Спеціальні потреби

В Українi формуються виборчi блоки


В Україні триває формування виборчих блоків. Після підписання угоди про партнерство та співробітництво Трудова партія та партія “Вперед, Україно!” заявили, що не виключають спільної участі у наступних парламентських виборах.

Головним завданням, яке ставлять перед собою обидві партії, є забезпечення реалізації конституційних прав і свобод громадян та створення ефективної економічної системи для вирішення їх соціальних проблем. За словами лідера Трудової партії Михайла Сироти, нова влада, так само як і стара, фактично не дотримується вимог українського законодавства, через що постійно виникають найрізноманітніші проблеми.

Сирота наголошує, що досі деякі українські закони не приведені у відповідність до Конституції. Крім того все частіше приймаються закони, які суперечать один одному. Ці закони мають лобістський характер і тому представники двох партій наполягають на створені спеціальної комісії, яка б зайнялась приведенням законів до конституційних норм, як також громадської ради, яка б давала оцінку новим законопроектам.

Що стосується співпраці між урядом та парламентом, то за словами лідера партії “Вперед, Україно!” Віктора Мусіяки, напружена ситуація, що склалась між двома гілками влади так чи інакше пов`язана з наступними парламентськими виборами:

«Мабуть є проблеми, не всі, які ще видні в політикумі, але вже бачать там, в Кабміні, і вже треба зараз сказати, що через кілька місяців буде дуже важко, м`яко кажучи. То ось вони зараз показують, хто винен в тому, що ось ми прийшли до такого стану, тому що все йде все рівно до виборів. І всі ви знаєте Юлію Володимирівну. Вона надзвичайно політик активний. І вона весь час стверджує себе, як людину, яка керує Кабінетом Міністрів, який виконує такі-то функції, забезпечення кожної людини, держави в цілому, розвиток держави в такому напрямку. І оце ось я це роблю, і це Кабмін мій робить, саме те, що суспільство вимагає і що потребує. А Верховна Рада виявляється у цьому сенсі не пійшла на зустріч.

Михайло Сирота у свою чергу підкреслює, що головним завданням двох партій напередодні парламентських виборів буде – змусити діючу владу дотримуватись Конституції. В іншому випадку, під час парламентської виборчої кампанії 2006-го року відбудуться бої без правил:

«Так от зрозуміло, що “канівська трійка” розпалась. І не буде ні “канівської трійки”, ні “канівської двійки”. Буде бій всіх проти всіх і часто бій без правил. Ми ж виступаємо за те, щоб це був чесний демократичний правовий бій, за конкретними правилами, викладеними в Конституції. Тому ми будемо використовувати усі ці методи. І я думаю, що з 31 березня 2006 року Україна буде мати іншу конфігурацію політичних сил і іншу конфігурацію системи влади. А також кадрів у цій новій владі, що дозволить отримати позитивні зміни, які так давно чекало суспільство. В тому числі і ті люди, які вийшли на Майдан в кінці 2004 року».

Втiм представники обидвох партій не поспішають заносити себе до списку опозиціонерів. Оскільки, по-перше, опозиція в Україні так і не сформована, i по- друге, треба бачити, як перед виборами поведе себе влада. На думку Мусіяки, одним з випробувань нової української влади буде питання, чи дасть вона в принципі сформуватись опозиції.

XS
SM
MD
LG