Спеціальні потреби

Генерал Пукач в Iзраїлi, говорять тамтешнi ЗМI


Генерал Олексій Пукач, якого звинувачують у вбивстві журналіста Георгія Гонгадзе, перебуває в Ізраїлі. Про це повідомило кілька ізраїльських видань.

На сьогоднішній день Олексій Пукач є головним підозрюваним у резонансній справі вбивства Гонгадзе. Його було оголошено у розшук ще на початку року. Генеральний прокурор Святослав Піскун неодноразово наголошував у розмові з журналістами, що затримання Олексія Пукача значно скоротить терміни розслідування справи. Представники Генпрокуратури в інтерв’ю українським виданням заявляли, що генерал, який на час здійснення злочину був начальником департаменту кримінальної розвідки МВС України, безпосередньо керував спецоперацією з викрадення журналіста та до того ж особисто брав участь у його вбивстві.

До останнього часу місце перебування генерала було невідомим, і лише минулого тижня у мас-медіа вперше з’явилась інформація про те, що Пукач можливо переховується в Ізраїлі. Реакція ізраїльської сторони не забарилась. Місцева поліція спростувала ці дані, посилаючись на те, що жодних спеціальних операцій з пошуку чи затримання генерала вона не проводила. Для цього, доводила вона, у першу чергу необхідна наявність відповідного запиту з Генеральної прокуратури України. А такого запиту досі не надходило.

Генеральна прокуратура, у свою чергу, коментуючи нові дані про місце перебування Олексія Пукача та про від’їзд до Ізраїлю представників Служби безпеки України та Міністерства внутрішніх справ, відзначила, що не володіє жодною інформацією з цього приводу i що генерал Пукач все ще перебуває у міжнародному розшуку.

Тим часом ізраїльська преса зацікавилась результатами розслідування і цими днями кілька видань поширили інформацію про, те, що Пукач, насправді, переховується в Ізраїлі. Анонімні джерела, на якi посилаються газети, стверджують, що, очевидно, генерал перебуває у країні нелегально. Таким чином вже незабаром Ізраїль, який не хоче псувати відносини з Києвом, може депортувати Пукача в Україну.

До речі, інформацію про те, що українські правоохоронці вже знають місце перебування головного підозрюваного у справі вбивства журналіста Георгія Гонгадзе, минулого тижня підтвердив і президент України Віктор Ющенко, який висловив сподівання, що Пукач живий і найближчим часом його буде перевезено до України. Нагадаємо, що президент на початку року особисто взяв під свій контроль справу Гонгадзе і обіцяв, що вона буде швидко розслідувана і передана до суду.

XS
SM
MD
LG