Спеціальні потреби

Опитування: Ющенку довіряють більше ніж Путіну


Українці більше довіряють Віктору Ющенку, ніж росіяни Володимиру Путіну -- такі дані опитувань оприлюднили сьогодні представники Інституту соціальної та політичної психології.

Довіра до української влади після бензинової кризи та падіння долара не зменшилась, вважають представники Інституту соціальної та політичної психології. Якщо раніше соціологічні інституції отримували вищi показники, то це відбувалось лише тому, що частина електорату яка голосувала за іншого кандидата, після перемоги Ющенка, була налякана можливими репресіями. Але зараз, зрозумівши, що жодних переслідувань з боку нової влади не буде, люди почали говорити правду, стверджує директор інституту Микола Слюсаревський. Він також зазначє, що такий високий рівень довіри населення до трьох ключових осіб в українській політиці є унікальним явищем:

«Можна сказати, що між президентом, головою Верховної Ради і прем`єр- міністром встановився своєрідний паритет довір. Сумарні показники істотно не відрізняються. Ющенку довіряє 61% опитаних, Тимошенко – 60,6%, Литвину 59,5%. Це вперше відбувається на владному олімпі. Така конфігурація популярності є унікальною і заслуговує ретельного аналізу політологів».

Першість у рейтингу недовіри на сьогодні зберігає екс-голова Адміністрації президента Віктор Медведчук. За ним йдуть голова Партії регіонів Віктор Янукович та лідер комуністів Петро Симоненко. Не довіряє населення і деяким представникам нової влади, серед них міністр юстиції Роман Зварич та секретар Ради національної безпеки та оборони Петро Порошенко. Натомість рейтинг довіри до Віктора Ющенка, за словами представника Інституту соціальної та політичної психології Павла Фролова, перевищує навіть рейтинг Володимира Путіна у Росії:

«Ющенку у нас довіряє близько 60%, Путіну – 65%. І близько третини не довіряє як Путіну, так і Ющенку. Але співвідношення тих, хто цілком довіряє і скоріше довіряє і відповідно – скоріше не довіряє і зовсім не довіряє, є досить цікавими. Так Ющенку цілком довіряють 45%, Путіну 13%. Скоріше довіряють Ющенку – 16% і Путіну – 52%. Тобто позиції нашого президента у суспільстві є вищі на сьогоднішній день, ніж у Путіна в Росії».

Соціологи відзначають, що цього року більшість українців пов’язують покращення свого фінансового становища із новим бюджетом. Якщо раніше третина населення в опитуваннях казала: „у мене свій бюджет, а у держави свій”, то тепер їх кількість зменшилась удвічі. Близько 70% громадян також підтримують євроінтеграційний напрямок та вступ України до Європейського Союзу.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG