Спеціальні потреби

Україна, Росiя розiйшлись щодо зони вiльної торгiвлi


На переговорах у Києві, які закінчилися сьогодні, представникам України, Росії, Білорусі та Казахстану так і не вдалося погодити умови створення зони вільної торгівлі без вилучень та обмежень. В позиціях сторін і далі існують розбіжності у поглядах на доцільність участі у митному союзі. Він передбачає створення наднаціональних координаційних стуктур. Україна й надалі не підтримує цю ідею. Інші учасники переговорів планують узгодити позиції протягом місяця.

На переговорах урядових груп, які відбулися у п`ятницю у Києві, Росії та Україні не вдалося погодити умови створення на території чотирьох колишніх радянських республік зони вільної торгівлі без обмежень та вилучень. З пропозицією скасувати всі митні бар`єри на шляху торгівлі між Україною, Росією, Білоруссю та Казахстаном до кінця нинішнього року виступив український уряд.

Натомість Росія пропонує перед зняттям обмежень узгодити в рамках Єдиного економічногшо простору конкурентну політику та надання субсидій власним виробникам, - сказав начальник департаменту міжнародного співробітництва Мінпроменерго Росії Дмитро Сухопаров.

Не зблизились погляди учасників переговорів і на участі у митному союзі, який хочуть створити в рамках ЄЕП. На це не погоджується Україна. Урядовці кажуть, що країна прагне приєднатися до митної системи Євросоюзу. «Одночасно бути в двох митних системах неможливо», - переконаний міністр економіки Сергій Терьохін. Він нагадав, що для цього потрібно створити наднаціональний координуючий орган. А українська конституція це забороняє.

Очевидно, що подальшу долю ЄЕП доведеться вирішувати вищому політичному керівництву. Експерти країн четвірки домовилися підготувати і направити президентам своїх країн спільну доповідь з формування ЄЕП, повідомив Терьохін. За його словами, Україна запропонувала експертній групі в першу чергу розглянути 25 угод з майже ста, зокрема щодо переміщення фізичних осіб і спрощення реєстрації. Декілька документів вже погодили – зокрема про спрощення митного оформлення вантажів.

Росія, Білорусь та Казахстан планують узгодити всі 96 документів про функціонування ЄЕП до середини наступного місяця. Саме тоді має відбутися зустріч президентів чотирьох країн. Передбачається, що під час її проведення можуть бути підписані деякі з угод про створення Єдиного економічного простору.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG