Спеціальні потреби

Актуально

Тимошенко, як прем`єр, вперше вирушила за кордон

Український прем`єр Юлія Тимошенко наразі здійснює своє перше зарубіжне турне. Сьогодні глава українського уряду брала участь у засіданні глав урядів країн СНД, що відбулося у столиці Грузії – Тбілісі. До речi, Україна стала єдиною країною, що утрималася від підписання запропонованих там документів.

Здiйснюючи свою першу закордонну поїздку, Юлія Тимошенко, на відміну від президента Ющенка, поїхала не до Москви, а до дружнього Тбілісі. Першу леді українського уряду ще в аерпорту, всупереч дипломатичним протоколам, зустрічав особисто президент Саакашвілі. Далі він показував українській прем`єрці свою країну на гелікоптері та на джипі, де він сам був за кермом.

Візит до Грузії Тимошенко поєднала із участю у засіданні глав урядів країн СНД, яке відбувалося в Тбілісі. Там українська прем`єрка вирізнилася не лише тим, що була єдиною жінкою серед прем`єрів-чоловіків. Вона також єдина не підписала запропонований до підписання протокол про поетапне скасування обмежень у взаємній торгівлі держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав. Причина у тому, що Україна хоче ще глибше співпрацювати з СНД в економічній сфері. Росія запропонувала зняти обмеження в торгівлі до 2012 року, Україна наполягає на 2007. З цього приводу Юлія Тимошенко сказала, що «нам потрібно чесно зняти всі обмеження і тому ми не підписали цей протокол в надії, що наступний крок буде більш ефективним і зніме практично всі обмеження, які є зараз».

Інакше кажучи, Україна хоче створити на основі СНД зону вільної торгівлі. Таку позицію української прем”єрки підтримали Грузія, Молдова та постреволюційний Киргизстан.

Водночас нинішній протокол пропонувала Росія, яка знайшла підтримку у Казахстану. Росіяни кажуть, що розуміють прагнення прискорювати саме економічну складову в СНД, однак виступають за поетапність цього процесу. На думку прем`єр-міністра Росії Михайло Фрадкова, «не треба створювати перешкод, які потім буде сладно подолати. Загальний вектор на економічну співпрацю. Для цього є документи, які ми вже розробляємо, і готові їх приймати».

Фрадков додав, що протокол пройшов довгий період розробки та затвердження експертів, і тому є реалістичним, i водночас заявив, що підтримує ідею переходити до етапу створення зони вільної торгівлі.
Наскільки подіє доволі радикальний крок України із непідписання протоколу, наразi важко сказати.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG