Спеціальні потреби

Актуально

Ознаки сповiльнення розвитку української економiки

Українська економіка до кінця року розвиватиметься повільніше, ніж раніше прогнозував уряд. В деяких областях та галузях очікується навіть спад виробництва. Не вдається нинішньому складу кабінету міністрів вгамувати й зростання цін на деякі товари. Стрімке підвищення вартості цукру останніми тижнями може призвести до першої відставки міністра.

ВВП країни за перше півріччя виріс лише на 4,7 відсотки. В минулому році ця цифра була вдвічі більшою. Лише транспорт, сільське господарство та обробна промисловість показують гарні темпи розвитку. Металургія та вугільна галузь демонструють майже нульові показники.

Лідерами спаду є Тернопільська, Донецька та Львівська області. Міністр економіки Сергій Терьохін каже, що уповільнення зростання сталося через низку як внутрішніх, так і зовнішніх факторів. Один із них – соціальна спрямованість цьогорічного держбюджету:

«Приблизно 90% всіх витрат йде не на виробництво, не на розвиток, а на споживання. Це є питання ринку нафти і суміжного ринку газу. Це є питання практично колапсу ринку металу».

Втім прогноз інфляції на цей рік вирішили не змінювати. Вона не перевищить 10 відсотків, каже міністр. До кінця літа очікують навіть зниження цін на промислову продукцію. Найбільше ж подорожчав цукор. Експерти навіть заговорили про цукрову кризу.

До речі, зростання цін на цукор може стати причиною першої відставки членів нового уряду. Аграрний міністр – член Соцпартії Олександр Баранівський настоює на недоцільності тимчасового відкриття ринку для імпортного цукру. Саме його позиція, за словами Терьохіна призвела до необгрунтованого подорожчання цукру. В Україні він вже коштує майже на чверть дорожче, ніж у Швейцарії:

«В яку ситуацію поставив один міністр весь ринок цукру і українських споживачів? До вересня місяця український уряд не може виправити ситуацію. В держрезерві цукру немає. Коли немає економічної відповіді – відповідь має бути політичною. Хоча б політично хтось має відповісти за таку ситуацію», зазначив Терьохiн.

Деякі ЗМІ повідомляють, що прем`єр Тимошенко вже поставила ультиматум перед своїм підлеглим. Або він погоджується із наміром уряду дозволити ввезення імпортного цукру, або йде у відставку.

Всі новини дня

Чому американський ветеран готовий ризикувати своїм життям заради України: історія Джеймса Васкеса. Відео

Американський ветеран Джеймс Васкес вирішив боротися за незалежність України, щойно Росія розпочала вторгнення 24 лютого. Він зібрав своє спорядження, дочекався, поки отримає закордонний паспорт, і поїхав у свою першу в житті подорож до Європи.

Медичне обладнання для українських лікарень збирають волонтери з Нью-Джерзі. Відео

Серед медичного обладнання, яке наразі найбільше потребують українські військові госпіталі, та лікарні, які надають медичну допомогу як військовим, так і цивільним, – це апарати для вакуумного лікування ран, а також фіксатори для кісток.

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео

День Незалежності США: українці взяли участь у параді у Вашингтоні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:32 0:00

Сполучені Штати сьогодні відзначають День Незалежності. 4 липня святкування відбуваються по всій країні, та, певно, найбільше урочистостей - у Вашингтоні. Цьогоріч участь у параді до Дня Незалежності США вперше взяли і українці.

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео

Як волонтери налагоджують постійне харчування в Бородянці. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:41 0:00

«Перші дні коли ми відчинили двері їдальні, багато хто з людей плакав, вони отримали першу тарілку з гарячою їжею».

Конференція із відбудови України у швейцарському Лугано – заяви, подробиці. Відео

Зусилля з відновлення України після повномасштабного вторгнення Росії можуть коштувати понад 700 млрд доларів, і ключовим джерелом фінансування мають стати конфісковані активи Росії та російських олігархів - таку думку озвучив український прем’єр-міністр на Конференції із відбудови України.

Більше

XS
SM
MD
LG