Спеціальні потреби

У Києвi вiдзначено американську рiчницю


У Києві відзначили сто сорокову річницю скасування рабства в Сполучених Штатах. Святкування з цієї нагоди влаштувало дипломатичне представництво США в Україні.

Співом “Боже, благослови Америку!” та інших патріотичних пісень відзначили у Києві американське свято скасування рабства. У червні 1865 до штату Техас на півдні Сполучених Штатів нарешті дійшла звістка про закінчення Громадянської війни. Для сотень тисяч темношкірих у США це означало звільнення, говорить американський посол в Україні Джон Гербст. Саме тоді останні невільники у країні отримали свободу. Як сказав з цього приводу посол, «це свято свободи афроамериканців, що заохочує до самовдосконалення та поваги до кожної культури».

Джон Гербст з цієї нагоди покликав гостей до своєї резиденції. На запрошення відгукнулися політики, дипломати і американські громадяни, які працюють в Україні. Посол каже, що скасування рабства в США святкують не тільки афроамериканці:

[переклад з англiйської] «Це свято, яке бере початки із американської традиційної культури. І я думаю, що це важливо – пам`ятати одну із найбільш важливих і найбільш трагічних подій в нашій історії. Як правило, ми в цей день маємо пікніки. На них готують доповіді про історію афроамериканців в Сполучених Штатах. Часом проходять церковні служби. Люди весело проводять час – спостерігають за родео або бейсбольними матчами».

З нагоди річниці скасування рабства у резиденції посла розгорнули фотовиставку. Вона присвячена як подіям кінця дев`ятнадцятого століття, так і афроамериканцям, що зробили вагомий внесок у розвиток культури, мистецтва та суспільного життя країни.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG