Спеціальні потреби

Підсумки візиту президента Ющенка до Туреччини


Президент Ющенко закінчує сьогодні свій візит до Туреччини. Після зустрічей із першими особами цієї країни український президент дав доручення уряду готувати угоду про зону вільної торгівлі між обома державами. Останінй день візиту президент провів у Стамбулі, де була передбачена його зустріч із вселенським патріархом Варфоломiєм.

Україну і Туреччину пов`язують не тільки складна історія та спільні кордони, але й певні плани щодо спільного європейського майбутнього. Обидві країни хочуть найближчими роками стати членами ЄС, а в Європі зараз дискутують, яка з обох країн повинна мати право першості. Чи йшлося про це на зустрічі з першими особами Туреччини, офіційні джерела не повідомляють. Згідно з цими повідомленнями, з президентом Ахметом Неджетом, Віктор Ющенко говорив про нові транспортні переправи через Чорне море, про боротьбу з міжнародним тероризмом, більш активну позицію Туреччини щодо врегулювання регіональних конфліктів, зокрема Придністров`я, та про енергетику.

Після загострення стосунків з Росією, тема диверсифікації джерел енергоносіїв доволі актуальна для України, і саме через Туреччину до України можуть надходити нафта та газ з азійського та близькосхідного регіону.

Зустрічаючись з бізнесом, Ющенко також зробив кілька важливих політичних заяв, оголосивши, що всі конфлікти всередині українського політикуму вже вичерпані, і що завдання його команди - продемонструвати, що навіть за один рік демократичні, чесні сили можуть зробити для нації таку політику, яка відчувається в кишені кожної людини.

В Туреччині Ющенко перебував разом з дружиною Катериною. В останній день візиту, вони відвідали Стамбул та місцеву історичну пам`ятку – мечеть Сулеймане, де похований султан Сулейман Пишний разом зі своєю дружиною Роксоланою, яка була українкою і стала доволі відомою в Туреччині.

Також на середу була запланована зустріч Віктора Ющенка з вселенським патріархом Варфоломієм, главою православної церкви. Висловлювалися припущення, що на нiй мова йтиме і про визнання Української православної церкви Київського патріархату. Раніше були повідомлення, що цю церкву можуть визнати канонічною ще до кінця цього року.

XS
SM
MD
LG