Спеціальні потреби

Актуально

В Українi формуються виборчi блоки

В Україні триває формування виборчих блоків. Після підписання угоди про партнерство та співробітництво Трудова партія та партія “Вперед, Україно!” заявили, що не виключають спільної участі у наступних парламентських виборах.

Головним завданням, яке ставлять перед собою обидві партії, є забезпечення реалізації конституційних прав і свобод громадян та створення ефективної економічної системи для вирішення їх соціальних проблем. За словами лідера Трудової партії Михайла Сироти, нова влада, так само як і стара, фактично не дотримується вимог українського законодавства, через що постійно виникають найрізноманітніші проблеми.

Сирота наголошує, що досі деякі українські закони не приведені у відповідність до Конституції. Крім того все частіше приймаються закони, які суперечать один одному. Ці закони мають лобістський характер і тому представники двох партій наполягають на створені спеціальної комісії, яка б зайнялась приведенням законів до конституційних норм, як також громадської ради, яка б давала оцінку новим законопроектам.

Що стосується співпраці між урядом та парламентом, то за словами лідера партії “Вперед, Україно!” Віктора Мусіяки, напружена ситуація, що склалась між двома гілками влади так чи інакше пов`язана з наступними парламентськими виборами:

«Мабуть є проблеми, не всі, які ще видні в політикумі, але вже бачать там, в Кабміні, і вже треба зараз сказати, що через кілька місяців буде дуже важко, м`яко кажучи. То ось вони зараз показують, хто винен в тому, що ось ми прийшли до такого стану, тому що все йде все рівно до виборів. І всі ви знаєте Юлію Володимирівну. Вона надзвичайно політик активний. І вона весь час стверджує себе, як людину, яка керує Кабінетом Міністрів, який виконує такі-то функції, забезпечення кожної людини, держави в цілому, розвиток держави в такому напрямку. І оце ось я це роблю, і це Кабмін мій робить, саме те, що суспільство вимагає і що потребує. А Верховна Рада виявляється у цьому сенсі не пійшла на зустріч.

Михайло Сирота у свою чергу підкреслює, що головним завданням двох партій напередодні парламентських виборів буде – змусити діючу владу дотримуватись Конституції. В іншому випадку, під час парламентської виборчої кампанії 2006-го року відбудуться бої без правил:

«Так от зрозуміло, що “канівська трійка” розпалась. І не буде ні “канівської трійки”, ні “канівської двійки”. Буде бій всіх проти всіх і часто бій без правил. Ми ж виступаємо за те, щоб це був чесний демократичний правовий бій, за конкретними правилами, викладеними в Конституції. Тому ми будемо використовувати усі ці методи. І я думаю, що з 31 березня 2006 року Україна буде мати іншу конфігурацію політичних сил і іншу конфігурацію системи влади. А також кадрів у цій новій владі, що дозволить отримати позитивні зміни, які так давно чекало суспільство. В тому числі і ті люди, які вийшли на Майдан в кінці 2004 року».

Втiм представники обидвох партій не поспішають заносити себе до списку опозиціонерів. Оскільки, по-перше, опозиція в Україні так і не сформована, i по- друге, треба бачити, як перед виборами поведе себе влада. На думку Мусіяки, одним з випробувань нової української влади буде питання, чи дасть вона в принципі сформуватись опозиції.

Всі новини дня

Трубопроводи Північний потік 1 і 2 не дають газу Європі, але витікають

Міністр економіки Німеччини Роберт Габек на газовій станції в Любміні в Німеччині, де газопровід Північний Потік виходить з Балтійського моря на сушу

Данія і Швеція повідомили про витікання газу з непрацюючих трубопроводів Північний потік 1 і 2, що пролягають по дну Балтійського моря з Росії до Німеччини.

Інциденти ставлять під ще більший сумнів можливість швидкого відновлення постачання російського газу до Європи в обсягах необхідних для зимового періоду.

Причини витікання газу на трьох, як вважають зараз, нитках трубопроводів біля данського острова Борнгольм не відомі, але офіційні представники називають ситуацію дуже незвичайною.

Північний потік 1 був найбільшим маршрутом постачання російського природного газу у Європу, але на тлі активізації війни Росії з Україною контрольована російською державою компанія Газпром спочатку скоротила транспортування ним газу, а в серпні повністю припинила, пославшись на технічні проблеми ускладнені, як заявили у Москві, західними санкціями.

Північний потік 2 споруджений, але так і не запрацював після того, як уряд Німеччини закрив проект на тлі лютневого російського вторгнення в Україну.

Транзит російського газу до Європи триває через газотранспортну систему України, але у скорочених обсягах, і українці закрили один з маршрутів, вказавши на втручання російських окупаційних військ на українській території.

Впродовж весни і літа Росія відмовилася продавати газ Болгарії, Данії, Польщі, Фінляндії, а також нідерландській компанії Gasterra і частково компанії Shell після того, як вони відкинули вимоги Москви платити за газ у російських рублях.

Найбільша країна ЄС - Німеччина заявляє, що на понад 80% заповнила запаси газу у сховищах і Європа активізувала пошуки альтернативних джерел палива, але проблеми з постачанням спричинили різкі зростання цін на енергію.

Шведська мореплавна служба повідомила про два місця витоку газу з трубопроводу Північний потік 1 після того, як Данія оголосила обмеження руху суден довкола витоку виявленого на Північному потоку 2.

Данська служба, яку цитує служба новин Reuters, вказує, що у зоні витоку газу судна можуть втратити здатність триматися на воді, а крім того є загроза вогню.

Також витік газу в повітря збільшує в атмосфері парникові гази, що впливають на клімат.

Газопровід Північний Потік 1 сягає 1 224 кілометри від Виборга в Росії до Любміна в Німеччині.

Пропускна спроможні кожної нитки 27,5 мільярдів кубометрів газу на рік.

В Німеччині той газ подавали в трубопроводи до інших країн Європи.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео

Допомога українським біженцям в Кракові: фундація «Зустріч». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:46 0:00

«І українці і поляки масово зверталися з пропозицією допомоги». Фундація «Зустріч» у Кракові збільшила обсяг своєї діяльності вдесятеро, щоб задовольнити потреби українських біженців, які їхали у місто.

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео

Інтерв’ю «Голосу Америки» з дружиною Сергія Волинського. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:39 0:00

За умовами обміну полонених, п’ятеро звільнених командирів “Азовсталі” до кінця війни перебуватимуть в Туреччині. Один із них - Сергій Волинський. "Голос Америки" поспілкувався з його дружиною Русланою.

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю

«Ми повинні надати Україні все, що можемо» - Марі Йованович. Інтерв’ю
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:17 0:00

Екс-посолка США в Києві назвала російські обстріли цивільної інфраструктури України «ганебними» і заявила про невідворотність покарання Росії за військові злочини.

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео

Нові санкції Великої Британії проти РФ, вибори в Італії – деталі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:05:17 0:00

Британський уряд став першим на Заході, хто ввів нові санкції проти Росії через незаконні так звані «референдуми» на окупованих територіях України. Міністр закордонних справ Британії Джеймс Клеверлі заявив, що «уявні референдуми під дулом пістолета не можуть бути вільними чи справедливими».

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG