Спеціальні потреби

В Українi перебувають експерти НАТО


До України прибули експерти НАТО, які узгоджуватимуть умови надання допомоги на знищення залишків зброї. Члени альянсу, зокрема й Сполучені Штати, вже виділили на фінансування проекту понад два мільйони доларів. Тим часом українські урядовці обговорюють можливість, замість знищення, продажу частини надлишкових озброєнь.

Відразу дві групи експертів Північно-атлантичного блоку прибули в Україну в справі знищення залишків військових арсеналів. За повідомленням прес-служби українського оборонного відомства, перша група експертів НАТО узгоджуватиме положення Угоди між Україною і Агентством з питань технічного забезпечення та постачання альянсу. Йдеться про фінансування утилізації надлишкових боєприпасів та озброєння, у тому числі переносних зенітно-ракетних комплексів в рамках програми НАТО “Партнерство заради миру”.

Ще одна делегація альянсу знайомиться з ходом ліквідації наслідків надзвичайної події, яка сталася у травні минулого року на базі збереження артилерійських боєприпасів у Запорізькій області. Натовські експерти розглядатимуть можливість залучення міжнародної допомоги для розмінування та утилізації боєприпасів.

За даними Міноборони, 9 країн вже виділили понад 2 мільйони доларів на реалізацію проекту. Внесок Сполучених Штатів складає майже 70 відсотків цієї суми. Серед інших найбільших донорів – Великобританія, Нідерланди та Норвегія. Можливість надання допомоги Україні на знищення зброї розглядає Європейський Союз.

Як зазначається у повідомленні Міноборони, НАТО надаватиме кошти на придбання нового спеціального обладнання, необхідного для здійснення демілітаризаційних процесів. Виконавців проекту оберуть на конкурсній основі серед українських компаній.

Тим часом представники української влади розглядають можливість продажу надлишкових озброєнь. Секретар РНБО Петро Порошенко пропонує частину арсеналу передати іракській армії. Про це він заявив у суботу у Вінниці. Таку ймовірність обговорять під час запланованого на кінець місяця візиту в Україну міністра оборони Іраку. Спеціально створена робоча група займатиметься підготовкою необхідних документів.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG