Спеціальні потреби

Українська влада заспокоює власників Інтернет-ресурсiв


Сьогодні представники українського уряду заперечили існування плану запровадження обов`язкової реєстрації всіх Iнтернет-ресурсів країни. Таке побоювання виникло у власників Інтернет-ресурсів. Вони припускають, що обов`язкова реєстрація може використовуватися як одна з форм державної цензури.

Українські Інтернет-видання вважають, що уряд хоче взяти під контроль вітчизняний сегмент світової павутини. До такого висновку журналісти і експерти дійшли після публікації наказу Міністра транспорту i зв`язку Євгена Червоненка, в якому начебто йшлося про запровадження обов`язкової реєстрації всіх вітчизняних Iнтернет-ресурсів. При чому документом передбачаєтся право відмовити у державній реєстрації сайтам, які містять пропаганду тероризму, війни, геноциду, культу насильства і жорстокості, а також ресурсам расистської направленості. Крім того, свідоцтво про державну реєстрацію не видаватимуть ресурсам, на яких розміщується інформація, що завдає шкоди діловій репутації і гідності окремих осіб. Журналісти побоювалися, що чиновники завдяки цьому отримають важелі впливу на нелояльні видання.

Негативно схарактеризували ініціативу Міністерства транспорту і зв`язку деякі урядовці. Віце-прем’єр з гуманітарних питань Микола Томенко назвав її спробою встановлення тотального контролю за Інтернетом.

Втім пізніше урядовці дали своє роз`яснення змісту указу. Вони стверджують, що мова йде лише про створення національного реєстру Інтернет-ресурсів. До нього в обов`язковому порядку включать тільки інформацію органів державної влади та місцевого самоврядування. Реєстрація всіх інших ресурсів буде добровільною. Заступник керівника державного департаменту зв'язку Мінтрансу Петро Яцук каже, що на діяльності Інтернет-видань це ніяк не позначиться: «Просто з`явиться ще одна пошукова система, каталог в Iнтернеті. І все. Ми хочемо створити цей реєстр із метою систематизації. І все».

За словами Яцука, робота над створенням реєстру ведеться вже давно. І на неї вже витратили 300 тисяч гривень. Для завершення проекту необхідно ще півмільйона гривень. Однак нинішнім бюджетом ці витрати не передбачені. Урядовці визнають, що не знають подібних проектів де-інде в світі, i сподіваються, що недержавні Інтернет-сайти будуть зацікавлені пройти реєстрацію. Тим більше, що вартість її буде доступною – близько 15 гривень.

Журналіст “Української правди” Сергій Лещенко прогнозує, що його Інтернет-видання не буде проходити цієї реєстрації. Оскільки взагалі не вбачає сенсу у створенні такого ресурсу за державні гроші:

«Те, що вони хочуть зробити – вже існує. І воно створено самою Інтернет-спільнотою. [Для чого] створювати каталог державних установ? Він теж фактично вже існує – на урядовому веб-порталі. А взагалі ця ідея дуже схожа на якусь спробу освоїти державні гроші. Хоча мова йде всього про півмільйона».

Лещенко також вважає, що текст наказу міністра транспорту і зв`язку не дає однозначної відповіді про добровільність реєстрації. А тому при бажанні, чиновники можуть трактувати її як обов`язкову, каже вiн.

XS
SM
MD
LG