Спеціальні потреби

Актуально

Українi бути в ЄС чи ЄЕП?

У Києві проходять парламентські слухання про перспективи участі України у формуванні єдиного економічного простору з Росією, Білоруссю і Казахстаном. А тим часом як свідчать останні опитування, громадяни всіх чотирьох країн не підтримують створення ЄЕП.

ЄС чи ЄЕП? Хоч як дивно, в країні переможної помаранчевої революції питання не знято з порядку денного. Ще будучи опозицією, нова влада називала Єдиний економічний простір з Росією, Білоруссю і Казахстаном зрадою національних інтересів. Тепер визнає всі документи з ЄЕПу, підписані владою старою, і навіть згодна передати частину суверенітету наднаціональному органові. Експерти в замішанні – кажуть, або Ющенко отримав пропозицію, від якої не зміг відмовитись, або ж новий президент, як і старий, просто не наважується сказати тверде “ні”.

А тим часом громадяни України, Росії, Білорусі і Казахстану не підтримують створення ЄЕП. Це засвідчили щойно оприлюднені російським виданням “Новые Известия” результати соціологічного дослідження, проведеного консорціумом “Євразійський монітор” в усіх чотирьох країнах. У жодній з країн частка прихильників створення Єдиного економічного простору до досягає навіть третини населення.

Так, серед росіян в ЄЕП хоче тільки 15% громадян, у Білорусі цьому об`єднанню віддає перевагу 24% опитаних, в Казахстані прихильників єдиного простору пострадянської “четвірки” 27%. Стільки ж – 27% і українців, які бажають жити в ЄЕП. Більшість громадян України – 30% -- прагне все-таки в Європу.

А ось що кажуть самі українці. Ми розпитували перехожих – чи хотіли б вони жити в ЄЕП.

- «Ой, хотелося бы. Веселее вместе».

- «ЄЕП – це з Росією? Економічний союз з Росією? Так, більше ніж в Євросоюзі. Тому що я вважаю, що зараз в Євросоюзі дуже багато проблем. Вони не можуть домовитися. Україна, мені здається, більше тяготіє до Росії, тому що ми єдині. В нас дуже багато зв`язків, ми дуже тісно пов`язані. Мені здається, що з усіх сторін всі бажають, в усьому світі всі бажають дружити з Росією. В нас є такий шанс!

- «ЄЕП краще. Однозначно, тому що зараз ЄС переживає кризу... Все залежить від того, як вести політику з ЄЕПом. Якщо це вигідно, то чому ні.

- «Ну а що ми будемо мати, що будемо жити в єдиному просторі. Вже жили раз, і нічого не мали. Те саме, то пройдений етап того життя. А зараз щось треба новенького».

- «Ні, я не хочу жити в Єдиному економічному просторі. Чисто з економічної точки зору. Мені здається, рівень життя погіршиться».

- «А ні, з Росією я не хочу однозначно. Я росіянин, але не хочу. Чому – тому що те, що в Росії робиться, то не прогрес, а навпаки, регрес великий. Тому я не з Путіним».

- «В єдиному економічному просторі хотіла би, але не з Росією... З Литвою, Польщею, Естонією, Латвією. – Європою? – Да».

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG