Спеціальні потреби

Актуально

Фальсифiкацiя справи Гонгадзе на найвищому рiвнi?

Президент Ющенко має зобов`язання перед екс-президентом Кучмою і тому дозволяє Генпрокуратурі фальсифікувати справу Гонгадзе. Так вважають члени Громадського комітету національної безпеки України, на думку яких генпрокурор Пiскун перебуває в змові не лише зі старою, але й з новою владою.

Генпрокуратура України не зацікавлена у тому, щоб знайти замовників вбивства Гонгадзе. Про це заявляють члени Громадського комітету національної безпеки України. Говорить голова Комітету, один із засновників “Пори” Олексій Толкачов:

«На сьогодні постійно заявляється, що справа Гонгадзе розслідувана. Тим не менш справа виконавців та замовників розділена. І якщо на сьогодні знайдені виконавці нібито, то про замовників всі мовчать, і мовчати будуть, тому що справою займається Піскун».

На думку представників Комітету, президент Ющенко має зобов`язання перед екс-президентом Кучмою, якого вважають замовником вбивства журналіста, і відтак закриває очі на фальсифікацію справи генпрокурором:

«Іншого обгрунтування такому розвитку справи Гонгадзе ми просто знайти не можемо. Жодного іншого логічного пояснення. Замість того, щоб розслідувати справу і покарати злочинців, Мирославі Гонгадзе пропонують відкупне в 200 тисяч, маму покійного Георгія постійно намагаються заспокоїти, щось їй пообіцяти. Мама Гонгадзе сказала прямо: не треба в цій справі шукати Вередюків. Її треба розслідувати. А для цього потрібен чесний, чистий і порядний прокурор».

За словами членів Комітету, здогади про те, що нинішній генпрокурор обслуговує інтереси старої влади, підтвердилися після появи скандальних аудіозаписів телефонної розмови Піскуна iз зятем Кучми Пінчуком. У змову ж Піскуна не лише зі старою, а й з новою владою – кажуть активісти комітету – змушує вірити той факт, що з офіційного Інтернет-сайту президента України зникла стенограма з викладом звинувачень на адресу генпрокурора – ішлося про зловживання службовим становищем, за які його звільнили свого часу із посади. Серед тих досі ніким не спростованих звинувачень і такі резонансні, як знищення Піскуном Інтернет-видання Обком чи знищення ним комерційного банку “Слов`янський”.

Громадський комітет національної безпеки вимагає відставки генпрокурора та порушення проти нього кримінальних справ – про це йдеться в заяві, поданій комітетом до голови СБУ і міністра внутрішніх справ. Громадські активісти закликають також президента порвати домовленості зі старою владою, якщо такі були.

Нагадаємо – про те, що Леонідові Кучмі могли даватися гарантії на міжнародному рівні, в обмін на незастосування сили проти Майдану, днями заявив директор Інституту масової інформації Сергій Таран. На його думку, саме в цьому полягає причина того, що вбивство Гонгадзе досі не розкрито. Водночас президент Ющенко існування будь-яких подібних домовленостей заперечує. А мати загиблого журналіста, Леся Гонгадзе, в ефірі телеканалу НТН заявила нещодавно, що, на її думку, “нова влада така ж брехлива, як і стара”.

Всі новини дня

Фінляндія і Швеція зробили ще крок в НАТО - підписані протоколи про вступ

Президент Фінляндії Саулі Нііністо (ліворуч) і прем'єр-міністерка Швеції Маґдалена Андерссон на саміті НАТО в Мадриді 29 червня 2022 року, де обидві країни отримали офіційне запрошення вступити в Альянс.

В штаб-квартирі НАТО у Брюсселі представники 30 країн - членів альянсу 5 липня підписали протоколи про вступ Фінляндії та Швеції, здійснивши вирішальний крок на шляху до чергового розширення альянсу.

Фінляндія та Швеція вирішили відмовитися від тривалого статусу військової позаблоковості після того, як Росія в лютому почала відкрите вторгнення в Україну.

Підписання протоколів означає перехід до наступного етапу, в ході якого вступ нових членів мають ратифікувати законодавчі органи кожної з країн НАТО.

Потужна обороноздатність Фінляндії, суспільна готовність і витривалість буде внеском у міцність альянсу.
Саулі Нііністо

Тим часом представники Фінляндії та Швеції вже братимуть участь у нарадах альянсу, хоча ще не матимуть права голосу.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ з нагоди підписання протоколів заявив, що приєднання Фінляндії та Швеції зробить альянс міцнішим і додасть безпеки народам.

“Двері НАТО залишаються відкритими для європейських демократій, які готові і бажають зробити внесок до нашої спільної безпеки”, - проголосив Столтенберґ.

На тлі російської війни проти України залишається відкритим проголошене українське бажання вступити в альянс, яке фактично відкладене на невизначений час.

Швидкий процес приєднання Фінляндії та Швеції опинився під сумнівом після застережень оголошених Туреччиною, але Єнс Столтенберґ завжди наполягав, що всі питання вдасться залагодити.

Турецький президент Реджеп Таїп Ердоган дав зрозуміти, що готовий знову загальмувати вступ тих двох країн, якщо фінський та шведський уряди не виконають вимог Туреччини щодо політики Фінляндії та Швеції стосовно курдських організацій та активістів, яких Анкара звинувачує в тероризмі, а також стосовно турецьких активістів організацій підозрюваних у причетності до спроби військового перевороту.

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Більше

XS
SM
MD
LG