Спеціальні потреби

Про ініціативу проведення судової реформи


В Україні створюється єдиний “Фронт правозахисту”. Його мета - ініціювання проведення судової реформи.

Тема реформування різноманітних гілок влади популярна в Україні вже кілька років. Уряд б`ється над адміністративно-територіальною реформою. Громадяни очікують, коли ж вступлять у дію зміни до Конституції, які мають перетворити Україну з президентсько-парламентської на парламентсько-президентську державу. А деякі партії та громадські організації наполягають на проведенні судової реформи. З цією метою в Україні пропонується створити єдиний “Фронт правозахисту”. За словами голови Партії правозахисту Дениса Костржевського, владі сьогодні не до судової реформи, тому змінити щось можна лише, об`єднавши зусилля громадськості:

«Реформа судової системи покликана часом і не відбувається лише тому, що немає зацікавленості у двох інших гілок влади щось зрушити в судовій реформі. І змусити переглянути цю позицію можливо тільки разом. Можливо об`єднавшись яким чином і провівши ряд заходів, які перелічені у цій угоді».

Угода підписана між Партією правозахисту та низкою громадських організацій передбачає втілення у життя реформи судової системи та створення дієвих механізмів контролю за дотриманням законодавства, що регулює пенсійне та соціальне забезпечення громадян України. Одним з таких механізмів, на думку представника Інституту права Юрія Ящуринського, може бути діяльнiсть правничих клінік, що надаватимуть громадянам безкоштовні юридичні консультації. Подібні клініки – пробний проект, який щоправда вже отримав схвальні відгуки. Від його реалізації виграють як студенти, які мають можливість практикуватись, так і громадяни, які отримують безкоштовну фахову допомогу. Говорить Ящуринський:

«Зараз мережа таких правничих клінік розширюється. Майже кожен студент буде брати у них участь, починаючи зі старших курсів. Але враховуючи те, що по Україні уже в МАУП навчається близько 50 тисяч студентів, ця робота буде продовжуватись по всій Україні і дійсно, якщо взяти навіть одну клініку, то за рік звертається більше тисячі громадян за правовою допомогою».

Щороку до судів звертається близько 6 мільйонів громадян, стверджують правозахисники, проте більшість з них не має грамотних юристів. Учасники “Фронту правозахисту” кажуть, що для них є важливим не лише захистити тих, хто потребує їх допомоги, але й загалом покращити правову культуру громадян України.

XS
SM
MD
LG