Спеціальні потреби

Хто переможе на виборах-2006?


Кого українці готові підтримати на парламентських виборах? Відповідь на це запитання, за дев`ять місяців до виборів-2006, дає опитування, проведене Фондом “Демократичні ініціативи” спільно з Київським міжнародним інститутом соціології.

Якби вибори у Верховну Раду відбувалися зараз, найбільше голосів здобув би Народний Союз “Наша Україна” – майже 36 відсотків. Такі дані опитування, яке провів у червні Фонд “Демініціативи” та Київський міжнародний інститут соціології. До парламенту пройшли б також Партія регіонів, блок Тимошенко, комуністи і соціалісти, Народна партія України Литвина і прогресивні соціалісти Вітренко. Якщо ж партії об`єднаються у блоки, то, як твердять соціологи, за провладний блок Ющенка, Тимошенко і Литвина проголосує понад половина виборців, які прийдуть на дільниці – 53%. Блок Януковича з Медведчуком отримає майже 19%, на вісім з половиною можуть розраховувати комуністи і на п`ять з половиною – соціалісти.

Втім, уже з осені ситуація може почати мінятися. Соціологи прогнозують, що рейтинг влади буде падати, а рейтинг опозиції рости – розчаруються ті виборці, які чекали від нової влади негайних змін на краще. Скільки голосів візьме на виборах Народний Союз “Наша Україна”, великою мірою залежить також від того, чи стоятиме у виборчому списку ім`я президента. Як показали результати іншого опитування, проведеного “Українським демократичним колом”, якщо список Народного Союзу “Наша Україна” очолить не Віктор Ющенко, а Роман Безсмертний, партія зможе претендувати не більш ніж на вісім відсотків голосів.

І ще один соціологічний прогноз – уже на поствиборчий період. За даними “Демініціатив” і КМІСу, найбільшу підтримку населення на посаду прем`єра після парламентських виборів має Юлія Тимошенко – 39%. Кандидатуру Віктора Януковича підтримало 12% опитаних, Володимира Литвина – 7.

У червні “Демініціативи” провели також опитування поміж журналістів. Дві третини опитаних вважають, що сьогодні у засобах масової інформації подаються різні точки зору – як влади, так і опозиції. А на запитання “Як ви вважаєте, чи існує свобода слова в Україні” 87% журналістів відповіли ствердно. Голова Нацради з питань телебачення і радіомовлення Віталій Шевченко називає це найбільшим здобутком революції:

«Феноменальний результат. Усі розуміють, що рік тому ситуація була абсолютно протилежна, лише одиниці осмілювалися говорити, що в українському суспільстві є свобода слова. Можна по-різному оцінювати те, що діється в українському суспільстві, але це безперечний здобуток», зазначив Шевченко, коментуючи результати опитування.

XS
SM
MD
LG