Спеціальні потреби

Тимошенко, як прем`єр, вперше вирушила за кордон


Український прем`єр Юлія Тимошенко наразі здійснює своє перше зарубіжне турне. Сьогодні глава українського уряду брала участь у засіданні глав урядів країн СНД, що відбулося у столиці Грузії – Тбілісі. До речi, Україна стала єдиною країною, що утрималася від підписання запропонованих там документів.

Здiйснюючи свою першу закордонну поїздку, Юлія Тимошенко, на відміну від президента Ющенка, поїхала не до Москви, а до дружнього Тбілісі. Першу леді українського уряду ще в аерпорту, всупереч дипломатичним протоколам, зустрічав особисто президент Саакашвілі. Далі він показував українській прем`єрці свою країну на гелікоптері та на джипі, де він сам був за кермом.

Візит до Грузії Тимошенко поєднала із участю у засіданні глав урядів країн СНД, яке відбувалося в Тбілісі. Там українська прем`єрка вирізнилася не лише тим, що була єдиною жінкою серед прем`єрів-чоловіків. Вона також єдина не підписала запропонований до підписання протокол про поетапне скасування обмежень у взаємній торгівлі держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав. Причина у тому, що Україна хоче ще глибше співпрацювати з СНД в економічній сфері. Росія запропонувала зняти обмеження в торгівлі до 2012 року, Україна наполягає на 2007. З цього приводу Юлія Тимошенко сказала, що «нам потрібно чесно зняти всі обмеження і тому ми не підписали цей протокол в надії, що наступний крок буде більш ефективним і зніме практично всі обмеження, які є зараз».

Інакше кажучи, Україна хоче створити на основі СНД зону вільної торгівлі. Таку позицію української прем”єрки підтримали Грузія, Молдова та постреволюційний Киргизстан.

Водночас нинішній протокол пропонувала Росія, яка знайшла підтримку у Казахстану. Росіяни кажуть, що розуміють прагнення прискорювати саме економічну складову в СНД, однак виступають за поетапність цього процесу. На думку прем`єр-міністра Росії Михайло Фрадкова, «не треба створювати перешкод, які потім буде сладно подолати. Загальний вектор на економічну співпрацю. Для цього є документи, які ми вже розробляємо, і готові їх приймати».

Фрадков додав, що протокол пройшов довгий період розробки та затвердження експертів, і тому є реалістичним, i водночас заявив, що підтримує ідею переходити до етапу створення зони вільної торгівлі.
Наскільки подіє доволі радикальний крок України із непідписання протоколу, наразi важко сказати.

Вишиванки захоплюють світ. Інтерактивна мапа

XS
SM
MD
LG