Спеціальні потреби

Свiтовий банк затверджує новi позики Українi


Світовий банк затвердив новий великий пакет позик для України та оновив стратегію допомоги Україні на 2004-2007 роки. Про це заявив у Києві директор Світового банку по Україні, Білорусі та Молдові Пол Бiрмiнгем.

Після періоду затишшя у співпраці з Україною Світовий банк суттєво збільшує свої програми допомоги. Рада директорів банку затвердила новий пакет позик загальною сумою 615 мільйонів доларів США. Гроші підуть на реформу освіти, реабілітацію гідроелектростанцій та на підтримку стратегії розвитку України – перша у серії з трьох щорічних позик на стратегію розвитку щойно затверджена і становить понад 250 мільйонів доларів.

Як підкреслюють представники Світового банку, нові пакети позик мають на меті допомогти Україні в реалізації урядової програми “Назустріч людям”. “Зараз Світовий банк бачить реальну можливість запровадження фундаментальних реформ, необхідних для стабільного економічного зростання та зниження рівня бідності в Україні”, -- заявив на прес-конференції в Києві директор Світового банку по Україні, Білорусі та Молдові Пол Бірмінгем. За його словами, перерва у співпраці з Україною, що тривала з березня минулого до травня нинішнього року, пояснювалась виборчим періодом:

“Що стало зрозуміло з настанням 2004 року – що пріоритети почали переміщуватися в сферу політики, а відтак умови для втілення наших проектiв були не такі сприятливі, як нам хотілося б. Нині ж ми відчуваємо, що є можливості для просування вперед, що при владі знаходиться уряд, готовий впроваджувати зміни, потрібні для стабільного розвитку та подолання бідності. Тому ми й збільшуємо обсяги наших позичок Україні”, -- сказав Пол Бірмінгем.

Оцінюючи стан української економіки, представники Світового банку, з одного боку, відзначають високі показники економічного зростання останніх років, а з другого, вказують на інфляційні процеси, що розпочалися в середині минулого року. За словами голови Світового банку в Україні Душана Вуйовича, цьогорічне зростання ВВП в Україні прогнозується на рівні 6%:

“Ми очікуємо, що економічне зростання триватиме і далі, хоча й не в таких масштабах, як ми це бачили впродовж кількох попередніх років. За нашими прогнозами, зростання ВВП цього року сягне 6-7%. Однак порівняно з багатьма іншими країнами світу, це все ще є дуже здорове зростання”, зазначив Душан Вуйович. Як він підкреслив, необхідною умовою для стабільного зростання економіки є залучення інвестицій, рішуча дерегуляція бізнесу та спрощення умов для ведення підприємництва в Україні.

Нагадаємо – до Світового банку Україна приєдналася 1992 року. Відтоді для фінансування понад тридцяти проектів їй було виділено позик на понад 4,5 мільярда доларів США.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG