Спеціальні потреби

Актуально

Україна не отримала ринкового статусу

Попри очікування, Україна не отримала статусу країни з ринковою економікою на засіданні Ради співробітництва Україна-ЄС в Люксембурзі. Тепер такий такий статус українські чиновники очікують восени. Поки що з Люксембургу віце-прем`єр з євроінтеграції Олег Рибачук привіз обіцянку спростити візовий режим для українців з осені.

"Громадяни України зможуть за спрощеною процедурою одержувати візи для подорожей Європою вже на початку осені" – такi слова верховного представника ЄС з питань зовнішньої політики Хав´єра Солани наводить віце-прем`єр з європейської інтеграції Олег Рибачук. Власне, Україна зробила для такого рішення перший крок, скасувавши візи для громадян ЄС і Швейцарії.Єврокомісар із зовнішніх зв´язків та європейської політики сусідства Беніта Ферреро-Вальднер заявила, що ЄС і Україна мають намір найближчими місяцями розпочати розробку двосторонніх угод щодо полегшення візового режиму і повернення людей, які перебувають в іншій країні нелегально. Це фактично єдиний конкретний результат, який Олег Рибачук привезе до Києва після засідання Ради ЄС-Україна у Люксембурзі, не враховуючи чергової порції заяв європейських чиновників про те, що вони хочуть бачити Україну ближчою до Європи та що Європа підтримує реформи нової української влади.

Втім нова українська влада чекала від зустрічі в Люксембурзі дещо більшого, а саме визнання України країною з ринковою економікою. Цей статус означав би деяке сприяння українським експортерам. Тепер, віце-прем`єр Рибачук, який обіцяв цей статус отримати 13 червня, визначає новий термін – осінь цього року. Експерти кажуть, що причиною цього стали деякі неринкові дії нової української влади.

За словами Рибачука, українська сторона надала відповіді на всі запитання, поставлені Єврокомісією як передумови отримання Україною цього статусу, йдеться насамперед про закон про ПДВ, закон про банкрутство, формування цінової політики. Тепер Єврокомісія аналізуватиме відповіді і дасть остаточний висновок до часу саміту Україна-ЄС.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG