Спеціальні потреби

Актуально

Журналiсти критикують нову владу

Голова спілки українських журналістів Iгор Лубченко заявляє, що нова влада порушує законоавство, примушуючи до звільнення керінвиків державних та регіональних ЗМІ. Особливо ця тенденція помітна в регіонах. В спілці журналістів українські експерти сьогодні обговорювали ситуацію в інформаційному просторі країни.

Ігор Лубченко – багаторічний беззмінний керівник Національної спілки журналістів України. Найбільш небезпечною тенденцією щодо журналістів та медіа за нової влади від називає примусове звільнення керівників державних регіональних телерадіокомпаній та головних редакторів комунальних видань. Такі дії чиновники мотивують не у відповідності до законів, а на власний розсуд – каже Лубченко:

«Вони тепер кажуть, ми прийшли до влади і тому ми маємо поставити своїх людей. Чому вони тиснуть, щоб подавали заяви, бо немає підстав для звільнення. Як сказав губернтар одному керівнику ТРК, ми з тобою наступні вибори не виграємо. А той питає, а чим же ви відрізняєтеся від старої влади».

Втім, відзначає голова спілки, після розмови з президентом фактів утиску керівників державних та комунальних ЗМІ спілка бiльше не фіксувала. Втім, такі дії нової влади багатьох експертів насторожують; вони вбачають в них рецидиви попереднього режиму. Як сказав на цю тему доктор політичних наук Володимир Горбатенко:

«Колись Леонід Данилович обмовився, що йому сподобалося те, що робив Піночет.... Ейфорія авторитарзиму вона давала ілюзію того, що швидше можна навести порядок у суспільстві. І ця ілюзія сьогодні залишається. Нова влада такожє думає, що треба розставити своїх людей і закрутити гайки. Якщо ми цього не позбавимося, ми не досягнемо демократії».

Наразі преса доволі лояльна до влади – кажуть експерти з консалтингового агентсва Мартін-груп. За словами Тараса Березовця, далеко не всі суспільно важливі теми знаходять своє виствілення у незалежних медіа за нової влади.

Багато людей в цій країні думали, що зміняться правила гри в політиці, що в журналiстиці, у всіх будуть рівні правила гри. Що ми бачимо зараз? Ми бачимо, що зараз багато подій замовчується. Чому ми про це не говоримо?».

Поки що експерти відзначають бажання нової влади співпрацювати з медіа та значно вищий рівень свободи преси у порівнянні з владою минулою. Втім вони також вказують на ряд негативних тенденцій, які потребують вирішення.

Всі новини дня

«Українська хоробрість змінює світ», - заявила прем'єр-міністерка Литви на Безпековому форумі у Варшаві. Відео

Під час форуму народу України вручили нагороду «Лицар Свободи». Від імені народу України її отримала перша леді Олена Зеленська.

Український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня: репортаж з Одеського порту. Відео

За словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, через два місяці після підписання Чорноморської зернової ініціативи український експорт зерна наблизився до довоєнного рівня.

Петреус: якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, США та союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні. Відео

Колишній директор ЦРУ і генерал армії США у відставці Девід Петреус заявив у вівторок, що якби Росія здійснила ядерний удар по Україні, Сполучені Штати та їхні союзники, ймовірно, відповіли б знищенням російських сил в Україні та, можливо, у Чорному морі.

Чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів. Відео

Правозахисні організації та Генштаб ЗСУ повідомляє, що російська влада в окупованому Криму мобілізує кримських татар. Чи є цифри, скільки людей вже отримали повістки, і чому участь кримських татар у війні проти України вигідна Кремлю - думки експертів.

Сенатори США пропонують передавати Україні конфісковані і заморожені активи Центробанку РФ 

Концерт з приводу незаконної анексії окупованих українських територій, Москва, 30 вересня 2022. REUTERS

Сенатори США від Демократичної та Республіканської партій Шелдон Вайтгауз та Джим Ріш запропонували нову законодавчу ініціативу, спрямовану проти російських еліт, ставленників та олігархів - Russian Elites, Proxies, and Oligarchs Act (REPO Act). Документ пропонує передавати Україні в якості додаткової допомоги конфісковані активи Центробанку Росії та інші суверенні активи РФ.

цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані та конфісковані та перепрофільовані... Україні

"За повідомленнями, в усьому світі заморожено російських активів на понад 300 мільярдів доларів. Це значно більше грошей, ніж ті суми, що були вилучені чи конфісковані у російських олігархів. З огляду на винятковість та жорстокість відвертої незаконної війни Росії в Україні, цілком правильно, щоб ці кошти були арештовані, конфісковані та перепрофільовані, щоб допомогти Україні виграти цю війну та відбудувати свою країну", - сказав Ріш.

"Нам потрібно дати чітке повідомлення Володимиру Путіну: продовжуйте ваше жорстоке вторгнення в Україну та отримуйте фінансові наслідки", - сказав Вайтгаус. - "Ці заходи надішлють це повідомлення голосно та чітко".

Серед іншого, законодавча ініціатива закликає дозволити президентові США конфісковувати російські суверенні активи, заморожені у США, створює Фонд підтримки України (Ukraine Support Fund), куди спрямовуватимуть вилучені кошти. Крім того, за пропозицією, Держдепу надаватимуться додаткові ресурси для роботи із партнерами та союзниками за кордоном задля конфіскації додаткових російських суверенних активів в інших країнах.

Раніше "Голос Америки" повідомляв про новий пакет допомоги Україні, що включає HIMARS, артилерію, боєприпаси, протимінний транспорт та польове обладнання. Вашингтон та Київ повідомили, що президенти США Джо Байден та України Володимир Зеленський обговорили це у телефонній розмові.

Байден написав у Twitter, що США "як і раніше готові накласти серйозну плату на будь-яку організацію, яка підтримує так звану анексію Росією" українських територій і продовжуватимуть "об’єднувати світ для підтримки України у захисті своєї демократії."

Зеленський подякував Байдену і народу CША "за сталу оборонну й фінансову підтримку" та повідомив, що вони "обговорили додаткові санкції, ситуацію на полі бою та важливість збереження експорту агропродукції морем".

У РФ сьогодні заявили, що "постачання США озброєнь Україні наближають до небезпечної межі прямого військового зіткнення Росії та НАТО".

Більше

XS
SM
MD
LG