Спеціальні потреби

Актуально

Буш виступив на захист своєї полiтики в Iраку

Рік тому коаліційна адміністрація в Іраку передала важелі управління країною до рук іракців. Проте постійні повідомлення про чергові теракти в Іраку викликають негативну реакцію серед американської громадськостi. Рейтинги адміністрації Буша щораз падають. Рiвень пiдтримки американцями iракської вiйни – найнижчий вiд початку конфлiкту. То ж у річницю передачі влади в Iраку Джордж виступив з промовою, в якiй спробував пояснити американцям ситуацію та наступні кроки Білого дому в цій країні. Місцем звернення до громадськості президент США обрав військову базу Форт Бреґґ у Північній Кароліні.

Вже на початку своєї промови, Джордж Буш провів пряму паралель між атакою на США у дві тисячі першому та війною з тероризмом в Іраку – паралель, iснування якої, до речi, оспорюють багато критикiв адмiнiстрацiї Буша. Втiм президент намагався розвiяти будь-якi сумнiви:

«Терористи, якi атакували Америку, i тi, з якими ми маємо справу сьогоднi, вбивають в iм`я тоталiтарної iдеологiї, яка ненавидить свободу, вiдкидає толерантнiсть i не може терпiти будь-яких виявiв iнакодумства. Їх мета - зробити Близький Схiд таким, щоб вiн вiдповiдав їхнiм збоченим уявам, в яких панують тиранiя i репресiї».

Буш додав, що для досягнення своєї мети терористи продовжують вбивати – в Мадридi, Стамбулi, Джакартi, Касабланцi, Ер-Рiядi, Балi та iнших мiсцях. Терористи вiрять, зазначив вiн, що вiльнi суспiльства по своїй сутностi корумпованi i декадентськi, i що кiлькома важкими ударами вони нас змусять вiдступити. Однак вони помиляються, зазначив вiн. «Пiсля подiй одинадцятого вересня я дав обiцянку американському народу: наша країна не допустить, щоб на неї знову напали, -- пiдкреслив Буш i додав, -- що ми перенесемо поле бою туди, де знаходиться ворог; ми захищатимемо нашу свободу».

Ірак президент назвав черговим полем бою у цій війні:

«Терористи, які вбивають невинних чоловіків, жінок та дітей на вулицях Багдаду - послідовники тієї ж смертоносної ідеології, яка забрала життя наших громадян в Нью-Йорку, Вашингтоні та Пенсильванії. Існує лише один спосiб боротьби з ними - знищити їх за кордоном поки вони атакують нас у нас вдома», - зазначив Джордж Буш.

Глава Білого дому заявив, що Америка допомагає Іраку побудувати вільну країну, яка була б союзником у війні з тероризмом. Ми, підкреслив Буш, знищуємо джерело насильства та нестабільності і закладаємо фундамент миру для наших дітей та онуків.

Щодо подальших кроків в Іраку, то президент США накреслив план дій в цій країні. Головною військовою стратегію для США Буш визначив пiдготовку іракських сил безпеки. Як тільки іракці стануть на ноги ми залишимо країну, наголосив вiн.

Згiдно з баченням президента Буша, спочатку іракські загони діятимуть у співпраці з коаліційними. Згодом будуть створені перехідні групи, в яких будуть працювати офіцери коаліції. А тим часом триватиме робота з іракськими офіційними особами, аби покращити їх можливості боротися власноруч з тероризмом.

У контексті допомоги Іраку, Буш поміж інших країн згадав і Україну, спеціалісти якої навчають іракців.

У своїй промові президент США торкнувся також болючого для американського суспільства питання виведення американських військ з Іраку. Він вкотре відмовився визначати можливу дату виходу з цієї країни:

«Визначення штучної дати надішле неправильний сигнал іракцям, які повинні знати, що Америка не залишить їх поки робота не буде виконана. Це також дасть неправильний сигнал нашим військам, яким потрiбно знати, що ми серйозно ставимося до виконання мiсiї, заради якої вони ризикують своїм життям. I воно подало б неправильний сигнал вороговi, який тодi зайняв би лише вичiкувальну позицiю. Втiм ми залишимося в Iраку так довго, як довго нас там буде потрiбно – i нi на день довше», - підкреслив американський лiдер.

Однак Буш знову висловився проти надіслання додаткових сил до Іраку. Військові командири, сказав вiн, запевняють його, що їм не потрібнi підкріплення. Поповнення, заявив президент США, декого могло б навести на думку, що американці збираються залишатися в Іраку на завжди. Хоча на справді, підкреслив вiн, ми працюємо на той день, коли іракці самi зможуть себе захистити і ми зможемо залишити країну.

Президент Буш також наголосив на важливості прийняття конституції Іраку і голосування у справі її затвердження. Загалом Джордж Буш оцінив дії своєї адміністрації в Іраку як прогресивні, та підкреслив, що відбудовувати країну під час війни надзвичайно важко.

Всі новини дня

Розвідка ще з’ясовує, як зруйнована Каховська ГЕС, каже британський прем’єр

Ріші Сунак відповідав на запитання журналістів у літаку під час перельоту до США 6 червня 2023 р.

Британський прем’єр-міністр Ріші Сунак сказав, що російська війна в Україні буде однією з головних тем його переговорів з президентом США Джо Байденом 8 червня у Вашингтоні.

В літаку під час перельоту до Сполучених Штатів Сунак у розмові з журналістами засудив руйнування греблі Каховської гідроелектростанції.

Він зауважив, що зараз ще рано однозначно казати, як саме сталося руйнування, і повідомив, що розвідслужби ще збирають інформацію, хоча український президент Володимир Зеленський вже однозначно заявив про застосування росіянами вибухівки і назвав руйнування «російським терактом».

«Такий злочин екоциду не міг би статися просто внаслідок обстрілу дамби. Щоб знищити її, російським силам потрібно було свідомо діяти – мінувати, підривати, руйнувати», - наголосив Зеленський у зверненні 7 червня.

Президент України закликав міжнародну спільноту до «негайної і максимальної» реакції «на російський терор», наголосивши, що «всі інші терористи у світі повинні побачити, що терор карається світом».

Але прем’єр-міністр Сунак підкреслив, що спершу вважає за потрібне зосередитися на негайній гуманітарній відповіді на ситуацію, щоб допомогти потерпілим від затоплення.

«Якщо воно навмисне, то це буде, я вважаю, найбільшим нападом на цивільну інфраструктуру в Україні відтоді як почалася війна, лише показуватиме нове дно, яке ми бачили від російської агресії», - цитує Сунака британський телеканал Sky News.

Напередодні представник адміністрації Байдена Джон Кірбі також заявив, що США «оцінюють» повідомлення з Україні і «працюють з українцями, щоб зібрати більше інформації».

Тим часом деякі посадовці ЄС одразу поклали на Росію відповідальність за те, що названо воєнним злочином.

«Це те, що схоже на багато злочинів, скоєних російськими солдатами, які ми бачили в Україні, і є частиною війни, в якій атакують цивільні об’єкти — міста, села, лікарні, школи, інфраструктуру, які насамперед не є військовими цілями… І тому це щось, що має новий вимір, але також вписується в те, як Путін веде цю війну», - заявив канцлер Німеччини Олаф Шольц.

«Європейський Союз твердо засуджує цей жахливий варварський напад на важливий об’єкт інфраструктури зі страшними гуманітарними й екологічними наслідками. Очевидно, що це відбувається на тлі незаконної російської агресії, в якій Путін не стримується у застосуванні голоду як зброї, енергії як зброї, він перетворив зиму на зброю, він грає ядерну гру з атомними електростанціями в Україні. Отже, це знову - нова ескалація», - сказав речник Європейської комісії Петер Стано.

Британська розвідка

Сьогоднішнє повідомлення британського міністерства оборони про руйнування Каховської ГЕС не подає жодних пояснень того, що саме спричинило прорив греблі.

Там лише подано, що частковий прорив греблі стався о 03:00 за місцевим часом і станом на 12:00 «вся східна частина греблі та більшість гідроелектричних споруд були змиті».

«Споруда греблі в наступні кілька днів ймовірно далі руйнуватиметься, спричиняючи додаткове затоплення», - йдеться у повідомленні.

Дивіться також: Європейські представники покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео

Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео

Дмитро Кулеба: Ми закликаємо запровадити нові руйнівні санкції проти Росії". Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:19 0:00

Дмитро Кулеба: Україна буде працювати з механізмом цивільного захисту ЄС та іншими міжнародними механізмами, щоб пом’якшити наслідки від знищення Каховської ГЕС та притягнути Росію до відповідальності.м

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі. Відео

Європейські посадовці покладають на Росію відповідальність за руйнування Каховської греблі на півдні України, що спричинило затоплення в низинах Дніпра. "Руйнування греблі, кричуща атака на цивільну інфраструктуру ставить під загрозу тисячі людей", - Урсула фон дер Ляєн.

Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео

Експерт: Підрив дамби на Каховській ГЕС –новий етап у війні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:18 0:00

“Це демонструє, що у Путіна ще є варіанти, і він може повернути собі ініціативу в цій війні.” Підрив Каховської ГЕС перерозподіляє сили на полі бою і може вплинути на контрнаступ ЗСУ, вважають американські експерти. Зокрема у Фонді Джеймстаун зауважують, це – новий етап у війні.

Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео

Як на події в Новій Каховці відреагували в ООН? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:46 0:00

Рада Безпеки ООН сьогодні, 6 червня, проведе засідання, скликане на запит України. На засіданні, включеному в порядок денний Радбезу ООН під назвою "Підтримка миру та безпеки в Україні", йтиметься про підрив Каховської ГЕС, повідомив представник України в ООН Сергій Кислиця.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG