Спеціальні потреби

Актуально

Соцдослiдження: недовiра американців до мусульман зростає

Багато людей у США -- за даними опитувань, близько половини населення -- уважають, що іслам більше, ніж інші релігії, пропагує насилля. Однак, як говорять експерти, таке мислення народилося ще перед терактами 11 вересня 2001 року.

Джон Волл, директор Центру мусульмансько-християнського порозуміння в Джорджтаунському університеті говорить, що протягом більшої частини минулого століття невеличка меншина американських мусульман не вважалася небезпечною в очах американців:

«Однак, тільки-но ви йдете до 1990-их, зростає відчуття, що мусульманські бойовики і теракти з боку мусульманських угруповань являють реальну загрозу США. Цікаво, що тоді мусульмани нічим не відрізнялися від так би мовити, «колишніх» мусульман. Але в громадській опінії їх почали сприймати як анти-американську загрозу».

Доктор Волл продовжує, що мусульманський фундаментлізм з боку Аль-Кайди і споріднених угруповань лише зашкодив становищу поміркованих мусульман, викликавши відповідну реакцію до них з боку у США. Так вважає Ахмед Юніс, -- директор Мусульманської ради громадських зв’язків, групи, яка виступає за краще розуміння ісламу в Америці. Він каже, що американсьо-мусульманська ідентичність була в числі жертв нападу на США одинадцятого вересня, оскільки це роздмухало анти-мусульманські пристрасті у США:

«Для таких людей існує цілий ринок--там вони можуть маніпулювати істинними страхами американської громади. Їхня мета дуже проста -- показати, що іслам і мусульманство не є частиною американського суспільства, бо загрожує самим його основам».

А багато вчених вже говорять про «ісламофобію» в суспільстві, і не лише у США, а й у світі. Минулого грудня Кофі Аннан заявив, що іслам часто-густо спотворюється і закликав до подолання негативних психологічних стереотипів мусульман. Деякі мусульманські представники уважають ісламофобію тотожньою антисемітизму. Однак Пол Розенцвейг, спеціаліст з питань тероризму Фундації Спадщина, каже що таке порівняння роздмухане, а страх перед ісламістами -- результат останніх подій:

«Це є наслідоком того, що накопичувалося протягом останнього десятиліття, з піком одинадцятого вересня, хвилі ісламського тероризму. Ось це відбувається у світі сьогодні, і саме це є причиною антиісламських настроїв».

Він уважає, що поміркованим мусульманам, особливо у США, треба докладати більше зусиль для пропагування істинних цінностей ісламу на противагу радикалам-фундаменталістам на кшталт Аль-Кайди або талібів. A Ахмед Юніс переконаний, що проблема полягає ще й у відсутності харизматичних провідників поміркованого мусульманства в останнє десятиліття. На думку Джона Волла, американські мусульмани мають добиватися більшої єдності афро-американських мусульман з південно-азійськими та близькосхідними іммігрантами-мусульманами.

Всі новини дня

Історія українки, якій аплодував канадський парламент, Джастін Трюдо і Джо Байден. Відео

Під час виступу Джо Байдена та Джастіна Трюдо перед спільною сесією канадського парламенту прем’єр-міністр Канади звернув окрему увагу на одну із гостей засідання.

Байден доручив збільшити виробництво друкованих плат, що використовуються і на війні в Україні

Друкована плата з напівпровідниковими мікросхемамии. Photo REUTERS/Florence Lo/Illustration/File Photo

Президент США Джо Байден у понеділок доручив виділити 50 млн доларів на виробництво друкованих плат у США і Канаді, які можуть використовуватися, зокрема і під час війни в Україні. Про це повідомляє агенція Reuters.

У коментарі про це рішення, опублікованому на сайті Білого дому, Джо Байден зазначив, що такі технології є важливими для національної оборони США. «Я вважаю, що дії щодо збільшення внутрішніх виробничих потужностей для друкованих плат ... необхідні для запобігання нестачі промислових матеріалів або критично важливих технологічних елементів, які серйозно підірвуть потенціал національної оборони», - заявив Байден.

Також у заяві йдеться, що без відповідних дій президента "не можна очікувати, що промисловість Сполучених Штатів своєчасно забезпечить необхідні промислові ресурси, матеріали або критично важливі технології."

Як зазначає Reuters, друковані плати використовуються в ракетах і радарах, а також в електроніці, яка застосовується в енергетиці та галузі охорони здоров'я.

У коментарі агенції юрист із державних контрактів компанії McCarter & English заявив, що такий крок президента США прискорить контракти "за рахунок оптимізації та визначення пріоритетів у процесах закупівель для цих критично важливих технологій, які використовуються на різних театрах воєнних дій в усьому світі, зокрема, в діючому конфлікті в Україні."

Дивіться також:

План бюджету США на 2024 рік і допомога Україні. СТУДІЯ ВАШИНГТОН
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:59 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі ЮНІСЕФ Орландо Блум - в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:12 0:00

Голлівудська зірка і посол Доброї Волі дитячого фонду ООН, ЮНІСЕФ, Орландо Блум, - в Україні.

Як в США та інших країнах світу реагують на заяви Путіна про розміщення ядерної зброї у Білорусі. Відео

"Відчайдушним намаганням Путіна та Лукашенка створити ще одну хвилю дестабілізації в Європі" назвали в Литві плани Росії розмістити ядерну зброю на території Білорусі.

У Німеччині обшукали будинок пари, яка збирала гроші для допомоги російській армії в Україні 

Поліція Німеччини. Фото: AP/Michael Probst 

У Німеччині правоохоронці провели обшук в будинку пари проросійських активістів. Як повідомляє видання Reuters із посиланням на німецьку прокуратуру, шукали докази закупівлі радіотехніки для російських військових.

У січні видання Reuters повідомило, що Макс Шлунд та його партнерка Олена Колбаснікова збирали в Німеччині пожертви й передавали їх на російських військових, що воюють в Україні. Ці кошти призначались на закупівлю солдатам рацій, навушників і телефонів, що є всупереч санкціям Євросоюзу, де заборонене постачання або фінансування закупівлі певних товарів для російської армії, зокрема радіотехніки.

За німецьким законодавством, порушення санкцій передбачає покарання у вигляді позбавлення волі до 5 років, повідомляє Reuters.

Після обшуку правоохоронці вилучили у пари комп’ютери та письмові документи, повідомив представник прокуратури Кельна Ульф Віллун.

Прокуратура має визначити, чи порушили Шлунд та Колбаснікова німецьке законодавство про зовнішню торгівлю та платежі, де прописані міжнародні санкції, та чи діяли вони всупереч кримінальному кодексу Німеччини, який передбачає покарання за схвалення злочинні дії.

Reuters із посиланням на німецькі ЗМІ повідомляє, що раніше пара демонструвала символ Z та поширювала інформацію про набір до військових контрактників у Росії.

Раніше Колбаснікова називала повідомлення Reuters про збір коштів для російських солдатів "брехнею та провокацією".

У соціальних мережах у понеділок вона заявила, що вважає дії німецької влади «беззаконням». Жінка закликала прихильників приєднатись до протесту в Кельні 29 березня проти так званої "русофобії".

Раніше цього місяця МЗС Росії називало Колбаснікову жертвою переслідувань з боку німецької влади.

Більше

XS
SM
MD
LG