Спеціальні потреби

Актуально

Віктор Янукович про помаранчеву революцiю

Нова влада знищила завоювання чотирнадцяти років демократії в Україні, повернувши старі часи однопартійності і політичних переслідувань. Про це заявив лідер опозиції Вiктор Янукович в інтерв`ю авторам документального фільму “Три тижні у червні: американський погляд на українські події”. Одногодинну стрічку, що є спробою осмислення помаранчевої революції, американська приватна компанія Alaya Productions готує для глядацької аудиторії Сполучених Штатів.

Місцем проведення зйомок Віктор Янукович обрав Києво-Печерську Лавру. Лідер опозиції молився у лаврських храмах, ставив свічки до ікон печерських святих, а півторагодинне інтерв`ю записав у чернечій келії.

Тема розмови – демократія. За визначенням самих авторів фільму, американських документалістів з компанії Alaya Productions, стрічка має на меті “допомогти глядачам із Сполучених Штатів краще зрозуміти Україну та її перевтілення у сучасне демократичне суспільство”. Для цього було обрано шість ключових осіб – серед них і найвідоміші політики, і “маленькі українці”, яких об`єднала участь у подіях pомаранчевої революції, але роз`єднали кардинально відмінні погляди на неї.

Як заявив Віктор Янукович, світ не знає правди про помаранчеву революцію, яку він називає “так званою”. За його словами, партнерів із Заходу введено в оману, бо вони не бачили другої сторони медалі – всі писали й знімали тільки Київ, а що відбувалося на Півдні і Сході України – воліли не помічати.

Екс-прем`єр-міністр каже, що до демократії у нього і в його опонентів завжди був принципово різний підхід. “Ми, -- каже він, -- підходили з точки зору законності. Вони – з точки зору революційної доцільності”. Революційну риторику, каже лідер Партії регіонів, нова влада не облишила й досі, і замість реальних реформ воює з інакомислячими. В Україні, твердить Янукович, зруйновані завоювання демократії і відбувається відкат до старих комуністичних часів, коли існувала тільки одна правляча партія, а всіх інакодумців переслідували:

«Я скажу, що ми будували демократію всі роки незалежності. А зараз за ці півроку ми почали повертатися до тих часів, коли були переслідування політичні. Тобто ми знову повертаємося в старі часи», -- зазначив Янукович.

Така демократія, яку принесла помаранчева революція, Україні не потрібна, -- вважає лідер опозиції:

«Суспільству потрібні революції чи суспільству потрібна демократія, закон і конституція? На це питання треба відповісти. Отримали революцію – отримали беззаконня. І сьогодні нова влада не відійшла від риторики революційної. Президент задовго до будь-яких розслідувань, рішень суду називає людей бандитами, ображає, сьогодні це стало нормою життя в нашій країні. Що це – демократія? Якщо це така демократія, то навіщо тоді вона потрібна?».

На думку Віктора Януковича, ситуація зі свободою преси в Україні за нової влади погіршилась – за його словами, “це теж тягне нас назад, а не в майбутнє”. Євроінтеграцію він назвав “болтологією”, а прагнення побудувати нові відносини з Росією – “дешевою грою”. Лідер Партії регіонів вважає, що в Україні економічний спад; у закликах до реприватизації бачить все ту ж небезпечну “революційну доцільність” і твердить про “велике напруження в суспільстві”. Україна, на думку екс-прем`єра, завмерла в очікуванні наступних виборів. Щоб як він каже, виправити становище.

Своїми думками про демократію у документальному фільмі, який знімають в Україні для американських глядачів, поділяться також, серед інших, співачка Руслана, дружина президента Катерина Чумаченко, прем`єр-міністр Юлія Тимошенко.

Всі новини дня

Джамала: про війну та підтримку України з боку міжнародної мистецької спільноти. Інтерв’ю

З початком війни Джамала відвідала вже десятки країн, виступаючи на благодійних заходах в підтримку постраждалих від війни українців, а також допомагаючи збором коштів для ЗСУ.

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео

Як українці можуть приїхати до США за програмою спонсорства Uniting for Ukraine. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:30 0:00

Близько 6 тисяч українців отримали дозвіл від американського уряду приїхати до США за програмою для отримання гуманітарного паролю Uniting for Ukraine - «Єднаймося для України».

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео

Макдональдс оголосив про повний вихід з Росії. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Американська мережа швидкого харчування Макдональдс оголосила про повний вихід з Росії через її війну проти України

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео

Спогади фінських ветеранів про радянсько-фінську війну. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:18 0:00

У листопаді 1939 року Радянський Союз напав на Фінляндію, почавши так звану «зимову війну». Хоча фінська армія була набагато меншою, радянські загарбники зазнали великих втрат.

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео

Швеція, Фінляндія та НАТО: чого чекати далі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:10:10 0:00

Північно-Атлантичний Альянс вже у наступні місяці може отримати двох нових членів - уряди Швеції та Фінляндії на тлі російської війни проти України офіційно оголосили про рішення подати заявку на членство в Альянсі.

Більше

XS
SM
MD
LG