Спеціальні потреби

Актуально

Віктор Янукович про помаранчеву революцiю

Нова влада знищила завоювання чотирнадцяти років демократії в Україні, повернувши старі часи однопартійності і політичних переслідувань. Про це заявив лідер опозиції Вiктор Янукович в інтерв`ю авторам документального фільму “Три тижні у червні: американський погляд на українські події”. Одногодинну стрічку, що є спробою осмислення помаранчевої революції, американська приватна компанія Alaya Productions готує для глядацької аудиторії Сполучених Штатів.

Місцем проведення зйомок Віктор Янукович обрав Києво-Печерську Лавру. Лідер опозиції молився у лаврських храмах, ставив свічки до ікон печерських святих, а півторагодинне інтерв`ю записав у чернечій келії.

Тема розмови – демократія. За визначенням самих авторів фільму, американських документалістів з компанії Alaya Productions, стрічка має на меті “допомогти глядачам із Сполучених Штатів краще зрозуміти Україну та її перевтілення у сучасне демократичне суспільство”. Для цього було обрано шість ключових осіб – серед них і найвідоміші політики, і “маленькі українці”, яких об`єднала участь у подіях pомаранчевої революції, але роз`єднали кардинально відмінні погляди на неї.

Як заявив Віктор Янукович, світ не знає правди про помаранчеву революцію, яку він називає “так званою”. За його словами, партнерів із Заходу введено в оману, бо вони не бачили другої сторони медалі – всі писали й знімали тільки Київ, а що відбувалося на Півдні і Сході України – воліли не помічати.

Екс-прем`єр-міністр каже, що до демократії у нього і в його опонентів завжди був принципово різний підхід. “Ми, -- каже він, -- підходили з точки зору законності. Вони – з точки зору революційної доцільності”. Революційну риторику, каже лідер Партії регіонів, нова влада не облишила й досі, і замість реальних реформ воює з інакомислячими. В Україні, твердить Янукович, зруйновані завоювання демократії і відбувається відкат до старих комуністичних часів, коли існувала тільки одна правляча партія, а всіх інакодумців переслідували:

«Я скажу, що ми будували демократію всі роки незалежності. А зараз за ці півроку ми почали повертатися до тих часів, коли були переслідування політичні. Тобто ми знову повертаємося в старі часи», -- зазначив Янукович.

Така демократія, яку принесла помаранчева революція, Україні не потрібна, -- вважає лідер опозиції:

«Суспільству потрібні революції чи суспільству потрібна демократія, закон і конституція? На це питання треба відповісти. Отримали революцію – отримали беззаконня. І сьогодні нова влада не відійшла від риторики революційної. Президент задовго до будь-яких розслідувань, рішень суду називає людей бандитами, ображає, сьогодні це стало нормою життя в нашій країні. Що це – демократія? Якщо це така демократія, то навіщо тоді вона потрібна?».

На думку Віктора Януковича, ситуація зі свободою преси в Україні за нової влади погіршилась – за його словами, “це теж тягне нас назад, а не в майбутнє”. Євроінтеграцію він назвав “болтологією”, а прагнення побудувати нові відносини з Росією – “дешевою грою”. Лідер Партії регіонів вважає, що в Україні економічний спад; у закликах до реприватизації бачить все ту ж небезпечну “революційну доцільність” і твердить про “велике напруження в суспільстві”. Україна, на думку екс-прем`єра, завмерла в очікуванні наступних виборів. Щоб як він каже, виправити становище.

Своїми думками про демократію у документальному фільмі, який знімають в Україні для американських глядачів, поділяться також, серед інших, співачка Руслана, дружина президента Катерина Чумаченко, прем`єр-міністр Юлія Тимошенко.

Всі новини дня

Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео

Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:19 0:00

Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.

Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео

Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.

Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео

Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:46 0:00

Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.

Гендиректор МАГАТЕ Рафаель Ґроссі приїде на ЗАЕС через підрив Каховської дамби

Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Маріано Ґроссі бере участь у прес-конференції під час засідання ради керуючих МАГАТЕ у Відні, Австрія, 5 червня 2023 р. REUTERS/Леонхард Фогер

Генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі повідомив, що наступного тижня відвідає Запорізьку атомну електростанцію разом з групою міжнародних експертів, які є постійно присутні на станції, у зв’язку з руйнуванням Каховської дамби. Про це очільник агенції ООН з ядерної енергетики повідомив у Twitter у вівторок, 6 червня.

"Після руйнування дамби Каховської ГЕС я очолю наступну ротацію МАГАТЕ, місію підтримки та допомоги на Запорізькій АЕС (ІСАМЗ) наступного тижня з посиленою командою", – написав Ґроссі у Twitter.

"Це є вирішальний момент для ядерної безпеки", - додав він.

Раніше у вівторок президент України Володимир Зеленський повідомив у Twitter про свою телефонну розмову з очільником МАГАТЕ у зв'язку з підривом дамби, який він назвав «російським терактом», який має «масштабні наслідки».

«Ми обговорили шляхи мінімізації ризиків для безпеки ЗАЕС. Домовлено візит пана Ґроссі в Україну», – написав президент України.

Групи експертів Агентства продовжують бути присутніми не лише на Запорізькій АЕС, а й на всіх атомних електростанціях України, щодня відстежують та доповідаютть про розвиток подій у галузі ядерної безпеки.

Після вибуху на Каховській ГЕС, що стався вночі проти 6-го червня, Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) заявила, що спостерігає за становищем на Запорізькій АЕС, де реактори охолоджуються водою з Дніпра, і зниження рівня води може становити загрозу.

"Відсутність води для охолодження в основних системах водяного охолодження впродовж тривалого часу призведе до розплавлення палива та непрацездатності аварійних дизель-генераторів. Однак наша поточна оцінка полягає в тому, що безпосереднього ризику для безпеки станції немає", - сказав керівник МАГАТЕ Рафаель Маріано Ґроссі зранку 6 червня.

Днем раніше, виступаючи у Відні на засіданні ради директорів Міжнародного агентства з атомної енергії, Ґроссі заявив, що військова активність у регіоні, де розташована Запорізька АЕС, зростає.

За словами очільника МАГАТЕ, всі три діючі атомні електростанції в Україні були змушені знизити свою потужність внаслідок військових дій та проблем, пов'язаних із порушенням ланцюжків постачання та нестачею запасних частин.

Ґроссі наголосив, що днями презентував у Раді Безпеки ООН «п'ять принципів, спираючись на які ми можемо забезпечити ядерну безпеку Запорізької АЕС». Середи цих принципів, зокрема, недопущення нападу, націленого на реактори ЗАЕС, недопущення пошкодження зовнішнього живлення ЗАЕС, а також недопущення актів саботажу.

За словами Ґроссі, ці принципи отримали підтримку і в Києві, і в Москві.

Дотримання цих принципів, як сказав Ґроссі, є «життєво необхідним», оскільки «ситуація на Запорізькій АЕС останніми місяцями суттєво погіршилася через посилення військових дій».

Дивіться також:

Кислиця про підрив Каховської ГЕС: Відбувся акт державного тероризму. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:53 0:00

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG