Спеціальні потреби

Актуально

Бiлоруська опозицiя надiється на пiдтримку України

У Польщі далі розгортається кампанія проти політики, яку провадить презиеднт Білорусі Олекснадр Лукашенко. Поштовхом до цього стало вигнання польського дипломата із посольства у Мінську. Наразі Варшава серйозно розглядає можливість запровадження санкцій проти свого східного сусіда. Цей конфлікт та політику Україну у цій справі прокоментував в iнтерв`ю з нами лідер опозиційного білоруського руху ЗУБР Сергій Кобець, який висловив надiю на пiдтримку з боку Києва.

Польський сейм обговорює, якою може бути реакція європейської спільноти на чергові дії президента Лукашенка, які призвели до напруження у відносинах із Заходом. Поляки кажуть про можливість запровадження економічних санкцій, але не лише від Польщі, але й від усього ЄС. Це дії не проти білоруського народу, але проти Лукашенка – наголошують польські політики. Лiдер руху ЗУБР із Білорусі Сергiй Кобець каже, що йому складно коментувати можливість санкцій, оскільки від цього потерпатиме насамеперд народ, однак він говорить, що цілком розуміє реакцію Європи на дії Лукашенка:

«Цього треба було чекати, це абсолютно прогнозовані кроки. Тому, що політика, яку зараз проводить Лукашенко, вона ненормальна і небезпечна для всього регіону- як для Білорусі, так і сусідніх країн».

Постійне зникнення людей в Білорусі, зникнення відомих опозиційних лідерів, відсутність вільних виборів, порушення прав людини, повна узурпація влади в руках однієї людини – все це ті речі, на які Захід не може і не повинен закривати очі, каже Кобець. Більше того, він сподiвається на підтримку опозиції і з боку України, яка заявила про свій демократичний вибір.

«Ми споідваємося на зростання ролі України. Тому що після помаранчевої революції Україна має стати регіональною державою і повинна впливати на процеси, які тут відбуваються, бо це близька нам країна. Ми сподіваємося, що Україна буде членом і Європейського Союзу, і якщо вона стала на цей шлях, то вона повинна проводити ту політику, яку продовить Європейський Союз».

Щодо прогнозів, то Сергiй Кобець сподівається, що ЄС та Україна зможуть більш активно впливати на сусiдню країну, аби пропагувати цінності європейської демократії. Зараз, каже він, його партійці зазнають постійного тиску, багато з них перебувають у в`язницях. На його думку, білоруська молодь хоче жити у вільній країні, а відтак він сподiвається, що наступного року під час виборів чергову оксамитову революцію переживе і його країна:

«Революції готуються не громадськістю, революції готуються сами диктаторами. Коли у людей немає свободи вибору, коли в них крадуть демократію, починаються траснформації на кшталт оксамитових революцій. Ми готові зробити все, аби відстояти вільний вибір свого народу», -- зазначив лiдер ЗУБР Кобець.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG