Спеціальні потреби

Вацлав Клаус побував у Львовi


Сьогоднi президент Чехії Вацлав Клаус, який перебуває в Україні з державним візитом, відвідав Львів, де зустрівся з керівництвом Львівської області та Львова, підприємцями та діаспорою.

Перший келих пива, який випив Вацлав Клаус в Україні, йому запропонували на Львівській пивоварні. Президенту країни, мешканці якої, згiдно з деякими даними, споживають найбільше пива у світі, оцінив український продукт, не зраджуючи свого власного: «Як патріот чеського пива, я повинен сказати, що пиво, яким нас частували, було добре».

На дорогу Клаусу подарували все ж два ящики.

Чеський президент оглянув найстарішу в Україні пивоварню, яка у жовтні святкуватиме 290 років. Проте Вацлав Клаус та члени офіційної делегації були не першими чехами, які пили пиво у цих місцях: під час реставрації кількох корпусів для першого в Україні Музею пивоваріння, тут знайшли чеські монети XV століття.

У перший день візиту Вацлава Клауса в Україні, президенти України Віктор Ющенко й Чехії Вацлав Клаус після переговорів у Маріїнському палаці повідомили, що Україна й Чехія мають намір підписати двосторонню угоду, якою буде легалізоване перебування в Чехії українців, які виїхали туди на тимчасові заробітки. Президенти доручили міністерствам закордонних справ своїх країн розробити найближчим часом проект такої угоди й підписати цей документ. Про долю 200 тисяч українців, які працюють у Чехії, Вацлава Клауса спитали і у Львові. На що вiн вiдповiв:

«Це передчасне питання. Я знаю, що багато людей з України працює в Чехії, і більшість з них нелегально, але це питання потребує часу. Але будь-яке рішення, будь-яка акція не може бути односторонньою. Це не може бути одностороннє чеське рішення. Це повинно бути чесько-українське рішення. А це вимагає дотримання громадянами України чеського законодавства. Але ми шануємо українців, які працюють у Чеській Республіці. Ми не готуємо радикального вирішення цього питання».

Також Президент Чехії розповів про зацікавленість чеського бізнесу до України:

«Гадаю, що економічні зв’язки між Чехією та Україною дуже швидко зростають, і це підтверджує офіційна статистика. А доброю справою для вас може бути така: я багато років їжджу з делегаціями бізнесменів на такі державні візити, але ніколи мене не супроводжувала така велика делегація підприємців, як в нинішній візит, а багатьох ми ще мусили залишити вдома. Думаю, це чіткий сигнал інтересу до України».

У Львові президент Вацлав Клаус також оглянув Львівську оперу, перейшовся центром міста, поспілкувався із мешканцями, зустрівся з чеськими підприємцями та діаспорою.

XS
SM
MD
LG