Спеціальні потреби

Актуально

П’ятий канал - лавреат нагороди ОБСЄ

Голова Парламентської асамблеї Організації з питань безпеки і співробітництва в Європі, американський конгресмен Алсі Гейстінґс оголосив що український П’ятий канал буде нагороджено спеціальним відзначенням цієї організації.

Нагорода ОБСЄ за журналістику і демократію вручатиметься вже вдесяте. Оголошуючи цьогорічного лауреата, Алсі Гейстінґс наголосив, що П’ятий канал відзначається за «професіоналізм, продемонстрований ним подачею важливої інформації навіть за дуже складних обставин». Нагорода вручатиметься першого липня на церемонії, приуроченій до 14-го щорічного засідання Асамблеї у Вашингтоні.

Як сказано у прес-релізі з цього приводу, «П’ятий канал відіграв критично важливу роль під час подій між жовтнем і груднем минулого року, в результаті яких Україна мирно перейшла до більш демократичної, законно-обраної системи урядування. Виявляючи рідкісну мужність, П’ятий канал незалежно висвітлював події в час, коли попередній уряд, ігноруючи народне незадоволення, наклав суворий контроль за повідомленнями мас-медія в намаганнях маніпулювати виборчим процесом».

Оголошуючи лауреата премії, голова Асамблеї Гейстінґс підкреслив: «Саме достовірні повідомлення, мужньо продемонстровані П’ятим каналом, Асамблея і прагнула стимулювати, започатковуючи цю нагороду десять років тому».

Приз за журналістику і демократію, впроваджений Парламентською асамблеєю ОБСЄ у 1996 році, вручається окремим журналістам або організаціям, які своєю роботою стимулюють принципи ОБСЄ стосовно прав людини і демократії. Нагорода вручається щороку одному чи кільком лауреатам на підставі рішення Бюро парламентської асамблеї, яке базується на рекомендаціях комісії в справі присудження нагороди.

Сума нагороди становить 20 тисяч доларів, які збираються головним чином з приватних пожертв у країнах-членах ОБСЄ.

Серед минулих лауреатів нагороди є базована в Парижі організація Репортери без кордонів, український журналіст Георгій Гонгадзе та російський Андрій Бабицький. Минулого року нагорода була вручена Комітету захисту журналістів, що має свій осідок у Нью-Йорку.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG