Спеціальні потреби

Актуально

Огляд мiжнародної преси за 13 червня 2005

Україна і ЄС; Річард Ґір про ВІЛ-СНІД в Україні і Росії; Лук’яненку загрожує виключення з БЮТ?

Україна і ЄС

Британська Файненшл таймс друкує статтю під заголовком «Україні слід йти до членства в ЄС». Її автор Стів Воґстіл повідомляє, що, незважаючи на провал референдумів по новій євроконституції у Франції і Голландії, Україна не звертає зі шляху до майбутнього членства в ЄС. Олександр Зінченко, держсекретар України в четвер наполягав, що Україна не змінить своєї політики у світлі негативного результату референдумів, навіть незважаючи на те, що на ньому відбилися занепокоєння громадян тих країн перспективою втрати праць символічному польському сантехніку. Зінченко певен, що краще бути послідовним і не міняти робочих планів. Влада просуватиме реформи, щоби перетворити Україну на країну сучасних європейських стандартів, пише Файненшл таймс, посилаючись на Зінченка. Однак ці слова українця - одного з лідерів помаранчевої революції - звучать на тлі зростаючої невпевненості щодо поширення ЄС. Румунія і Болгарія очікують вступити до ЄС у 2007 або 2008 році, однак цей акт має бути ратифікований 25-ма країнами-членами об’єднання. Хорватії повідомили, що вона може розпочати переговори про вступ, якщо виконає вимоги Брюсселя щодо повної співпрації з міжнародним трибуналом ООН у Гаазі. У жовтні Туреччина сподівається на такі ж переговори. Однак позиції України слабкіші, оскільки вона не отримала жодних офіційних запевнень щодо можливого вступу до ЄС. Зінченко, втім, каже, що Київ дотримуватиметься первісного плану подачі заявки на асоціативне членство у 2008 році. Навіть якщо ЄС і повернеться спиною до Києва, зміни, заподіяні революцією, незворотні: Україна ніколи не повернеться туди, де була - цитує Зінченка Файненшл таймс.

Річард Ґір про ВІЛ-СНІД в Україні і Росії

Веб-портал Брама повідомляє про благодійну зустріч у Нью-Йорку за участю відомого актора Річарда Ґіра і представника України в ООН Валерія Кучинського, присвяченій боротьбі з пандемією ВІЛ-СНІДу в Україні і Росії. В зустрічі та на обіді, влаштованим неурядовою організацією Трансатлатичні партнери проти СНІДу, взяли участь також понад 130 представників різних установ, покликаних боротися з цією чумою нашого століття. Провідною темою було те, що Україна, Росія і США мусять розглядати свої зусилля з боротьби проти ВІЛ-СНІДу в одній ланці з їхньою співпрацею у галузі нерозповсюдження ядерної зброї або боротьби з тероризмом. ВІЛ-СНІД - це зростаюча стратегічна загроза суспільствам, економікам, національній безпеці Україні і Росії, зазначили Валерій Зубов, голова російської делегації, і колишній міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко. Річард Ґір відзначив, що Росія і Україна стали епіцентрами глобальної пандемії ВІЛ-СНІДу, темпи якої чи не найшвидчі в світі: півмільйона в Україні і півтора в Росії. Понад 80-ом відсоткам ВІЛ-інфікованих менше тридцяти років. Про останню інформацію щодо ситуації з ВІЛ-СНІДОМ в Україні можна дізнатися, завітавши на веб-сторінку організації Трансатлантичне партнерство www.tpaa.net - повідомляє Брама.

Лук’яненку загрожує виключення з БЮТ?

Англомовний тижневик Київ-пост у своїй редакційній закликає Юлію Тимошенко викинути Левка Лук’яненка з її фракції БЮТ за участь у антисіоністській конференції з одіозним американським діячем Дейвідом Дюком. Конференція відбулася в Києві третього червня. Дюк --колишній лідер Ку-клукс-клану, визнаний расист. А конференція під гаслом «Діалог цивілізацій: Сіонізм як найбільша загроза сучасній цивілізації» відбулася в приміщенні міжрегіональної академії управління персоналом. У доповідях лунали заклики до депортації євреїв з України, пише Київ-пост. У зустрічі, разом з офіційними представниками з Палестинської автономії і Сирії, брав участь і Лук’яненко. Виходячи з факту такої участі, Київ-пост закликає Тимошенко негайно виключити його зі списків БЮТ. Газета, однак, сумнівається, що так станеться, пишучи про надзвичайну поблажливість нового українського керівництва до скандальних вчинків своїх підлеглих, таких, як фальшивого резюме Романа Зварича, якого Ющенко відмовився звільняти. Наразі настав шанс Тимошенко продемонструвати лідерські здатності і відреагувати на свідому участь Лук’яненка в расистській оргії, пише Київ-пост.

Всі новини дня

На HBO відбувлася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Відео

На HBO відбулася прем'єра документального фільму “Чорнобиль. Загублені касети”. Основою сюжету стала знахідка унікальних відеокасет з Чорнобильської трагедії у київських архівах - а також приватні кадри, які автори ніколи не показували широкому загалу.

У Асоціації правників України пояснюють, чому Україна має довести, що Росія чинить геноцид. Інтерв'ю

Робота на правовому фронті боротьби з Росією йде як на державному рівні, так і на неурядовому. Юридична спільнота України об’єднала зусилля, аби допомагати правоохоронцям фіксувати воєнні злочини росіян, а також координувати роботу зі своїми іноземними колегами.

У Вашингтоні відкрили фотовиставку "Маріуполь - мирний", "Маріуполь - героїчний". Відео

Україна оголосила про найбільший обмін полоненими з початку повномасштабної війни. Додому повернулись 144 військових, в тому числі 95 оборонців Азовсталі.

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео

B Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:45 0:00

За інформацією генпрокуратури України, протягом своєї повномасштабної війни Росія обстріляла 25 тисяч об'єктів української цивільної інфраструктури, більшість із них - знищено. На додачу в Україні вже розслідують понад 20 тисяч випадків воєнних злочинів росіян.

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео

Важливі заяви НАТО, США та що вони означають для України. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:26 0:00

НАТО оголосили про посилений пакет нелетальної допомоги Україні, а також про допомогу в модернізації збройного сектору України. Джо Байден оголосив про суттєвє збільшення військової присутності Сполучених Штатів у Європі.

Більше

XS
SM
MD
LG