Спеціальні потреби

ПАРЄ розглянe, чи переслiдують опозицiю в Українi


Політична комісія Парламентської асамблеї Ради Європи збирається розглянути достовiрнiсть звинувачень про переслідування опозиції в Україні. Рішення про це було прийнято сьогодні на засіданні бюро ПАРЄ.

ПАРЄ не буде готувати спеціальної доповіді з питань, пов'язаних з твердженнями про переслідування опозиції в Україні. Аналогiчне рiшення вона прийняла у випадках Грузії й Киргизії. Вивченням цієї проблеми займеться політкомісія Парламентської асамблеї Ради Європи.

Проект резолюції, у якому йдеться про численні факти переслідування опозиції в країнах, де перемогли “кольорові революції”, внесла російська делегація. За даними інформаційних агентств, ще у травні Державна дума Росії доручила своїй делегації у ПАРЄ ініціювати розгляд питання про порушення демократичних норм в Україні. У поширеній тоді заяві Держдуми “Про розвиток політичної ситуації в Україні” одноголосно, без жодних обговорень було висловлено занепокоєння у зв`язку з численними фактами переслідувань політичної опозиції в Україні новою українською владою. У заяві також йшлось про спроби нового керівництва України встановити політичний та ідеологічний контроль над мас-медіа.

Заяву Держдуми в Україні назвали недружньою. Зокрема, МЗС відзначив, що в України викликає занепокоєння активність тих політичних кіл Росії, які не бажають адекватно сприймати масштабну демократизацію суспільного життя у сусідній державі. Українська сторона відзначила, що можна розцінювати цю заяву не інакше, як чергову спробу російського парламенту зменшити масштаби демократичних перетворень в Україні.

Український парламент теж не залишив без уваги подібний крок російської сторони. За словами спікера Верховної Ради Володимира Литвина, зміст документа, поширеного Держдумою, не є тим інструментом, який потрібен для покращення відносин між двома країнами.

Тим часом звіт про виконання зобов`язань, що їх Росія взяла на себе при вступі до Ради Європи, буде розглянуто під час нинішньої літньої сесії Парламентської асамблеї, що стартувала у понеділок вранці. Напередодні сесії російська сторона заявила, що не згiдна з деякими положеннями проекту резолюції ПАРЄ щодо ситуації з правами людини і буде вимагати їх зміни. Представників Росії не влаштовує критика, так званого “посилення вертикалі влади” і зміна процедури обрання губернаторів.

Інше за темою

Відео - найголовніше

Українці у Нью-Йорку помолилися за мир в Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:56 0:00
XS
SM
MD
LG