Спеціальні потреби

Актуально

Перший інвестиційний форум “Україна-Росія 2005”

У Києві відкрився Перший інвестиційний форум “Україна-Росія 2005”. На форумі, в якому беруть участь представники крупних українських та російських компаній, мають обговорити проблему залучення російських інвестицій.

Після “міні-Давосу” за участю західних інвесторів Україна звертає свій погляд у бік інвесторів російських. У Києві відкрився перший українсько-російський інвестиційний форум, бізнес північного сусіда на якому представляли такі знані компанії, як “Лукойл”, “Сєвєрсталь”, “Російський алюміній”.

Однак порівняно з недавнім міжнародним форумом, нинішня конференція виглядала менш представницькою. У ній не планувалася участь президента, а прем`єр-міністр Юлія Тимошенко, яка за програмою мала відкривати форум, на нього не прибула – як пояснили, через важливу зустріч з головою Верховної Ради Володимиром Литвином.

Виступаючи на форумі, перший віце-прем`єр України Анатолій Кінах заявив, що обсяг російських інвестицій в Україну не відповідає потенціалові двосторонньої інвестиційної співпраці. Як він повідомив, за 14 років незалежності російські інвестиції в українську економіку становили трохи більше півмільярда доларів США, тобто менше шести відсотків від усіх вкладених в Україну закордонних інвестицій.

Щоб привабити інвесторів, віце-прем`єр пообіцяв щодо них політику державного протекціонізму. Проте вона має бути не на шкоду рівноправній ринковій конкуренції. Будь-яких преференцій для російських інвесторів, -- зауважив Кінах, -- уряд вводити не планує: “Вкрай важливо провести риску між соціально чи економічно необгрунтованими пільгами, в основі яких часто лежать корупційні дії, і стимулами в системі оподаткування, інвестування, кредитування,” – заявив віце-прем`єр-міністр. Він також запевнив інвесторів, що український уряд зробив висновки з недавньої бензинової кризи і надалі прагнутиме не вдаватися до адміністративних методів керування економікою.

Посол Росії Віктор Черномирдін у своєму виступі наголосив на важливості створення державою для інвесторів стабільних умов: “Держава повинна створювати умови. І відстежувати, щоб ці умови виконувалися. Це і найбільша допомога для будь-якого інвестора – як місцевого, так і, тим більше, для зарубіжного”. Як заявив посол Черномирдін, російський бізнес в Україні не лякають розмови про повторну приватизацію. “Шок минає, і все стає на свої місця”, -- сказав посол. За його словами, для бізнесу головне, щоб не треба було від кого залежати, ні перед ким принижуватись, нікого не просити і нікому не давати хабарів, а лише діяти в рамках закону. Саме це сьогодні і відбувається”, -- наголосив Черномирдін.

Всі новини дня

Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо прибув до Києва з неоголошеним візитом

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо відвідує Стіну пам’яті, щоб вшанувати пам’ять загиблих українських воїнів, Київ, Україна, субота, 10 червня 2023 року. (Валентин Огіренко/AP)

Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо прибув до Києва для переговорів з президентоом Володимиром Зеленським та керівництвом країни у той час, як влада займається евакуацією людей, які постраждали після руйнування гігантської дамби Нової Каховки.

Неоголошений візит канадського прем’єра, якого в поїздці супроводжує віце-прем’єр-міністерка Христя Фріланд, яка походить з української родини, у Канаді розглядають як жест солідарності з Україною, яка, за повідомленнями, має розпочати довгоочікуваний контрнаступ, щоб звільнити від російської армії східні та південні регіони країни.

Заступник міністра закордонних справ України Андрій Мельник зустріч канадську делегацію на вокзалі у Києві.

«Ласкаво просимо в Україну, пане прем’єр-міністре Джастіне Трюдо», - написав Мельник у Twitter.

У Києві Трюдо розпочав свій візит із участі у покладанні вінків до Стіни пам’яті захисників України. Як зауважують журналісти, що висвітлюють візит для західних аудиторій, за кілька хвилин до того, як Трюдо прибув на церемонію, у Михайлівському Золотоверхому монастирі проходив похорон і повз Стіну пам’яті пройшла військова похоронна процесія.

Кореспондент канадського видання Globe and Mail опублікував у своєму твіті фотографію, як канадські урядовці оглядають російську військову техніку, виставлену на Михайлівській площі Києва.

«Прем'єр-міністр Канади Трюдо та віце-прем'єр Фріланд оглядають знищену російську військову техніку, виставлену в центрі Києва», – твітить журналіст.

Це другий приїзд Трюдо до України після того, як Росія почала своє широкомасштабне вторгнення в лютому 2022 року.

Під час свого останнього візиту трохи більше року тому він відновив роботу посольства Канади в Києві та вперше з початку війни зустрівся із президентом Зеленським особисто. Трюдо та Зеленський також зустрілися минулого місяця на полях саміту G7 у Хіросімі, в Японії, де Зеленський просив більшої підтримки західних союзників для захисту своєї країни.

Перед прибуттям канадської делегації в суботу Зеленський поінформував прем'єр-міністрів Японії та Нідерландів про рятувальні операції на півдні країни та про те, яка гуманітарна допомога потрібна.

У квітні Міністерство оборони Канади оголосило про новий пакет військової допомоги Україні на 39 мільйонів канадських доларів (понад 28,8 млн доларів США).

У міністерстві повідомили, що всі вісім бойових танків Leopard 2, переданих Канадою Україні, вже були доставлені до Польщі, а також що Канада направила трьох інструкторів для навчання українських танкістів.

На початку травня президент України Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, під час якої, за його словами, йшлося про програму довготермінової оборонної співпраціміж країнами.

ООН: гуманітарна ситуація в Україні «надзвичайно» погіршилася після руйнування дамби Каховської ГЕС

Евакуація місцевих жителів із затопленої території після прориву дамби в Новій Каховці під час нападу Росії на Україну, Херсон, Україна, 9 червня 2023 року. REUTERS/Олександр Клименко

Заступник генерального секретаря ООН з гуманітарних питань і координатор надзвичайної допомоги Мартін Ґріффітс заявив, що гуманітарна ситуація в Україні «надзвичайно» погіршилася після руйнування дамби Каховської ГЕС.

У п'ятницю, 9 червня, він заявив, що 700 тисяч людей потребують питної води, і попередив, що руйнівні наслідки повені майже неминуче призведуть до зниження експорту зерна, підвищення цін на продукти в усьому світі та зменшення кількості харчів для мільйонів нужденних.

Ґріффітс назвав це «вірусною проблемою».

Україна звинувачує у підриві греблі Каховської ГЕС Росію. Служба безпеки України 9 червня оприлюднила аудіозапис перехопленої розмови, в якій, як стверджується, російський військовий заявляє, що підрив здійснила російська диверсійна група, не усвідомлюючи наслідків. Автентичність розмови підтвердити неможливо.

Українська влада стверджувала раніше, що російські військові ще минулого року замінували ГЕС на випадок українського наступу. Українські представники наголошують, що гребля проєктувалася із величезним запасом міцності проти зовнішніх впливів, і наголошують, що вона була підірвана зсередини.

Кремль називає руйнування греблі «навмисною диверсією» з боку Києва, не уточнюючи при цьому, що саме могло призвести до її руйнування.

Руйнування дамби спричинило затоплення значних територій нижче за течією й обміління водосховища вище. Затоплені десятки населених пунктів, звідки евакуюють людей. При цьому Росія продовжує обстріли Херсонщини на тлі евакуації.

За даними МВС, внаслідок повені загинули щонайменше п’ятеро людей, ще 13 вважають зниклими безвісти. Дані стосуються підконтрольної Україні території. Точні дані щодо того, скільки людей постраждали на окупованій території – наразі невідомі.

Джамала про культуру, музичний активізм та як говорить з синами про війну в інтервʼю Голосу Америки. Відео

“Перемога – це повне повернення наших територій”, – переконана українська співачка Джамала. За її словами, оскільки наразі немає ніяких безпекових гарантій для України, українці мають захищати себе самі. Про це переможниця Євробачення заявила в інтерв’ю «Голосу Америки» у Нью-Йорку.

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Відео

Сполучені Штати оголосили новий пакет озброєнь для України на понад 2 мільярди доларів. Передовсім він зосереджений на підсиленні протиповітряної оборони.

Американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Відео

Тим часом американські ЗМІ повідомляють про докази того, що дамба Каховської ГЕС була знищена внаслідок вибуху. Видання Нью-Йорк Таймс пише, що американські супутники з інфрачервоними сенсорами зафіксували вибух на Каховській ГЕС перед її руйнуванням.

Більше

XS
SM
MD
LG