Спеціальні потреби

Актуально

Українськi студенти хочуть допомогти бiлоруським

Українські студенти мають намір звернутись до уряду з проханням дозволити білоруським студентам, які зазнали переслідувань у себе на батьківщині, продовжувати безкоштовне навчання в українських вузах.

Лідера білоруської студентської організації Сяржука Семянюка вигнали з університету, як каже вiн, через відмову працювати з білоруським КДБ. Сьогодні він самостійно шукає можливості продовжити навчання за кордоном і каже, що студентське середовище в Білорусі потрохи вимирає:

«Студенти у Білорусі не мають можливості висловлювати свої думки про діяльність громадських організацій. Якщо студент очолює якусь громадську організацію, то у нього відразу виникають проблеми. Студенти не мають права брати участь у масових акціях, громадських чи політичних. Студенти зобов’язані вивчати ідеологію сучасного білоруського режиму, сучасної білоруської держави».

Сьогодні білоруські студенти намагаються налагодити зв’язки зі своїми колегами з України, Польщі та Литви. Особливе зацікавлення у них викликає можливість навчання за межами своєї держави, заочно чи дистанційно. І тут їх готові підтримати студенти з європейських країн. Голова країнського Студентського братства Олег Яценко каже, що українські студенти звернуться до уряду з проханням допомогти білоруським студентам, що зазнають переслідувань у своїй країні:

«Ми звертаємось до Європейської комісії і до уряду України зробити можливим навчатись безкоштовно в українських вузах для тих студентів, яких виключили, або на яких здійснюється тиск з політичних мотивів. Ми готові організувати в Білорусі аналогічні семінари, тренінги для молоді, щодо організації громадських кампаній, як це для нас робили серби, з сербської молодіжної організації „Отпор”. Ми дуже вдячні сербам, і власне їх поштовх, особливо ідейний, багато в чому надихав нас, що це можливо зробити. Так само, я думаю, ми могли б допомогти і білорусам».

Крім того, Олег Яценко каже, що українці готові поділитись своїм досвідом боротьби проти корумпованих ректорів, однак наголошує, що в самій Україні процес демократизації досі не завершився. Студентам так і не відповіли, чому під час помаранчевої революції декого з них викликали на допити, а в інших проводили обшуки у хатах. Вони також закликають Міністерство освіти не продовжувати контрактiв з тими ректорами, що негідно поводили себе під час революційних подій. Яценко обіцяє, що вже найближчим часом Україна може стати центром боротьби за студентські права.

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG