Спеціальні потреби

СБУ та ФБР проведуть нову експертизу плівок Мельниченка


Служба Безпеки України проведе експертизу записів майора Мельниченка, що стосуються справи загиблого журналіста Георгія Гонгадзе. Про це на прес-конференції в середу повідомив голова СБУ Олександр Турчинов.

Експерти перевірять аутентичність записів, тривалістю майже годину, які ймовірно були зроблені в кабінеті колишнього президента України Леоніда Кучми. За словами Турчинова, експертиза може тривати до місяця і проводитиметься силами працівників технічного відділу СБУ. Необхідне обладнання Службі Безпеки передало Міністерство Юстиції. Аналогічну експертизу паралельно проведуть у Сполучених Штатах фахівці Федерального Бюро Розслідувань.

Турчинов каже, що в розпоряджені СБУ є понад 700 годин записів, однак він наполягає на недоцільності їх оприлюдення:

“Я би дуже не хотів, щоб ці записи стали предметом політичного аналізу, чи якогось іншого дослідження. Це дуже ганебні речі. Стільки людського бруду, як на цих записах, я ніколи в житті не бачив. Нам треба буде після проведення судового засідання в справі Гонгадзе, я би пропонував, підвести риску під цими записами. Не можна використовувати цей бруд ні в політичних, ні якихось інших цілях.”

Турчинов також висловив впевненість що підозрюваного у вбивстві Гонгадзе генерала Пукача буде затримано. Преса повідомляла, що Пукач переховується в Ізраілі. Однак, як припускають, оприлюднення цієї інформації дозволило йому зникнути. Турчинов підозрює, що дехто із правоохоронців був зацікавлений у витоку матеріалів слідства до ЗМІ. СБУ також проводить службову перевірку факту знищення частини доказів у справі Гонгадзе.

Керівник СБУ переконаний – нині кабінет глави держави убезпечений від прослуховування. За його словами, система захисту офісу від несанкціонованого зняття інформації працює ефективно.

Відео - найголовніше

Як пройшов візит Ентоні Блінкена до Києва? Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:14 0:00
XS
SM
MD
LG