Спеціальні потреби

Актуально

В Українi перебувають експерти НАТО

До України прибули експерти НАТО, які узгоджуватимуть умови надання допомоги на знищення залишків зброї. Члени альянсу, зокрема й Сполучені Штати, вже виділили на фінансування проекту понад два мільйони доларів. Тим часом українські урядовці обговорюють можливість, замість знищення, продажу частини надлишкових озброєнь.

Відразу дві групи експертів Північно-атлантичного блоку прибули в Україну в справі знищення залишків військових арсеналів. За повідомленням прес-служби українського оборонного відомства, перша група експертів НАТО узгоджуватиме положення Угоди між Україною і Агентством з питань технічного забезпечення та постачання альянсу. Йдеться про фінансування утилізації надлишкових боєприпасів та озброєння, у тому числі переносних зенітно-ракетних комплексів в рамках програми НАТО “Партнерство заради миру”.

Ще одна делегація альянсу знайомиться з ходом ліквідації наслідків надзвичайної події, яка сталася у травні минулого року на базі збереження артилерійських боєприпасів у Запорізькій області. Натовські експерти розглядатимуть можливість залучення міжнародної допомоги для розмінування та утилізації боєприпасів.

За даними Міноборони, 9 країн вже виділили понад 2 мільйони доларів на реалізацію проекту. Внесок Сполучених Штатів складає майже 70 відсотків цієї суми. Серед інших найбільших донорів – Великобританія, Нідерланди та Норвегія. Можливість надання допомоги Україні на знищення зброї розглядає Європейський Союз.

Як зазначається у повідомленні Міноборони, НАТО надаватиме кошти на придбання нового спеціального обладнання, необхідного для здійснення демілітаризаційних процесів. Виконавців проекту оберуть на конкурсній основі серед українських компаній.

Тим часом представники української влади розглядають можливість продажу надлишкових озброєнь. Секретар РНБО Петро Порошенко пропонує частину арсеналу передати іракській армії. Про це він заявив у суботу у Вінниці. Таку ймовірність обговорять під час запланованого на кінець місяця візиту в Україну міністра оборони Іраку. Спеціально створена робоча група займатиметься підготовкою необхідних документів.

Всі новини дня

Інспектори від уряду США не виявили порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Відео

Інспектори від американського уряду не виявили серйозних порушень, пов’язаних з використанням допомоги США Україні. Про це сьогодні вони засвідчили у Конгресі Сполучених Штатів. За слуханнями комітету з міжнародних відносин Палати представників уважно стежила Катерина Лісунова.

Президент України Володимир Зеленський віртуально взяв участь у Саміті демократій у Вашингтоні. Відео

У Вашингтоні офіційно розпочався Саміт демократій, який проводить адміністрація Байдена у партнерстві із кількома країнами з кожного континенту. Основною подією цього дня стало віртуальне засідання, у якому взяв участь й президент України Володимир Зеленський.

"Вагнерівці" зазнають величезних втрат у районі Бахмута - генерал Міллі

Генерал Марк Міллі під час слухань у Конгресі щодо оборонного бюджету США на 2024 рік. REUTERS/Kevin Lamarque

Найманці приватної військової команії "Вагнер" зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Про це заявив голова Об'єднаного комітету начальників штабів США генерал Марк Міллі під час слухань щодо оборонного бюджету на 2024 рік у Комітеті з питань збройних сил Палати представників США у середу, 29 березня.

Про "вагнерівців" під час слухань на Капітолійському пагорбі поцікавився член Палати представників від Демократичної партії Рубен Галлего. Він запитав у Міллі, чи може генерал поділитися своїм баченням відносин між групою "Вагнер" та регулярними російськими військами на оперативному рівні, та чи змінилася присутність "вагнерівців" в Африці внаслідок війни в Україні.

Міллі відповів, що група "Вагнер" зараз веде бойові дії, в першу чергу, в районі Бахмута. "Там, імовірно, 6 тис. або близько того справжніх найманців і, можливо, ще 20 або 30 тис. новобранців, багато з яких вийшли із в'язниць, і вони зазнають величезних втрат у районі Бахмута. Українці завдали цим хлопцям багато смертей і руйнувань", - сказав Міллі.

Він додав, що, крім Бахмута, бойовики групи "Вагнер" присутні в багатьох інших місцях, особливо в Західній Африці, де вони "фактично захопили країну."

Міллі назвав "вагнерівців" дуже агресивною групою і зауважив, що найманці є дуже оснащеними та багатими. "Її очолює дуже безжалісний хлопець Пригожин. Він нібито бізнесмен, але за ним стоїть неймовірне кримінальне минуле. Тому це небезпечна група. Вони досить великі. Вони досить потужні, і їм вдалося досягти принаймні частини Європи та Африки, і, можливо, деяких частин Близького Сходу," - зазначив генерал.

Як раніше писав Голос Америки, російський наступ під Бахмутом в основному вдалося зупинити. Ситуацію для Росії, імовірно, погіршили тертя між російським Міністерством оборони та групою "Вагнер. За даними британської розвідки, Росія, найімовірніше, перекинула свої ударні сили в район Авдіївки, що на південь від Бахмута, і на північ – в напрямку Кремінної та Сватового, але і там, на думку британських дослідників, Росія також переходить до оборони і може щонайбільше сподіватися стабілізувати фронт.

Популяризаторка української кухні «Пані Стефа» приїхала до США досліджувати кухню діаспори. Відео

Відома популяризаторка української кухні «Пані Стефа» вже понад десять років відтворює старовинні галицькі рецепти. Відео з її гастрономічними дослідженнями та кулінарними цікавинками надзвичайно популярні.

Сенаторка Джин Шагін: Нам потрібно зробити все можливе, щоб українці отримали усю необхідну сучасну зброю. Відео

Українська готовність боротися за власну державу та демократію надсилає важливий сигнал не лише Росії, але й Китаю та іншим автократам. Таку думку висловила сенаторка-демократка Джин Шагін в ексклюзивному інтерв’ю для Голосу Америки.

Більше

XS
SM
MD
LG