Спеціальні потреби

Україна надiється на пiдтримку США


Україна сподівається на підтримку США у справi її вступу до Світової організації торгівлі та євроінтеграції. Про це сьогодні заявила прем`єр-міністр країни Юлія Тимошенко на зустрічі з делегацією членів американського Сенату.

Нині в Україні перебуває група американських сенаторів-республiканцiв. Сенатор Мітч МакКоннелл, який до речі, є секретарем фракції більшості у законодавчому органi США, заявив, що є давнім прихильником України і спостерігав за її розвитком вiд часу її незалежностi. Нині після помаранчевої революції демократія в Україні отримала друге дихання – каже МакКоннел, хоч зізнається, що останнім часом почав втрачати надію на те, що Україна може стати на демократичний шлях.

Юлія Тимошенко високо оцінила роль Сполучених Штатів та американсьбкого народу у справі підтримки демократії в Україні. Водночас українська прем`єрка попросила допомоги в уряду США у справі вступу до Світової організації торгівлі та Європейського Союзу. "Наша команда йшла на вибори зі знаковими цілями - це вступ до Європейського Союзу, вступ до Світової організації торгівлі, набуття статусу країни з ринковою економікою. Без вашої підтримки нам буде дуже важко проходити цей шлях", - це цитата із заяви Тимошенко.

Між тим вчора делегація Сенату США зустрічалася з спікером українського парламенту Володимиром Литвином. На думку голови Верховної Ради, нині відносини України та США виходять на якісно новий рівень.

Головна заява, яка прозвучала від сенатора МакКоннелла, поправку Джексона-Веніка щодо України, американський Конгрес може відмінити вже невдовзі. Щодо членства України в СОТ, МакКоннелл зазначив, що у цій справі “Україна повинна пройти певний шлях внутрішніх реформ, доклавши до цього власних зусиль”.

XS
SM
MD
LG