Спеціальні потреби

Актуально

Круглий стiл: взаємини мiж бiзнесом i владою

Підприємці поки що не відчувають позитивних змін у підприємницькому кліматі, але мають намір змінити ситуацію і активно впливати на владу задля таких змін. Новій філософії взаємин бізнесу з владою був присвячений велелюдний “круглий стіл”, організований Радою підприємців України.

Переважна більшість підприємців вважають умови для розвитку малого бізнесу в Україні незадовільними. Про це свідчать результати опитування, проведеного на початку липня Радою підприємців. “Лідерами” в стриманні бізнесової активності опитані називають бюрократичні перепони і бездіяльність судів, відсутність чітких правил гри і заплутану податкову політику. Понад 70% підприємців зіткнулись у 2005 році з поборами та здирництвом – в них або прямо вимагали давати хабарі, або змушували “добровільно” перерахувати гроші до різних благодійних фондів. Понад 70% опитаних заявили, що їм відомі випадки “кришування” окремих фірм представниками силових структур. Більшість респондентів каже також, що не вважають роботу суддів незалежною та чесною.

Через півроку після приходу нової влади у бізнес-кліматі без перемін, -- констатує Ксенія Ляпіна, новий голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України:

«Поки що підприємці не відчули покращення клімату для підприємницької, для господарської діяльності, для інвестицій. Поки що вони дають або негативну, або нейтральну відповідь на питання, чи покращився клімат для ведення бізнесу, і переважна більшість. Тобто поки що позитивних змін вони не відчули».

Однак попри песимістичні оцінки нинішнього стану підприємництва, опитування виявило ще одну тенденцію – великий оптимізм стосовно діалогу між владою і бізнесом, який сьогодні ведеться. Переважна більшість опитаних переконані, що змін у соціально-економічній ситуації у їхньому регіоні можна досягти виключно шляхом діалогу влади з бізнесом. Бізнес до діалогу дозрів, а влада поки що дослухається і реагує. “Тільки тиск на владу робить владу ефективною”, -- підкреслює радник президента України з економічних питань Олександр Пасхавер:

[переклад з росiйської] “Коли ми говоримо, що підприємець беззахисний перед владою, то я сказав би моя думка полягає в тому, що якщо він беззахисний, то він сам у цьому й винен. Тому що влада настільки поширюватиме свою агресивність, наскільки не зустрічатиме опору”.

Підприємці кажуть – механізм діалогу працює, є вже деякі конкретні результати.
Щойно Раді підприємців при Кабміні вдалося погасити пожежу, яка ще не встигла розгорітися, у зв`язку з планованим підвищенням вартості тарифів на використання питної води. З 15 липня урядова постанова мала набрати чинності, але активна позиція підприємців змусила Кабмін переглянути своє рішення. І головний трофей підприємницької спільноти – відновлення умов спрощеної системи оподаткування для малого бізнесу. Зараз Рада підприємців разом з Держкомпідприємництва розробляє закон, який закріпить спрощену систему:

«Законодавчо треба швидко закріпити цю спрощену систему, тому що це гарантована державна підтримка на початку бізнесу», -- каже заступник голови Держкомітету з питань регуляторної політики і підприємництва Ольга Сахненко. За її прогнозом, законопроект про спрощене оподаткування, в якому буде витриманий баланс між державними інтересами та інтересами малого бізнесу, внесуть на розгляд Верховної Ради одразу ж після парламентських канікул, у вересні.

Всі новини дня

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео

Чи може Дональд Трамп балотуватися у президенти США. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:17 0:00

Лава присяжних у Нью-Йорку висунула кримінальні обвинувачення Дональду Трампу. Вперше в історії колишнього президента США звинувачують в кримінальному правопорушенні. Що далі?

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео

РФ в ООН: реакції на створення ядерної загрози та головування в Радбезі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:11:02 0:00

«Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї» - в Радбезі ООН відбулось засідання щодо розміщення російської ядерної зброї в Білорусі. Що означатиме головування Росії в Радбезі ООН та чи існують юридичні шляхи недопущення цього?

«У роковини масових вбивств у Бучі Росія очолить Радбез», – представник Естонії при ООН. Відео

«Хіба це не показово, що завтра, у роковини масових вбивств у Бучі, Росія очолить Раду Безпеки ООН? Це ганебно, принизливо і небезпечно», – Рейн Таммсаар, постійний представник Естонії при ООН

Ядерні ризики для світу через дії Росії - заяви із скликаного Україною засідання Радбезу ООН

Запуск російської ракети «Іскандер-К» під час військових навчань на полігоні в Росії. Russian Defense Ministry Press Service via AP

Ризик застосування ядерної зброї сьогодні вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни, а війна в Україні є найгострішим прикладом цього ризику. Такі заяви пролунали 31 березня під час засідання Ради Безпеки ООН, скликаного за ініціативою України для обговорення розміщення Росією ядерної зброї на території Білорусі.

"Триваюче ігнорування Путіним власних обіцянок"

Заступник постійної представниці США при ООН з особливих політичних питань Роберт Вуд, оцінюючи дії Росії і Білорусі, заявив, що сьогодні ризик застосування ядерної зброї “вищий, ніж будь-коли з часів холодної війни”, і додав, що "ігнорування Путіним власних обіцянок своїм друзям щодо міжнародних зобов’язань Росії [зокрема зобов’язання перед лідером Китаю ефективно зменшити ризик ядерної війни, - ред.] та його готовність пожертвувати стратегічною стабільністю заради досягнення своїх цілей в Україні є ризиком для порядку денного цієї Ради щодо підтримки міжнародного миру та безпеки”, - повідомив Вуд.

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї.
Ідзумі Накаміцу

Війна в Україні є найгострішим прикладом ризику застосування ядерної зброї, - сказала заступниця генсека ООН та верховна представниця із роззброєння Ідзумі Накаміцу. Хоча, з її слів, проблема розміщення ядерної зброї існує десятиліттями в різних регіонах світу і за різними домовленостями.

Небезпечна риторика та завуальовані погрози

З огляду на домовленість РФ з Білоруссю про розміщення на її території ядерної зброї Накаміцу заявила: “Ліквідація ядерної зброї залишається найвищим пріоритетом у сфері роззброєння ООН і метою, якій залишаються відданими держави-учасниці [...] Виконання цих зобов'язань є важливим елементом запобігання розповсюдженню та використанню ядерної зброї та її ліквідації. Це лежить в основі підтримки міжнародного миру та безпеки”.

Заради безпеки вона також повторила заклик Генерального секретаря ООН до Російської Федерації та Сполучених Штатів повернутися до повного виконання Договору про обмеження стратегічних наступальних озброєнь.

Основними факторами небезпеки уповноважена з питань роззброєння назвала відсутність діалогу, руйнування архітектури роззброєння і контролю над озброєннями. А також поєднання вищезазначеного із “небезпечною риторикою та завуальованими погрозами”.

Накаміцу закликала до неухильного дотримання країнами своїх зобов’язань і виголосила прохання “негайно докласти серйозних зусиль для зменшення ядерного ризику та ескалації напруженості”.

"Бряцання ядерною зброєю"

Тим часом представник Росії в ООН Василь Небензя заявив у відповідь:Сьогодні ми почули чимало критичних зауважень на адресу нашої країни. Загальна логіка наших колишніх західних партнерів про те, що у всіх бідах сьогоднішнього світу винна Росія нас не дивує”.

“Так, ми підтверджуємо, що у ядерній війні не може бути переможців, що було зафіксовано у спільній заяві лідерів Росії та США. Проте ми нагадаємо про динаміку та долю та долі договорів у галузі стратегічної стабільності”, - сказав Небензя, висловивши свої претензії до американської сторони стосовно озброєння. Небензя вважає, що у рамках співробітництва країн НАТО в Європі “вже може бути розміщено близько 100-150 американських тактичних ядерних бомб”, а “точне місцезнаходження американської ядерної зброї не розкривається”.

Представник України в ООН Сергій Кислиця, виступаючи на засіданні Радбезу, пояснив, що Україна ініціювала проведення цієї зустрічі після останньої заяви РФ щодо намірів розмістити тактичну ядерну зброю на території без’ядерної держави Білорусі. “Це черговий провокаційний крок злочинного режиму Путіна, який підриває основні принципи Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, архітектуру ядерного роззброєння та нерозповсюдження, а також міжнародну систему безпеки у цілому”, - сказав Кислиця.

Він нагадав, що ядерний шантаж був одним із інструментів, які Росія використовувала з самого початку свого вторгнення. "Окрім обстрілів та захоплення українських ядерних об’єктів, це також загострило ядерні загрози на глобальному рівні”, - наголосив представник України.

Кислиця також віддав шану Китаю: “Китайська сторона у дуже ввічливій формі нагадала Москві, що ядерну війну неможливо виграти, а розповсюдженню ядерної зброї необхідно запобігти. На відміну від Росії, позиція китайської сторони щодо ядерної зброї тверда і чітка”.

Критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському бряцанню ядерною зброєю та консолідувати спільні і рішучі дії.
Сергій Кислиця

Український посол також нагадав присутнім, що Україна “завжди була відповідальним членом міжнародного співтовариства та зробила безпрецедентний внесок у сфері ядерного роззброєння, підписавши Будапештський меморандум 1994 року про відмову від третього у світі ядерного арсеналу”.

Кислиця також наголосив, що критично важливо для всіх відповідальних країн не піддатися російському "бряцанню ядерною зброєю" та консолідувати спільні і рішучі дії для забезпечення надійного стримування та запобігання подальшій "ерозії ядерного роззброєння та нерозповсюдження з боку Росії”.

«Ми віримо в перемогу України» – роковини звільнення Бучі від російських військ. Відео

Дипломати Молдови, Словенії та Словаччини відвідали Бучу у роковини звільнення міста від російських військ.

Більше

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG