Спеціальні потреби

Тимошенко, як прем`єр, вперше вирушила за кордон


Український прем`єр Юлія Тимошенко наразі здійснює своє перше зарубіжне турне. Сьогодні глава українського уряду брала участь у засіданні глав урядів країн СНД, що відбулося у столиці Грузії – Тбілісі. До речi, Україна стала єдиною країною, що утрималася від підписання запропонованих там документів.

Здiйснюючи свою першу закордонну поїздку, Юлія Тимошенко, на відміну від президента Ющенка, поїхала не до Москви, а до дружнього Тбілісі. Першу леді українського уряду ще в аерпорту, всупереч дипломатичним протоколам, зустрічав особисто президент Саакашвілі. Далі він показував українській прем`єрці свою країну на гелікоптері та на джипі, де він сам був за кермом.

Візит до Грузії Тимошенко поєднала із участю у засіданні глав урядів країн СНД, яке відбувалося в Тбілісі. Там українська прем`єрка вирізнилася не лише тим, що була єдиною жінкою серед прем`єрів-чоловіків. Вона також єдина не підписала запропонований до підписання протокол про поетапне скасування обмежень у взаємній торгівлі держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав. Причина у тому, що Україна хоче ще глибше співпрацювати з СНД в економічній сфері. Росія запропонувала зняти обмеження в торгівлі до 2012 року, Україна наполягає на 2007. З цього приводу Юлія Тимошенко сказала, що «нам потрібно чесно зняти всі обмеження і тому ми не підписали цей протокол в надії, що наступний крок буде більш ефективним і зніме практично всі обмеження, які є зараз».

Інакше кажучи, Україна хоче створити на основі СНД зону вільної торгівлі. Таку позицію української прем”єрки підтримали Грузія, Молдова та постреволюційний Киргизстан.

Водночас нинішній протокол пропонувала Росія, яка знайшла підтримку у Казахстану. Росіяни кажуть, що розуміють прагнення прискорювати саме економічну складову в СНД, однак виступають за поетапність цього процесу. На думку прем`єр-міністра Росії Михайло Фрадкова, «не треба створювати перешкод, які потім буде сладно подолати. Загальний вектор на економічну співпрацю. Для цього є документи, які ми вже розробляємо, і готові їх приймати».

Фрадков додав, що протокол пройшов довгий період розробки та затвердження експертів, і тому є реалістичним, i водночас заявив, що підтримує ідею переходити до етапу створення зони вільної торгівлі.
Наскільки подіє доволі радикальний крок України із непідписання протоколу, наразi важко сказати.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG