Спеціальні потреби

Конфлiкт довкола взуттєвої фабрики «Київ»


В Україні розгортається відразу декілька скандалів, пов`язаних із захистом прав власності. Окрім претензій до української влади про відшкодування завданої шкоди з боку видавництва „Такі справи”, про тиск з боку влади заявляють і акціонери взуттєвої фабрики „Київ”.

Вже більше тижня взуттєва фабрика «Київ» живе у стані облоги. Там замуровані вікна на першому поверсі, озброєна охорона та колючий дріт. Так власники фабрики хочуть зберегти своє майно. Рік тому вони скупили понад 90 відсотків паїв у працівників фабрики, оскільки вона була у колективній власності, заплативши за них понад 16 мільйонів гривень. Однак наприкінці минулого місяця, ці ж паї у працiвників купили вдруге. Закривши працівників підприємства у Палаці молоді і недопустивши туди пресу та інвесторів, там відбулися нібито збори колективу, які переобрали керівництво фабрики.

Печерська райдамністрація надзвичайно оперативно, а саме у той же день офіційно зареєструвала нового керівника. Говорить голова наглядової ради фабрики Ігор Тинний:

«[Голова Печерської райадміністрації Анатолій] Коваленко каже, що він нічого не робив. Але от був директор 43 роки, і от його змінили на іншого – Геннадія Телегіна. Причому у Державному управлінні статистики нам сказали, що їм принесли відповідний пакет документів від печерської райадміністрації».

Далі історія розвивалася у стилі детективу - нові керівники зробили декілька спроб зайти на підприємство, при цьому користуючись допомогою спецпідрозділу „Беркут” і вказуючи на рішення суду з Житомирської області. Власники фабрики кажуть про причетність до цих подій голови Печерської райадміністрації Анатолія Коваленка. Мовляв, він давно ставить палки в колеса власникам фабрики і через це вони за рік так і не змогли зареєструвати форму власності від колективної до акціонерної.

Сам Коваленко називає цей конфлікт виключно комерційним і твердить, що не має до нього відношення. Водночас він визнає, що його син надає юридичну допомогу тим, хто хоче перекупити фабрику.

Цінність фабрики Київ – це насамперед 6 гектарів землі напроти Київської лаври. Лише власники фабрики отримають право на її викуп. Саме з бажанням отримати контроль над цією територією влансики пов`язують проблеми їх підприємства.

Київську владу останнім часом все частіше згадують у зв`язку з земельними скандалами. Махінації довкола землі були доволі поширеним явищем під час президентсва Леоніда Кучми. Кияни добре пам`ятають, як Київрада продала сотні гектарів заповідного лісу у Пущі Водиці відомим політикам. І навіть після цього в Києві на всіх владних посадах залишися тіж самі люди, хоч по всій Україні пройшли кадрові зміни. Представники бізнесу кажуть, що і правила гри для них у Києві залишилися старими.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG