Спеціальні потреби

Актуально

Українська влада заспокоює власників Інтернет-ресурсiв

Сьогодні представники українського уряду заперечили існування плану запровадження обов`язкової реєстрації всіх Iнтернет-ресурсів країни. Таке побоювання виникло у власників Інтернет-ресурсів. Вони припускають, що обов`язкова реєстрація може використовуватися як одна з форм державної цензури.

Українські Інтернет-видання вважають, що уряд хоче взяти під контроль вітчизняний сегмент світової павутини. До такого висновку журналісти і експерти дійшли після публікації наказу Міністра транспорту i зв`язку Євгена Червоненка, в якому начебто йшлося про запровадження обов`язкової реєстрації всіх вітчизняних Iнтернет-ресурсів. При чому документом передбачаєтся право відмовити у державній реєстрації сайтам, які містять пропаганду тероризму, війни, геноциду, культу насильства і жорстокості, а також ресурсам расистської направленості. Крім того, свідоцтво про державну реєстрацію не видаватимуть ресурсам, на яких розміщується інформація, що завдає шкоди діловій репутації і гідності окремих осіб. Журналісти побоювалися, що чиновники завдяки цьому отримають важелі впливу на нелояльні видання.

Негативно схарактеризували ініціативу Міністерства транспорту і зв`язку деякі урядовці. Віце-прем’єр з гуманітарних питань Микола Томенко назвав її спробою встановлення тотального контролю за Інтернетом.

Втім пізніше урядовці дали своє роз`яснення змісту указу. Вони стверджують, що мова йде лише про створення національного реєстру Інтернет-ресурсів. До нього в обов`язковому порядку включать тільки інформацію органів державної влади та місцевого самоврядування. Реєстрація всіх інших ресурсів буде добровільною. Заступник керівника державного департаменту зв'язку Мінтрансу Петро Яцук каже, що на діяльності Інтернет-видань це ніяк не позначиться: «Просто з`явиться ще одна пошукова система, каталог в Iнтернеті. І все. Ми хочемо створити цей реєстр із метою систематизації. І все».

За словами Яцука, робота над створенням реєстру ведеться вже давно. І на неї вже витратили 300 тисяч гривень. Для завершення проекту необхідно ще півмільйона гривень. Однак нинішнім бюджетом ці витрати не передбачені. Урядовці визнають, що не знають подібних проектів де-інде в світі, i сподіваються, що недержавні Інтернет-сайти будуть зацікавлені пройти реєстрацію. Тим більше, що вартість її буде доступною – близько 15 гривень.

Журналіст “Української правди” Сергій Лещенко прогнозує, що його Інтернет-видання не буде проходити цієї реєстрації. Оскільки взагалі не вбачає сенсу у створенні такого ресурсу за державні гроші:

«Те, що вони хочуть зробити – вже існує. І воно створено самою Інтернет-спільнотою. [Для чого] створювати каталог державних установ? Він теж фактично вже існує – на урядовому веб-порталі. А взагалі ця ідея дуже схожа на якусь спробу освоїти державні гроші. Хоча мова йде всього про півмільйона».

Лещенко також вважає, що текст наказу міністра транспорту і зв`язку не дає однозначної відповіді про добровільність реєстрації. А тому при бажанні, чиновники можуть трактувати її як обов`язкову, каже вiн.

Всі новини дня

США та Індія надалі «консультуватимуться про негативні наслідки» війни Росії в Україні

Прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді (ліворуч) та президент США Джо Байден на зустрічі в Токіо. 24 травня 2022 р.

Президент США Джо Байден на зустрічі з керівниками Австралії, Індії та Японії назвав війну Росії проти України «темною годиною нашої спільної історії».

Це глобальна проблема.
Джо Байден

«Це більш ніж просто європейська проблема. Це глобальна проблема», - сказав американський керівник на чотиристоронньому саміті в Токіо.

З огляду на російську війну окрему увагу зараз звертають на Індію, керівник якої, прем’єр-міністр Нарендра Моді, виявився одним зі світових лідерів, що уникають прямого осуду Москви за вторгнення в Україну.

Уряди Австралії та Японії від самого початку долучилися до США, європейських та інших країн з осудом російської війни і приєдналися до західних санкцій щодо Москви.

Австралія також надає військову допомогу Україні, а Японія зосередилася на фінансовій та гуманітарній підтримці.

Але Індія не обмежила співпрацю з Москвою, успадкувавши зв’язки налагоджені ще в часи існування СРСР.

«Жорстока й неспровокована російська війна проти України спричинила гуманітарну катастрофу, невинних цивільних вбивають на вулицях і мільйони біженців полишили домівки в середині країни, а також виїхали», - наголосив Джо Байден в присутності індійського керівника.

Після двосторонніх переговорів з Моді Байден повідомив, що вони обговорювали вторгнення Росії в Україну і «наслідки для світового порядку».

Американський президент сказав, що США й Індія будуть далі консультуватися стосовно того, «як подолати ті негативні наслідки».

Але Нарендра Моді, як зауважує зокрема інформагентство Associated Press, коментуючи теми переговорів, не згадав про російську війну в Україні, а натомість зосередився на торговельних та інвестиційних програмах зі США.

Ми не можемо дозволити, щоб подібне сталося в індійсько-тихоокеанському регіоні.
Фуміо Кісіда

«Очевидно, що адміністрація Байдена не хоче проблем з Індією, і більшість тих важких розмов відбуватимуться приватно», - прокоментував ситуацію для Associated Press американський аналітик Майкл Ґрін, віце-президент Центру стратегічних і міжнародних досліджень у Вашингтоні.

Японський прем’єр-міністр Фуміо Кісіда, торкнувшись теми російської агресії в Україні, сказав: «Ми не можемо дозволити, щоб подібне сталося в індійсько-тихоокеанському регіоні».

Австралійський прем’єр-міністр Ентоні Албанезе, який щойно сформував новий уряд, заявив, що його країна продовжуватиме курс співпраці зі США та іншими союзниками.

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00

Марш вишиванок минулими вихідними пройшов у Каліфорнії. Українська громада у передмісті Лос-Анджелеса організувала не лише демонстрацію традиційного одягу своєї Батьківщини, а й також танцювальний флешмоб. Як це виглядало – в сюжеті Христини Шевченко.

Як зросла популярність Зеленського у США. Відео

Як зросла популярність Зеленського у США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:37 0:00

Феномен популярності Зеленського у США: американці друкують футболки із його зображенням, вивішують на вітринах магазинів постери та навіть ліплять глиняні бюсти президента України. Чому це відбувається – дивіть в сюжеті Юрія Мамона.

Що в Давосі говорили про Україну – подробиці. Відео

Що в Давосі говорили про Україну – подробиці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:43 0:00

За перші три місяці війни проти України, Росія вірогідно зазнала втрат як Радянський Союз за 9 років війни в Афганістан - міноборони Великої Британії. Що в Давосі говорили про Україну. Деталі – від Богдана Цюпина.

Яку військову допомогу обіцяли Україні під час "Рамштайн-2". Відео

Яку військову допомогу обіцяли Україні під час "Рамштайн-2". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:15 0:00

47 країн, а також представники НАТО та ЄС, взяли участь у другій зустрічі контактної групи з координування зусиль з оборонної допомоги Україні. З подробицями - Юлія Ярмоленко.

Більше

Відео - найголовніше

У Каліфорнії пройшов марш вишиванок. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:36 0:00
XS
SM
MD
LG