Спеціальні потреби

Актуально

Україна серед провiдних аудiопiратiв

Україна потрапила на четверте місце у світі за кількістю піратської продукції на аудіоринку країни. Такі дані містить оприлюднена у четвер доповідь Міжнародної федерації виробників фонограм за 2004 рік.

За даними доповіді Міжнародної федерації виробників фонограм (IFPI), 68 відсотків усіх компакт-дисків, що продаються в Україні – крадені. Гірші справи із захистом інтелектуальної власності тільки в Індонезії, Китаї і Парагваї. Останній має 99 відсотків піратської продукції на аудіоринку і у світовому “чорному списку” займає перше місце.

За даними IFPI, загалом контрафактна продукція складає 34 відсотки світового ринку. Як повідомляє Міжнародна федерація, торік у світі було продано мільярд двісті мільйонів неліцензованих компкат-дисків на загальну суму в чотири з половиною мільярда доларів. До десятки країн, в яких боротьба з аудіопіратством є першорядним завданням, організація віднесла Бразилію, Індонезію, Китай, Мексику, Пакистан, Парагвай, Росію, Україну, а також єдину з країн Євросоюзу – Іспанію.

Прокоментувати доповідь Міжнародної федерації виробників фонограм і місце України у списку порушників ми попросили Миколу Паладiя - голову Державного департаменту інтелектуальної власності України. Як вважає вiн, чітких критеріїв, за якими визначають ступінь проникнення піратської аудіопродукції на ринок тієї або іншої країни, наразі не існує:

«Давайте побачим критерії, по яким нас віднесли 68 відсотків. Чому не 69 чи 57. На жаль, на даний момент ми не маємо від жодної іноземної організації, у тому числі від IFPI, параметрів розрахунку цих показників».

Голова Держдепартаменту інтелектуальної власності оспорює 4-е місце України у “чорному списку” і каже, що ситуація тут за кілька останніх років набагато покращилась. За його словами, потенційних виробників контрафактної продукції постійно перевіряють, перевірки відбуваються за участю експертів IFPI, і доказів вироблення піратських дисків в Україні нема:

«У нас немає жодних доказів того, що заводи виробляють піратську продукцію.... Але я не можу сказати, що цієї продукції немає на нашому ринку. На жаль, вона є. Але наскільки визначають експерти наші, експерти внутрішніх справ, що ця продукція завезена в основному з Росії, з Білорусії, з Тайваню, з Китаю».

Коментуючи недавню повторну відмову Верховної Ради змінити українське завонодавство з лазерних дисків згідно з вимогами Світової організації торгівлі, Микола Паладій сказав, що на його думку, закон не пройшов з технічних причин, і висловив припущення, що депутати повернуться до розгляду цього питання знову:

«Я був в парламенті в цей час, дуже вдячний тим депутатам, які підтримали цей закон. Да, він посилював кримінальну відповідальність, санкції застосовував до піратів. Цей закон на даний момент абсолютно потрібний. Таким же шляхом пішла Велика Британія, таким же шляхом пішли Сполучені Штати Америки. У них до 10 років позбавлення волі у сфері авторського права... З нашої сторони те, що пропонувалося в цьому законі, абсолютно логічне і мало бути підтримано. Якась незрозуміла позиція деяких фракцій у Верховній Раді. Йдуть переговори. Можливо, якісь механічні були помилки. Апаратура не працювала. Можливо, буде змога ще раз повернутися до розгляду цього питання», -- зазначив Микола Паладiй.

Всі новини дня

Російські окупанти ґвалтували жінок та розстрілювали місцевих: свідчення жителів звільненного села Високопілля. Відео

До села Високопілля, яке звільнили ще на початку вересня, одним з перших журналістів потрапив Сергій Лисенко. Місцеві мешканці розповіли йому, що російські окупанти ґвалтували жінок, били, розстрілювали місцевих та мародерили. Послухайте їхні свідчення про життя в окупації.

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео

Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї ядерної позиції. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:42 0:00

Президент США Джо Байден сказав, що загроза використання ядерної зброї – найвища з часів Кубинської кризи. В Білому Домі пояснили: президент говорив про безвідповідальну ядерну риторику Кремля, і що Сполучені Штати не бачать причин для зміни своєї позиції щодо ядерної загрози.

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео

Нобелівська премія миру: перші коментарі лауреатів та експертів. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:48 0:00

«Це відзнака усьому українському народу» – прокоментувала правозахисниця Олександра Матвійчук призначення Нобелівської премії миру організації «Центр громадянських свобод». Лауреатами стали також білоруський правозахисник Алєсь Біляцький та російська організація «Меморіал».

Девід Креймер: Нобелівська премія миру відзначила тих, хто бореться за усі універсальні цінності. Відео

«Премія відзначила тих, хто бореться за права людини, свободу преси, свободу слова, зібрань, усі універсальні цінності. Нобелівський комітет визнає героїчну і сміливу роботу цих людей та цих організацій», - заявив директор з глобальної політики центру Джорджа Буша Девід Креймер.

США ввели нові санкції проти Північної Кореї, після ракетних запусків

Фото: люди переглядають відео запуску ракети КНДР, 6 жовтня 2022 року

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п’ятницю оголосив нові економічні санкції проти Північної Кореї після того, як ця ізольована країна запустила серію балістичних ракет. Блінкен назвав запуски «безпрецедентними за своєю швидкістю, масштабом і розмахом».

За минулі 12 днів Північна Корея провела шість випробувань балістичних ракет, останнє – у четвер. Дві балістичні ракети малої дальності (SRBM) було запущено в той час, коли дипломати в Раді Безпеки ООН обговорювали, як відповісти на запуск іншої ракети над Японією, що був двома днями раніше.

У п'ятничній заяві Блінкен сказав, що лише цього року Північна Корея або Корейська Народно-Демократична Республіка (КНДР) запустила 41 балістичну ракету, включаючи шість міжконтинентальних балістичних ракет.

У відповідь він оголосив, що Сполучені Штати запроваджують санкції проти «двох фізичних осіб і трьох юридичних осіб за діяльність, пов’язану з експортом нафти до Корейської Народно-Демократичної Республіки, яка безпосередньо підтримує розробку озброєнь КНДР та її військових»

Блінкен сказав, що Управління з контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC) зареєструвало New Eastern Shipping Co Ltd. разом із особами Квек Кі Сенг і Чен Ши Хуан за участь у передачі або доставці нафтопродуктів до КНДР.

У заяві Блінкен зазначив, що за допомогою санкцій «Сполучені Штати посилають чітке повідомлення про те, що ми продовжуватимемо вживати заходів проти тих, хто підтримує розвиток армії та арсеналу зброї КНДР».

Більше

XS
SM
MD
LG