Спеціальні потреби

Рада Європи не припинить монiторингу України


Рада Європи вважає, що Україна розвивається у правильному напрямку, але моніторингу щодо неї припиняти не буде. Про це заявив президент Парламентської асамблеї Ради Європи Рене ван дер Лiнден на прес-конференції за підсумками свого візиту до Києва.

Президент ПАРЄ, якому через бійки парламентарів лише з другої спроби вдалося виступити у Верховній Раді, каже, що здивований звичаями, які панують у вищому законодавчому органі України:

[переклад з англiйської] “Мене трохи здивувало те, що відбувається в парламенті. Сподіваюся, це лише прикрий інцидент... У нас в Раді Європи немає такого роду процедур. І якщо країна прагне позитивних змін, то політики повинні подавати добрий приклад та поводитися коректно. Можна мати різні погляди і поборювати одне одного словами, але навіщо ж застосовувати фізичну силу?”

Як заявив Рене ван дер Лінден, Рада Європи поки що не припинятиме моніторингу України. За його словами, продовжити моніторинговий процес його просила як опозиція в особі Віктора Януковича, так і керівництво країни – pрезидент і прем”єр-міністр:

“Тобто вони дивляться на це як на допомогу, а не покарання. І це є справді допомога. Ми допомагаємо кожній країні-членові у виконанні тих зобов`язань, які вона взяла на себе, ставши членом Ради Європи”.

Президент ПАРЄ обережно коментує питання “політичних переслідувань”, на які йому скаржився під час зустрічі Віктор Янукович. На запитання журналістів, чи існують, на його думку, політичні переслідування в Україні, ван дер Лінден каже, що таких не помітив, однак додає – “ми не судді”. Європейський парламентар висловив також жаль з приводу того, що в Україні і досі, після десяти років членства в Раді Європи, немає незалежного судівництва.

А як сказав інший член делегації, керівник одного з комітетів ПАРЄ Матіас Йорсі, оскільки він не президент, то може собі дозволити конкретніший коментар:

[переклад з англiйської] “Ми чули заяви від опозиції, що деяких політиків, пов`язаних з минулою владою, кидають в тюрми за кримінальними звинуваченнями. Ми не знаємо, справедливі ці звинувачення чи ні, однак ми чули про високий рівень корупції у цій країні за попереднього уряду. Отож нам невідомо достеменно, де правда, де ні, але одна річ для нас безперечна: приналежність до опозиції не може давати імунітету. Якщо хтось вчинив злочин, то він має бути притягнутий до суду,” -- сказав європейський представник.

Гості з ПАРЄ наголосили також на важливості проведення демократичних парламентських виборів в Україні і пообіцяли надіслати сюди у 2006 році велику місію спостерігачів.

Учасники делегації нагадали, крім того, що в історії Парламентської асамблеї Ради Європи це перший випадок, коли президент організації приїздить з візитом до країни-члена. Як вони пояснили, це відбувається тому, що на розвиток демократії в Україні європейці покладають особливі надії.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG