки зору духу і відповідальності».

І останньою необхідною умовою Матвієнко вважає народжену сповна націю. На його думку, помаранчева революція та Майдан, лише пробудили українську націю, а до її самоусвідомлення ще треба пройти довгий шлях. Один з лідерів УРП „Собор” Володимир Шовкошитний, каже, що партія суттєво відрізняється від всіх інших, оскільки в її програмі виписана шкала пріоритетів, згідно з якою національні інтереси держави для партійців завжди мають бути на першому місці:

«Ми складались, як партія, з різних джерел. Прийшли одні з УГС, інші з національно-демократичної опозиції, ще інша частина прийшла із Комсомолу. Я переконаний, що партія залишиться національно-демократичного толку. Залишиться консервативною за своєю ідеологією. Бо такою її зробили засновники. Так виписано в наших програмових засадах. І в нас єдина партія, в програмі якої записана шкала пріоритетів: перше - загальнонаціональний інтерес, друге –корпоративний чи партійний, третє - особистий».

Анатолій Матвієнко, який нещодавно був призначеним головою Ради міністрів Криму, сьогодні, відповідаючи на запитання журналістів стосовно свого нового призначення, заявив, що виступає за те, щоб державна політика в Україні і, зокрема, в Криму, щодо нацменшин була толерантною. Він відзначив, що не відчуває себе чужим у Криму і зробить все можливе, щоб припинити спекуляції навколо надуманих кримських проблем:

«Зараз ми готуємо такий собі з`їзд, об`єднання. Можливо форум об`єднання, який би підписав декларацію, що досить вести політику спекуляцій на проблемах Криму Ми маємо зняти всілякі сепаратні настрої. І я хочу, щоб ми нарешті заявили з Криму, що ми будуємо з Криму, і Крим – це Україна, і всі мають зрозуміти, що це є найперший ключ до спокою, злагоди і розвитку».

Матвієнко додав, що всі проблеми, що стосуються незаконної приватизації у Криму, вирішуватимуться цивілізованим шляхом.

XS
SM
MD
LG