Спеціальні потреби

П’ятий канал - лавреат нагороди ОБСЄ


Голова Парламентської асамблеї Організації з питань безпеки і співробітництва в Європі, американський конгресмен Алсі Гейстінґс оголосив що український П’ятий канал буде нагороджено спеціальним відзначенням цієї організації.

Нагорода ОБСЄ за журналістику і демократію вручатиметься вже вдесяте. Оголошуючи цьогорічного лауреата, Алсі Гейстінґс наголосив, що П’ятий канал відзначається за «професіоналізм, продемонстрований ним подачею важливої інформації навіть за дуже складних обставин». Нагорода вручатиметься першого липня на церемонії, приуроченій до 14-го щорічного засідання Асамблеї у Вашингтоні.

Як сказано у прес-релізі з цього приводу, «П’ятий канал відіграв критично важливу роль під час подій між жовтнем і груднем минулого року, в результаті яких Україна мирно перейшла до більш демократичної, законно-обраної системи урядування. Виявляючи рідкісну мужність, П’ятий канал незалежно висвітлював події в час, коли попередній уряд, ігноруючи народне незадоволення, наклав суворий контроль за повідомленнями мас-медія в намаганнях маніпулювати виборчим процесом».

Оголошуючи лауреата премії, голова Асамблеї Гейстінґс підкреслив: «Саме достовірні повідомлення, мужньо продемонстровані П’ятим каналом, Асамблея і прагнула стимулювати, започатковуючи цю нагороду десять років тому».

Приз за журналістику і демократію, впроваджений Парламентською асамблеєю ОБСЄ у 1996 році, вручається окремим журналістам або організаціям, які своєю роботою стимулюють принципи ОБСЄ стосовно прав людини і демократії. Нагорода вручається щороку одному чи кільком лауреатам на підставі рішення Бюро парламентської асамблеї, яке базується на рекомендаціях комісії в справі присудження нагороди.

Сума нагороди становить 20 тисяч доларів, які збираються головним чином з приватних пожертв у країнах-членах ОБСЄ.

Серед минулих лауреатів нагороди є базована в Парижі організація Репортери без кордонів, український журналіст Георгій Гонгадзе та російський Андрій Бабицький. Минулого року нагорода була вручена Комітету захисту журналістів, що має свій осідок у Нью-Йорку.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG