Спеціальні потреби

Актуально

Про ініціативу проведення судової реформи

В Україні створюється єдиний “Фронт правозахисту”. Його мета - ініціювання проведення судової реформи.

Тема реформування різноманітних гілок влади популярна в Україні вже кілька років. Уряд б`ється над адміністративно-територіальною реформою. Громадяни очікують, коли ж вступлять у дію зміни до Конституції, які мають перетворити Україну з президентсько-парламентської на парламентсько-президентську державу. А деякі партії та громадські організації наполягають на проведенні судової реформи. З цією метою в Україні пропонується створити єдиний “Фронт правозахисту”. За словами голови Партії правозахисту Дениса Костржевського, владі сьогодні не до судової реформи, тому змінити щось можна лише, об`єднавши зусилля громадськості:

«Реформа судової системи покликана часом і не відбувається лише тому, що немає зацікавленості у двох інших гілок влади щось зрушити в судовій реформі. І змусити переглянути цю позицію можливо тільки разом. Можливо об`єднавшись яким чином і провівши ряд заходів, які перелічені у цій угоді».

Угода підписана між Партією правозахисту та низкою громадських організацій передбачає втілення у життя реформи судової системи та створення дієвих механізмів контролю за дотриманням законодавства, що регулює пенсійне та соціальне забезпечення громадян України. Одним з таких механізмів, на думку представника Інституту права Юрія Ящуринського, може бути діяльнiсть правничих клінік, що надаватимуть громадянам безкоштовні юридичні консультації. Подібні клініки – пробний проект, який щоправда вже отримав схвальні відгуки. Від його реалізації виграють як студенти, які мають можливість практикуватись, так і громадяни, які отримують безкоштовну фахову допомогу. Говорить Ящуринський:

«Зараз мережа таких правничих клінік розширюється. Майже кожен студент буде брати у них участь, починаючи зі старших курсів. Але враховуючи те, що по Україні уже в МАУП навчається близько 50 тисяч студентів, ця робота буде продовжуватись по всій Україні і дійсно, якщо взяти навіть одну клініку, то за рік звертається більше тисячі громадян за правовою допомогою».

Щороку до судів звертається близько 6 мільйонів громадян, стверджують правозахисники, проте більшість з них не має грамотних юристів. Учасники “Фронту правозахисту” кажуть, що для них є важливим не лише захистити тих, хто потребує їх допомоги, але й загалом покращити правову культуру громадян України.

Всі новини дня

Українську стрічку «Погані Дороги» показали в Голівуді. Відео

Українську стрічку «Погані Дороги» показали в Голівуді. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:18 0:00

У Голівуді презентували стрічку “Погані Дороги”, щоб показати історію українсько-російської війни. А також, щоб зібрати кошти для постраждалиx від агресії Росії. На показ приїхала і режисерка стрічки Наталія Ворожбит.

“Не ходіть до школи, школи більше немає”, – історія школи № 66 міста Маріуполя та її директора. Відео

Школа №66 була гордістю Маріуполя – після капітального ремонту вона пропрацювала лише 4 роки та готувалася до чергового випускного. Але все скінчилося 23 лютого.

Дослідники Amnesty International з’ясували деталі бомбардування Драмтеатру в Маріуполі. Інтерв’ю

Дослідники Amnesty International з’ясували деталі бомбардування Драматичного театру в Маріуполі. Міжнародна правозахисна організація опублікувала чергову доповідь, присвячену воєнним злочинам російської армії в Україні.

Підсумки саміту НАТО, анонс нових поставок військової допомоги Україні – подробиці. Відео

В Мадриді завершився саміт НАТО, який багато хто вже назвав історичним. В останній день зустрічей, лідери США та Великобританії анонсували надання Україні нових поставок військової допомоги.

В ООН закликають допустити гуманітарну допомогу в Херсон, Маріуполь та інші непідконтрольні Києву території  

Мешканка на зруйнованій вулиці Маріуполя 27 травня 2022 року. АР/ Олексій Олекандров.  

Координаторка ООН з гуманітарних питань в Україні Оснат Лубрані висловила стурбованість тим, що працівники ООН та їхні партнери в Україні не можуть повноцінно виконувати свою гуманітарну роботу через брак безпеки та перешкоди.

Зокрема, доступ працівників міжнародних гуманітарних місій обмежений або неможливий до Херсона, Маріуполя та інших територій, що неповністю підконтрольні українському уряду.

У четвер, 30 червня, вона закликала “рішуче та терміново” забезпечити безпечний та безперешкодний доступ гуманітарних працівників до всіх регіонів України, міст, сіл та селищ, де люди потребують допомоги.

Вона також наголосила на необхідності дозволити цивільним особам залишити територію воєнних дій, якщо люди цього захочуть.

“Попри величезні труднощі, ми разом із нашими партнерами від початку російського вторгнення, від 24 лютого, надали життєво необхідну допомогу майже дев’яти мільйонам жінок, дітей та чоловіків у кожному регіоні України. Це на додаток до неймовірної роботи тисяч і тисяч волонтерів по всій країні, які підтримують власний народ”, - заявила координаторка ООН з гуманітарних питань в Україні.

За її словами, в районах, де активізуються бойові дії, зростають гуманітарні потреби мешканців.

Напередодні, 29 червня, Моніторингова місія з прав людини в Україні оприлюднила новий звіт щодо порушень в Україні. У ньому задокументовані випадки вбивств, тортур, зникнення людей, а також інші злочини проти цивільного населення за перші три місяці війни. Місія також змогла перевірити і підтвердити 23 випадки сексуального насильства в час війни.

Байден: «Ми будемо разом з Україною стільки, скільки потрібно». Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG