Спеціальні потреби

Українськi студенти хочуть допомогти бiлоруським


Українські студенти мають намір звернутись до уряду з проханням дозволити білоруським студентам, які зазнали переслідувань у себе на батьківщині, продовжувати безкоштовне навчання в українських вузах.

Лідера білоруської студентської організації Сяржука Семянюка вигнали з університету, як каже вiн, через відмову працювати з білоруським КДБ. Сьогодні він самостійно шукає можливості продовжити навчання за кордоном і каже, що студентське середовище в Білорусі потрохи вимирає:

«Студенти у Білорусі не мають можливості висловлювати свої думки про діяльність громадських організацій. Якщо студент очолює якусь громадську організацію, то у нього відразу виникають проблеми. Студенти не мають права брати участь у масових акціях, громадських чи політичних. Студенти зобов’язані вивчати ідеологію сучасного білоруського режиму, сучасної білоруської держави».

Сьогодні білоруські студенти намагаються налагодити зв’язки зі своїми колегами з України, Польщі та Литви. Особливе зацікавлення у них викликає можливість навчання за межами своєї держави, заочно чи дистанційно. І тут їх готові підтримати студенти з європейських країн. Голова країнського Студентського братства Олег Яценко каже, що українські студенти звернуться до уряду з проханням допомогти білоруським студентам, що зазнають переслідувань у своїй країні:

«Ми звертаємось до Європейської комісії і до уряду України зробити можливим навчатись безкоштовно в українських вузах для тих студентів, яких виключили, або на яких здійснюється тиск з політичних мотивів. Ми готові організувати в Білорусі аналогічні семінари, тренінги для молоді, щодо організації громадських кампаній, як це для нас робили серби, з сербської молодіжної організації „Отпор”. Ми дуже вдячні сербам, і власне їх поштовх, особливо ідейний, багато в чому надихав нас, що це можливо зробити. Так само, я думаю, ми могли б допомогти і білорусам».

Крім того, Олег Яценко каже, що українці готові поділитись своїм досвідом боротьби проти корумпованих ректорів, однак наголошує, що в самій Україні процес демократизації досі не завершився. Студентам так і не відповіли, чому під час помаранчевої революції декого з них викликали на допити, а в інших проводили обшуки у хатах. Вони також закликають Міністерство освіти не продовжувати контрактiв з тими ректорами, що негідно поводили себе під час революційних подій. Яценко обіцяє, що вже найближчим часом Україна може стати центром боротьби за студентські права.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG