Спеціальні потреби

Актуально

Новини Кабiнету Мiнiстрiв

В Україні збудують новий нафтопереробний завод, який працюватиме на каспійській сировині. Таке рішення ухвалив сьогодні уряд Юлiї Тимошенко за результатами присвяченого енергетичній безпеці країни засідання. Кабінет Міністрів також документально підтвердив відсутність будь-яких крадіжок російського газу і каже про повну забезпеченість цим пальним внутрішніх потреб.

Незабаром в Україні збудують ще один нафтопереробний завод. Про це у понеділок оголосила прем'єр-міністр Юлія Тимошенко. Державне фінансування до проекту не залучатимуть - український уряд оголошує тендер на його спорудження серед приватних інвесторів. Майбутній завод має виробляти високооктанові бензини, які б відповідали європейським стандартам якості, заявила Тимошенко:

«Ми ставимо в умовах тендеру, щоб цей завод був орієнтований на всі типи нафти. Тобто, щоб він міг залучати не тільки російську нафту».

Орієнтація в першу чергу на каспійську нафту з Азербайджану та Казахстану зумовлює і майбутнє мiсце знаходження заводу. Його збудують в Одеській області неподалік нафтотерміналу Південний. Переможець тендера також отримає декілька сот земельних ділянок під спорудження власної мережі автозаправних станцій.

Урядовці не виключають, що право збудувати завод отримає якась із російських нафтових компаній. Однак їй доведеться довести наявність власної сировини неросійського походження. Таким чином, кажуть експерти, українська влада намагається диверсифікувати джерела постачання нафтопродуктів, які продовжують дорожчати. Для України цей проект буде мати більше політичне значення. Росія, яка майже монополізувала український ринок, має змогу користуватися цим для тиску на українську владу.

Урядовці кажуть, що розв`язано також проблему газопостачання. Паливо буде в необхідній кількості. Закінчилася й ревізія газових сховищ, каже Тимошенко. Весь російський газ, який знаходився в них на зберіганні – на місці. А тому заяви російського президента Путіна про крадіжки не мають пiд собою будь-яких підстав, зазначає вона:

«Настільки детально ведеться облік, настільки коректно Україна поводить себе в цьому напрямку, що ні на які подібні оцінки, які пролунали публічно, ні Україна, ні НАК «Нафтогаз України» не заслуговує. Україна жодної краплі не свого газу не візьме. І я дуже хотіла б, щоб Україну як державу не принижували».

Визначився український уряд і з тим, як реформувати вугільну галузь. Концепцію перетворень вже передали на підпис президенту. Вона передбачає ревізію використання бюджетних грошей та створення вугільного міністерства. Але в першу чергу шахтарям виплатять всі борги із зарплат за минулі роки.

Всі новини дня

Російська війна в Україні - один з чинників на виборах президента Чехії

Петр Павел (ліворуч) висловлюється за твердий курс Чехії як члена ЄС і НАТО, а його суперник Андрей Бабіш має застереження до деяких кроків узгоджених союзниками

Чеські виборці у п’ятницю і суботу 27-28 січня голосують у другому турі президентських виборів, у який вийшли колишній генерал Петр Павел та колишній прем'єр-міністр підприємець Андрей Бабіш.

Голосування закінчиться у суботу о 14:00 і результатів очікують того ж вечора.

Президент у Чехії не урядує країною, але затверджує прем’єр-міністра, голову центрального банку і конституційного суду, а також може використовувати свою посаду для пропагування певних політичних ідей та висловлюватися з питань зовнішньої політики.

У першому турі виборів з невеликим розривом перед вів Петр Павел, набравши 35,40%, а за ним був Андрей Бабіш з показником 34,99%.

61-річного Петра Павела називають центристським прозахідним кандидатом, який зокрема підтримує міжнародну допомогу Україні для захисту від російської агресії.

Павел зокрема висловлювався за те, щоб Чехія, член ЄС і НАТО, також вступила до Європейського монетарного союзу і запровадила спільну валюту євро.

68-річний найбагатший в країні підприємець Андрей Бабіш заробив собі репутацію «євроскептика» приязного до прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана.

Під час виборчої кампанії він заявляв, що, як і Орбан, остерігається збройної допомоги Україні, щоб не спричинити поширення війни.

Бабіш стверджував, що він міг би сприяти мирним переговорам з Росією і дорікав супернику Павелу, що той, буцімто, може втягнути Чехію у війну.

Чинний чеський президент Мілош Земан, повноваження якого закінчуються у березні, також часто викликав палкі суперечки в суспільстві, висловлюючись за тісніші відносини з Китаєм, а до російського лютневого вторгнення в Україну він також виступав за співпрацю з Росією.

Дивіться також:

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти. Відео

В чому перевага танків Абрамс, Леопард і Челленджер над російськими танками, і які можливості вони відкриють ЗСУ – пояснюють експерти.

Заступниця Держсекретаря США: Ми зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Відео

США зосереджені на тому, щоб найшвидше доставляти Україні зброю, якої вона потребує. Про це в інтерв'ю Албанській службі Голосу Америки сказала заступниця Держсекретаря США Карен Донфрід.

Чому тільки зараз адміністрація США прийняла рішення надати Україні танки: деталі зі слухань в комітеті Сенату. Відео

Питання протидії російській агресії проти України обговорили в Комітеті із закордонних справ Сенату США. Зокрема, законодавці розпитували представників адміністрації, чому тільки зараз вона прийняла рішення надати Україні танки Абрамс.

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео

Мстислав Чернов про “20 днів у Маріуполі”. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:08:09 0:00

Український документальний фільм “20 днів у Маріуполі” Мстислава Чернова показали на кінофестивалі Sundance.

Більше

XS
SM
MD
LG