Спеціальні потреби

Актуально

Президент Буш захищає полiтику США

Незважаючи на зростаюче в Іраку насильство, президент Буш висловив переконання, що нове керівництво країни зможе його здолати. Буш виступив з такою заявою на прес-конференції у вівторок, на якій він також відповів на звинувачення, що США невідповідно поводяться з полоненими.

Президент Буш, виступаючи, як він це робить не дуже часто, перед представниками преси, визнав, що в Іраку від рук повстанців зараз гине велика кількість людей. Однак він сказав, що вірить, що новий уряд країни кінець-кінцем справиться з цією проблемою:

«Я вірю, що іракський уряд буде в змозі справитися з [повстанцями] і ми повинні допомагати вишколювати [iракцiв], щоб вони з цим впоралися».

За словами Буша, самі іракці повідомили, що вони уже підготовили і мобілізували сорок тисяч службовців сил безпеки. Він привітав цю новину:

«Це свідчить про те, що іракські лідери розуміють, що вони, в кінцевому підрахунку, несуть відповідальність за власну безпеку і нашим завданням є домогти їм справитися з цією відповідальністю».

Президент Буш, виступаючи на газоні перед Білим домом, наголосив, що Сполучені Штати своїми діями намагаються сприяти поширенню свободу у світі, підкреслюючи, що Америка не бореться з тероризмом за рахунок людських прав. Він при цьому піддав особливій критиці нещодавній звіт правозахисної організації «Міжнародна амністія», яка прирівняла американську військово-морську базу Гуантанамо на Кубі, де США утримують підозрюваних терористів, з радянською системою таборів примусової праці ҐУЛАҐ. Буш назвав таке порівняння абсурдним:

«Мені здається, що [Міжнародна амністія] прийшлa до такого висновку, вислухавши виключно заяви та звинувачення ув’язнених, які ненавидять Америку», -- зазначив президент Бu'.

В ході прес-конференції президент Буш торкнувся також ряду внутрішньо-політичних питань. Серед іншого він закликав Конгрес реформувати систему державних пенсій, яка в противному разі, як це доводить Білий дім, через кілька десятиліть втратить свою платоспроможність. До речі, якраз політика президента Буша в Іраку, його не дуже популярна серед народу ініціатива для реформування пенсiйної системи та квола економіка взагалі доволі негативно позначилися на його рейтингу. Минулого місяця, згідно з одним опитуванням, вже стало більше американців, які несхавльно ставляться до політики президента Буша, ніж тих, які нею вдоволені. До першої категорії увійшло 49 відсотків респондентiв, до другої - 48.

Всі новини дня

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео

Футбол, як спосіб забути про війну для дітей переселенців. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:33 0:00

У Львові місцеві футбольні школи, зокрема академія Львівських Карпат, безкоштовно надають дітям-переселенцям нагоду займатися улюбленим спортом.

Активісти української громади США закликають бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок. Відео

Бойкотувати компанії, які відмовляються залишати російський ринок, закликають активісти Української громади США. Зокрема у штаті Огайо, де розташована фабрика виробника харчів Нестле, місцеві українці вимагають від міжнародної компанії припинити бізнес у Росії.

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео

Як зупинити потік нафти з Росії – пропозиції експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:39 0:00

Ціни на нафту на світових ринках залишаються на рівні 110-113 доларів за барель. Через високі, хоча і не рекордні, ціни, попри санкції, економіка Росії продовжує функціонувати краще ніж прогнозувалося, вважають певні європейські аналітики. Москва продовжує торгувати нафтою.

Американські фермери скаржаться, що зросла собівартість вирощення їх продукції. Відео

Через війну, врожай в Україні цього сезону буде вдвічі менший ніж торік, прогнозують в українському уряді. Оскільки Україна провідний експортер зернових, світові ціни на пшеницю пішли в гору.

Війна Росії та загроза глобальної харчової кризи. Деталі форуму в Давосі, заяви Байдена в Японії. Відео

Війна Росії в Україні засвідчила, наскільки "економічні відносини з авторитарними режимами можуть створювати вразливість", - заявив генеральний секретар НАТО під час Світового економічного форуму в Давосі, де говорили про Україну, і загрозу глобальної харчової кризи через російську агресію.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG