Спеціальні потреби

Актуально

Закарпаття святкує наплив iноземних iнвестицiй

Перші після помаранчевої революції великі закордонні інвестиції прийшли на Закарпаття. Там відкрили новий завод світової німецької фірми “ВЕТ Аутомотив Системз”, де вироблятимуть системи підігріву сидінь для авт.

У містечку Виноградові під Ужгородом свято: сюди прийшли закордонні інвестиції. Німецька фірма “ВЕТ Аутомотив Системз”, що має виробничі потужності в Угорщині, Мексиці, Китаї, вкладає гроші в побудову заводу в Україні. Перша порція вливань у мільйон двісті тисяч євро вже зробила чудесну метаморфозу з корпусами колишнього Виноградівського промкомбінату, який десять років стояв пусткою і в якому протікав дах. Тепер тут євростандарт: склопакети вікон, кондиціонери, комп`ютери. Палац, -- каже голова Виноградівської райради Михайло Довженин. «Чесно кажучи, такого красивого, просторого, із п`ятьма тисячами квадратних метрів площі приміщення у нас і не було», зазначив вiн.

За один-два роки, коли завод запрацює на повну потужність, тут буде зайнято 900 робітників. Губернатор Закарпатської області Віктор Балога каже, що прихід інвестицій у Виноградів – подія далеко не місцевого значення. «Це для області як ковток свіжого воздуху, тому що кожне відкриття підприємства це нові робочі місця», - пiдкреслив губернатор.

За словами Балоги, Закарпаття за останні 6 років мало 250 мільйонів доларів іноземних інвестицій. А реально відчути покращення добробуту можна буде – мріє він – коли західні інвестори вкладатимуть в область по 300-400 мільйонів доларів щороку. І як твердить губернатор, умови для того, щоб інвестор прийшов, зі зміною влади в Україні з`явились:

«Я можу дати порівняння тому, що було, і тому, що є. Бо я єдиний глава адміністрації, призначений повторно. І я знаю, які тоді були умови морально-психологічні і політичні, і які сьогодні».

На відкриття заводу до Виноградова прибув посол Німеччини в Україні. Дітмар Штюдеманн у вітальній промові заявив: після помаранчевої революції Німеччина визнала, що Україна їй цікава. А згадавши про інвестиційний міні-Давос, який саме проходить у Києві, зауважив: мало говорити про інвестиції, треба ще інвестувати. І ми робимо саме це, -- сказав посол, перерізавши стрічку.
Після урочистостей, відповідаючи на запитання журналістів, Дітмар Штюдеманн заявив, що дискусії про реприватизацію, які ведуться зараз в Україні, становлять певні труднощі для інвесторів. Одначе зі свого досвіду можу вам сказати, -- зауважив дипломат, -- я не знав і не чув, щоб ці реприватизаційні дискусії справді когось з інвесторів відлякали.

А от гендиректор “ВЕТ Аутомотив Україна” Йорг Еверс невдоволений. Вiн каже, що чекав після помаранчевої революції пом`якшення умов для закордонного інвестора, але доводиться й далі платити 20% ПДВ, ввозячи обладнання для заводського виробництва. Утім, як визнає гендиректор, підприємство рентабельне. Загальновідомо, що в Україні дешева робоча сила. За рівнем зарплат завод “ВЕТ Аутомотив” в Україні можна порівняти з заводом фірми в Китаї. На заводі у Мексиці зарплата вища у два з половиною раза, в Угорщині – в 5 разів, а в Німеччині робітник на їхньому ж заводі отримує в 30 разів більше.

Загальновідомо, однак, і інше. Вищі зарплати робітникам у закарпатському Виноградові – бодай на рівні тієї ж Словаччині, кордон з якою ось тут поряд – світять лише тоді, коли прихід інвестицій в Україну стане не святом, а буденною справою.

Всі новини дня

Росія змінює воєнну стратегію: як Україні та Заходу на це відповідати – думки західних експертів. Відео

За інформацією західних експертів та аналітиків, наступ Росії в Україні втратив темпи – російським силам не вдалось досягнути поставлених навесні цілей своєї повномасштабної війни проти України.

Як буде, ймовірно, розпадатися РФ: аналіз американського дослідника Януша Бугайські. Відео

Високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам - міністр аграрної політики України. Відео

В повному обсязі продовольчу кризу через війну Росії проти України світ відчує в середині літа. При чому високу ціну за кремлівську агресію доведеться платити всім країнам, попереджає міністр аграрної політики України Микола Сольський.

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Відео

У Раді Безпеки ООН відбулися дебати щодо впливу конфліктів на продовольчу безпеку. Захід, за головування Держсекретаря Блінкена, був ініційований Постійним представництвом США при ООН.

$40 мільярдів допомоги для України. Подробиці, реакції з Конгресу та Білого Дому. Відео

Сенат схвалив законопроект, який передбачає 40 мільярдів доларів допомоги Україні. Наразі документ пішов на підпис до президента Байдена. Київ отримає посолку США – Сенат затвердив на посаді голови американської дипмісії в Україні Бріджит Брінк.

Більше

XS
SM
MD
LG